5 способів не допустити прострочення по кредиту

Терміново потрібні гроші?26.03.2018

Оформити кредит на банківську картку сьогодні може, мабуть, кожен третій громадянин України віком від 18 до 90 років. У мікрофінансових компаній немає строгих вимог до позичальників, як у банках, і це одночасно і добре, і погано.

Доступність мікрокредитів, з одного боку, вигідна кредиторам, а з іншого – викликає побоювання, адже не всі позичальники усвідомлюють відповідальність за повернення грошей, а декотрі навмисно нею зловживають. Якщо ви не належите до цих декотрих, але не повністю розумієте свої кредитні зобов'язання – тоді вам цікаво буде дізнатися, як уникнути негативних наслідків кредитування в мікрофінансових організаціях (МФО).

Читайте кредитний договір перед його підписанням

Дуже багато позичальників потрапляють у прострочення тому, що не знають умови кредитування в обраному сервісі. Вони сподіваються, що «якось воно буде», і в питанні повернення кредиту покладаються не на себе, а на долю. Та щоб потім не розплачуватись за помилки, попередньо озбройтеся корисною інформацією: дізнайтеся, з якого дня та які штрафи діють у компанії; чи є пільговий період, який дозволить уникнути пені; в яких випадках поточна процентна ставка може збільшитися; як зберегти нараховані бонуси тощо.

Наприклад, у кредитному договорі компанії Moneyveo чітко прописані зобов'язання позичальника, способи повернення коштів і наслідки невиконання умов кредитування. Так, після закінчення строку за договором клієнту дається три дні грейс-періоду, протягом яких він може погасити позику без штрафів.

5 способів не допустити прострочення по кредиту

Не беріть більше, ніж можете віддати

Гроші люблять дбайливе ставлення. Якщо ви напевно знаєте, що не зможете згодом оплатити миттєву потребу в грошах, краще їх не брати. Адже кредит – це така ж сама послуга, як замовлення у ресторані. Ви платите за користування коштами, а вартість виражається у вигляді процентної ставки. Тобто потрібно розуміти, що повернути доведеться більше, ніж ви взяли, і виходячи з цього розраховувати свої фінансові сили.

Перевіряйте свою кредитну історію

Перевірка кредитного профілю в БКІ (Бюро кредитних історій) допоможе вам контролювати стан поточних кредитів, дізнатися, чи немає за котримись із них заборгованості. Це корисно у випадках, коли ви формально закриваєте кредит, а фактично «висить» копійчаний борг, який за кілька місяців може вирости в солідну суму.

Погашайте кредит частинами

Якщо ви бачите, що не зможете повернути кредит у повному обсязі, погасіть його частинами. Наприклад, у Moneyveo клієнт може внести декілька платежів до кінцевої дати погашення. При цьому якщо оплачуєте і тіло позики, то на його залишок нараховуватимуться зменшені проценти. Така можливість є не в кожній фінустанові.

Оформіть пролонгацію

Щоб уникнути прострочень, компанія Moneyveo пропонує своїм клієнтам послугу пролонгації, тобто продовження кредитного договору ще на 30 днів. Її можна активувати як в Особистому кабінеті, так через будь-який термінал самообслуговування, у відділеннях ПриватБанку або сервіс Приват24. Слід погасити тільки нараховані за весь строк відсотки. В Особистому кабінеті можна самостійно вибрати період пролонгації – від 1 до 30 днів. Послуга дозволить зберегти рівень користувача в програмі лояльності й уникнути штрафів.

Варто зазначити, що пролонгація доступна далеко не у всіх МФО, в деяких вона зовсім платна.

Оцініть сторінку:

Ваша оцінка:

Рейтинг: 3.75 з 5 Голосів: 4

Терміново потрібні гроші?