Де брати гроші в період карантину
01.04.2020Карантин
— це тимчасова ситуація. Більшість процесів в країні не зупиняється. Компанії і держструктури продовжують
працювати в помірному режимі. Однак, якщо ви втратили роботу, візьміть на озброєння кілька способів, як залишитися
на плаву.
Стати на облік в центр зайнятості
Якщо через карантин ви втратили офіційну роботу, то перше, що слід зробити — стати на облік в центр зайнятості населення. Здійснити це можна онлайн на сайті ЦЗ. Тримайте зв'язок з вашим інспектором через телефон або Skype. Отримання статусу безробітного і призначення виплати в період карантину здійснюється в день подачі заяви.
Розмір виплат у ЦЗ
Якщо ваш страховий стаж дорівнює 6-ти та більше місяцям, допомогу по безробіттю призначають в процентному співвідношенні до середньої зарплати:
- до 2 років — 50%;
- 2-6 років — 55%;
- 6-10 років — 60%;
- понад 10 років — 70%.
Розмір допомоги, нарахованої по останній заробітній платі, не повинен становити понад чотири прожиткових мінімуми.
Важливо! З 1 грудня 2019 року збільшилася максимальна сума допомоги по безробіттю, дійшовши до показника 8408 грн. З 01.07.2020 вона становитиме 8788 грн, а після 01.12.2020 — 9080 грн.
Залежно від тривалості безробіття розмір допомоги буде знижуватися і виплачуватися в процентному співвідношенні до визначеного розміру виплат:
- перші 90 днів — 100%;
- наступні 90 днів — 80%;
- потім — 70%.
Установа навіть у карантинний час виконує всі свої функції. У кожному районному відділенні є черговий інспектор, який допоможе вам стати на облік і запропонує вакансії, які підходять саме вам.
Зареєструватися на біржі фрілансерів
Freelance — це надання послуг різним компаніям віддалено, іншими словами - заробіток на дому. На відміну від штатних співробітників фрілансери виконують тільки конкретні завдання, отримуючи разову виплату. На біржах є попит на: копірайтерів/рерайтерів, дизайнерів/ретушерів, працівників сфери IT та ін.
До фрілансу ще можна віднести дистанційну роботу з фото. Якщо у вас є професійний фотоапарат, заробіть з його допомогою. Якісні фотографії можна продавати на фотостоках.
Викладання онлайн
Якщо у вас є педагогічна освіта і ви можете викладати, дайте оголошення на час карантину. Репетиторство — хороший спосіб заробити грошей на карантині й не тільки. Якщо у вас ще не було учнів, реєструйтеся на відповідній платформі і розкажіть в анкеті про свої навички, вкажіть ціну за свої послуги. Спілкування з учнями зазвичай відбувається через відеозв'язок.
Як заробити гроші на сайтах з продажу та обміну
Час домашньої ізоляції можна витратити з користю і розібрати шафи. Можливо, там знайдуться нові речі, які ви так і не захотіли одягти. Або ношений одяг і взуття в хорошому стані, до якого ви втратили інтерес. Все це з успіхом можна продати на сайтах: shafa.ua, OLX, Клумба, Ukrboard, Бесплатка, УкрДошка. Також на таких ресурсах завжди є попит на дитячі товари. Речі, з яких ваша дитина виросла, іграшки, якими вона більше не грає, теж можна продати. Цей варіант заробітку в інтернеті не найшвидший. Все залежить від якості фотографій товарів та ціни на них.
Як заробити
гроші своїми руками
- Пошиття масок
Зараз в аптеках відсутні медичні маски, тому їх пошиття — дуже потрібна справа. Звичайно, не кожен вміє шити, чи має вдома швейну машинку. Але якщо у вас є підручні засоби і навички, отримані ще на уроках трудового навчання, — спробуйте. Для цих цілей знадобляться: бавовняна тканина, марля і резинки. Також зараз можна шити маски з яскравої тканини або додавати на вироби малюнки. Як правильно шити і прикрашати маски — подивіться в інтернеті. - Антисептики
Ще один варіант швидкого заробітку в карантинний час — продаж антисептиків. Зараз вони теж дуже потрібні, але відсутні в продажу. Засоби для дезінфекції ви зможете робити самостійно. За рекомендаціями ВООЗ для антисептика досить 3-х інгредієнтів. Отже, вам знадобляться:✓ етиловий спирт — 833 мл;
✓ перекис водню — 42 мл;
✓ гліцерин — 15 мл.
Збувати маски та антисептики можна на сайтах з обміну та продажу товарів (зазначених вище), через групи у Viber і Telegram (наприклад, батьківські). - Кулінарія
Як заробити грошей з дому, якщо ви вмієте добре готувати? Зараз всі ресторани і кафе закриті, але багато хто з них продає свої страви онлайн. Спробуйте попрацювати аналогічно. Починати краще з випічки. Для цього створіть сторінку з вашими роботами в соцмережі і рекламуйте свої кулінарні шедеври.
Послуги кур'єра як підробіток на карантині
Якщо у вас немає навичок дистанційної роботи, розгляньте вакансію кур'єра. Зараз це найбільш затребувана професія в будь-якому місті України. Ви можете влаштуватися як у кур'єрську доставку, так і в ресторан або продуктові мережі. У ці точки ще дуже потрібні комплектувальники онлайн-замовлень. Але така робота вимагає особливих заходів безпеки: використання масок, рукавичок, засобів дезінфекції та дотримання дистанції під час спілкування з клієнтами.
Як заробити за допомогою авто
Заробити гроші в період карантину допоможе особистий автомобіль. Якщо такий є — завантажуйте додаток онлайн-замовлень і реєструйтеся в будь-якій службі таксі. Співробітник компанії перевірить ваші документи, сфотографує автомобіль і видасть особистий акаунт для роботи. Деякі служби таксі пропонують додатково заробити на рекламі. Наприклад, можна обклеїти приватне авто наклейками з логотипом компанії. За таку послугу сервіси платять до 12 000 грн на місяць — залежно від кількості виконаних замовлень.
Оренда дачі
або квартири в передмісті
І нарешті, найпростіший варіант, де взяти гроші — пасивний дохід. Якщо у вас є будиночок в селі або дача подалі від міста, то сьогодні це ваш виграшний квиток. Попит на житло зі своєю прибудинковою ділянкою виріс у 20 разів у порівнянні з торішнім сезоном. Також піднялися ціни на оренду квартир у найближчому передмісті. Зробіть якісні фотографії нерухомості та зв'яжіться з будь-якою ріелторською агенцією. А за орендарями справа не стане.
Як бачимо, способів, де взяти гроші в період карантину багато. Якщо не сидіти склавши руки і проявити кмітливість — ви обов'язково знайдете 1000 і 1 варіант підробітку для себе. Вперед!
Наведена інформація не є кредитним калькулятором у розумінні Постанови НБУ від 05.10.2021 №100. Щоб отримати доступ до відомостей про всі види споживчих кредитів, їх істотні характеристики та кредитний калькулятор, перейдіть до розділу "Кредитні продукти".