5 способів не допустити прострочення по кредиту

26.03.2018
Сума (грн)
Термін (дн.)
Відсотки
Всього
Оформити кредит

Оформити кредит на банківську картку сьогодні може, мабуть, кожен третій громадянин України віком від 18 до 90 років. У мікрофінансових компаній немає строгих вимог до позичальників, як у банках, і це одночасно і добре, і погано.

Доступність мікрокредитів, з одного боку, вигідна кредиторам, а з іншого – викликає побоювання, адже не всі позичальники усвідомлюють відповідальність за повернення грошей, а декотрі навмисно нею зловживають. Якщо ви не належите до цих декотрих, але не повністю розумієте свої кредитні зобов'язання – тоді вам цікаво буде дізнатися, як уникнути негативних наслідків кредитування в мікрофінансових організаціях (МФО).

Читайте кредитний договір перед його підписанням

Дуже багато позичальників потрапляють у прострочення тому, що не знають умови кредитування в обраному сервісі. Вони сподіваються, що «якось воно буде», і в питанні повернення кредиту покладаються не на себе, а на долю. Та щоб потім не розплачуватись за помилки, попередньо озбройтеся корисною інформацією: дізнайтеся, з якого дня та які штрафи діють у компанії; чи є пільговий період, який дозволить уникнути пені; в яких випадках поточна процентна ставка може збільшитися; як зберегти нараховані бонуси тощо.

Наприклад, у кредитному договорі компанії Moneyveo чітко прописані зобов'язання позичальника, способи повернення коштів і наслідки невиконання умов кредитування. Так, після закінчення строку за договором клієнту дається три дні грейс-періоду, протягом яких він може сплатити позику без штрафів.

5 способів не допустити прострочення по кредиту

Не беріть більше, ніж можете віддати

Гроші люблять дбайливе ставлення. Якщо ви напевно знаєте, що не зможете згодом оплатити миттєву потребу в грошах, краще їх не брати. Адже кредит – це така ж сама послуга, як замовлення у ресторані. Ви платите за користування коштами, а вартість виражається у вигляді процентної ставки. Тобто потрібно розуміти, що повернути доведеться більше, ніж ви взяли, і виходячи з цього розраховувати свої фінансові сили.

Перевіряйте свою кредитну історію

Перевірка кредитного профілю в БКІ (Бюро кредитних історій) допоможе вам контролювати стан поточних кредитів, дізнатися, чи немає за котримись із них заборгованості. Це корисно у випадках, коли ви формально закриваєте кредит, а фактично «висить» копійчаний борг, який за кілька місяців може вирости в солідну суму.

Сплачуйте кредит частинами

Якщо ви бачите, що не зможете повернути кредит у повному обсязі, сплатыть його частинами. Наприклад, у Moneyveo клієнт може внести декілька платежів до кінцевої дати оплати. При цьому якщо оплачуєте і тіло позики, то на його залишок нараховуватимуться зменшені проценти. Така можливість є не в кожній фінустанові.

Оформіть пролонгацію

Щоб уникнути прострочень, компанія Moneyveo пропонує своїм клієнтам послугу пролонгації, тобто продовження кредитного договору ще на 30 днів. Її можна активувати як в Особистому кабінеті, так через будь-який термінал самообслуговування, у відділеннях ПриватБанку або сервіс Приват24. Слід сплатити тільки нараховані за весь строк відсотки. В Особистому кабінеті можна самостійно вибрати період пролонгації – від 1 до 30 днів. Послуга дозволить зберегти рівень користувача в програмі лояльності й уникнути штрафів.

Варто зазначити, що пролонгація доступна далеко не у всіх МФО, в деяких вона зовсім платна.

Оцініть сторінку:

Ваша оцінка:

Рейтинг: 4 з 5 (Голосів: 6)

Кредит Menu

Увійти

Особистий кабінет