Депозити для бізнесу в Україні: що потрібно знати?

18.09.2019

left_Бізнес депозит

Приватні підприємці знають: вільні кошти повинні працювати. Якщо гроші лежать на поточних рахунках, вони не приносять прибутку. Отже, підприємство втрачає можливий додатковий дохід. Вивільнені кошти необхідно вкладати у бізнес або відкривати спеціальні депозити для підприємств та організацій.  

Проте із внеском важливо не помилитися і продумати все наперед. Який банк обрати, на який депозит зробити ставку, з якими труднощами можна зіткнутися під час співпраці з фінансовою установою і як їх уникнути.  

Що з себе представляє бізнес депозит?

Депозит бізнесу – це грошова сума, передана комерційним підприємством на зберігання до банку для отримання доходів у вигляді відсотків. Розміщувати кошти на депозит в Україні можуть як юридичні особи, так і приватні підприємці.  

Грошові вклади бізнесу – поширена послуга в усьому світі. Вона є інструментом ефективного управління фінансами: допомагає безпечно зберігати капітали і отримувати додатковий прибуток.  

Які види бізнес-вкладів є в Україні?  

Виділяють дві основні категорії:  

Строковий вклад – має конкретний період дії, і в чітко визначену дату зазвичай вилучається вся сума разом із відсотками. Це найпопулярніший вид бізнес-депозиту серед українських клієнтів-підприємств.

Вклад на вимогу – без обмежень за строками, банк повертає гроші за першого ж звернення клієнта. Зазвичай процентна ставка за таким депозитом у кілька разів нижча, ніж за строковим.

right_Особливості депозитів

Окремо варто виділити категорію overnight депозит. Це варіант покласти гроші на депозит на 1 ніч – з 16:00 поточного дня до 12:00 наступного.

Такі депозити пропонують не всі банки, а тільки ті, яким терміново і на короткий час потрібно залучити певну суму грошей. Щоправда, не всі бізнесмени можуть собі дозволити зробити такий вклад: мінімальна сума тут стартує з 500 000 грн. Проте й річна процентна ставка за депозитом овернайт для юридичних осіб і підприємців дуже вигідна.

Якому банку варто довірити гроші свого підприємства?  

Є ряд параметрів, на які зазвичай звертають увагу, коли обирають фінансову установу для відкриття вкладу:

 • популярність банку;  
 • надійність установи, фінансовий стан;  
 • об'єм депозитного портфеля;
 • розмір тарифів за обслуговування депозитного рахунка. 

left_Який банк обратиДо найважливіших критеріїв відносять надійність і фінансовий стан банку. Варто звернути увагу на те, наскільки установа капіталізована, яка її ліквідність, яке місце вона посідає у рейтингу банків, хто її засновник. Більшість цієї інформації є на сайті Національного Банку України, на сторінці «Банківський нагляд». Розібратися в тому, де краще розміщувати грошові вклади для малого і середнього бізнесу, допомагають також рейтинги з коментарями і роз'ясненнями на спеціалізованих ресурсах: minfin.com.ua, Finance.ua, forinsurer.com тощо.

Зараз в Україні (за даними forinsurer.com) діє 76 банків. У топ-5 найбільш прибуткових увійшли: ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, Укрсиббанк, ПУМБ і ОТП.  

Депозити юридичних осіб у банках у другому кварталі 2019 року збільшилися на 6,4 млрд грн. До першої п'ятірки банків-лідерів за надійністю для юридичних осіб увійшли:  

 1. Ощадбанк.  
 2. Укрексімбанк.  
 3. Райффайзен Банк Аваль.  
 4. Креді Агріколь Банк.  
 5. Укрсиббанк.  

Як підібрати депозит для юрособи або приватного підприємця?

Визначившись із банком, можна обирати депозит. На якому варіанті зупинитися, залежить від очікувань вкладника. Зазвичай перше, на що звертають увагу, це процентні ставки й обмеження, які діють за тією чи іншою пропозицією. Але спочатку варто знати стандартні умови вкладів.  

Строковий депозит:  

 • Найдохідніший з усіх видів вкладів. Як правило, чим довший за ним період, тим більший дохід.
 • За строками бувають короткостроковими (3-6 місяців) і довгостроковими (6-12 місяців та більше) з можливістю пролонгації.  
 • Не можна поповнювати. Хоча зустрічаються депозити з великим % на основну суму і меншим – на кошти, якими рахунок поповнюється у процесі.  
 • Найчастіше немає можливості користуватися грошима, які перебувають на депозиті. У разі дострокового розірвання договору нараховані відсотки або «згорають», або доводиться сплатити штраф.  

Депозит на вимогу:  

 • Дозволяє зберегти гроші підприємства і при цьому вільно ними користуватися.  
 • Дає невеликий прибуток, але такий депозит можна поповнювати і знімати з нього гроші в будь-який час.
 • Має необмежений строк дії. У разі поповнення розмір процентної ставки залишається без змін.
left_Депозит овернайт для бізнесу

Вклад овернайт:  

 • Ставка змінюється щодня і публікується на сайті банку.  
 • Є обмеження за мінімальною сумою вкладу – у кожної установи своя, починаючи з 500 000 грн.  
 • Кошти розміщуються на рахунку в кінці банківського робочого дня (з 16:00), а також у вихідні або святкові дні. Повертаються нічні вклади разом з відсотками наступного дня до 12:00.  

Перш ніж обрати депозит, вкладник повинен вирішити, чого він хоче: наприклад, заробити побільше, отримати максимально лояльні умови, зберігати вільні гроші в безпеці і при цьому отримувати хоча б мінімальний дохід тощо.  

Якщо є велика сума грошей і найближчим часом вона не знадобиться, варто обрати довгостроковий депозит – він принесе пристойний дохід. Якщо ж у бізнесі періодично з'являються вільні гроші, підійде строковий вклад з можливістю поповнення. Овернайт депозити дають високий відсоток, але малому бізнесу підходять не завжди через велику мінімальну суму внеску. Якщо ж є достатньо коштів, овернайт-депозит допоможе швидко заробити. А варіант із вкладом на вимогу – просто зручний спосіб зберігання коштів без обмежень і з невеликим додатковим доходом.  

Як зменшити ризики втрат за депозитами для юридичних осіб?

Відкриваючи депозитний рахунок, власник бізнесу розраховує на заробіток. Проте варто враховувати і ймовірність втрат, пов'язаних із банківськими вкладами:

 1. right_Зменшення ризиківПо-перше, державного фонду гарантування депозитів вкладів не існує. Тобто, за визнання фінансової установи неплатоспроможною, гроші можуть не повернутися. Але якщо розмістити невеликі суми в декількох банках, то в разі проблем в одній установі, з іншими депозитами все буде добре.
 2. По-друге, за депозитами часто встановлюється обмеження на дострокове зняття грошей. Тобто, якщо вас цікавлять вклади для підприємців або юридичних осіб на рік, ви не зможете забрати завчасно навіть частину коштів, не втративши відсотки. Розподіл суми на кілька вкладів у різних банках допоможе і в цьому випадку. Адже, розірвавши угоду за одним із депозитів, ви збережете дохід від інших.
 3. По-третє, вигода від депозиту залежить і від курсу валют. Якщо гривня тимчасово «ослабне», а долар піде вгору, було б непогано мати паралельно доларовий депозит. Тож не варто зберігати всі вільні гроші в одній валюті.  

Єдина втрата, якої не вдасться уникнути, – це податки на відсотки. Зараз вони встановлені на рівні 18% плюс військовий збір 1,5%.  

Які умови бізнес-вкладів в Україні у 2019 році?  

Розглянемо найвигідніші вклади у банках у національній валюті на сьогодні. У 5-ку установ із найкращими пропозиціями за строковим депозитом на суму 50 000 грн на 6 місяців увійшли:  

 • Мегабанк «Строковий депозит» – 17% річних. Сума відсотків після вирахування податків складе 3 411,88 грн.  
 • РАДАБАНК вклади «Депозитна лінія» і «Строковий» – 16,75% річних. Дохід – 3 361,70 грн.  
 • Агропросперіс Банк «Строковий» – 16,50% річних. Прибуток – 3 311,53 грн.  
 • Альфа-Банк Україна «Оперативний без права дострокового розірвання» – 16% річних. Сума відсотків – 3 211,18 грн.  
 • Idea Bank «Класичний» – 15,75% річних. Дохід складе 3 161,00 грн.  

left_Умови бізнес-вкладів 2019Усі ці пропозиції діють за умови зняття відсотків у кінці строку. Деякі з названих банків дають можливість поповнювати депозит і навіть частково знімати кошти завчасно.  

За доларовими депозитами процентні ставки нижчі у 4-5 разів. Так, найвищий дохід за вкладом у розмірі $10 000 на півроку – 4,5% річних – пропонує Банк інвестицій та заощаджень за вкладом «Інвестиційний». Трохи менше – 4% – дають МТБ БАНК «Строковий», Мегабанк «Строковий депозит» і Комерційний Індустріальний Банк «Депозитна лінія без права дострокового розірвання». 3,30% річних пропонує Ощадбанк за вкладом «Максимальний (без права дострокового розірвання)» та Укрексімбанк «Депозит з виплатою відсотків у кінці строку (строковий)». 3% пропонує ПУМБ «Депозитна лінія Гнучка». 

 

Де терміново взяти гроші, якщо всі заощадження – на бізнес-депозитах?  

Депозити для підприємців і юридичних осіб дають бізнесу додатковий дохід. Але обираючи пропозицію щодо вкладу, варто все продумати так, щоб уникнути пов'язаних із цим незручностей.  

Завжди варто мати план «Б»:  

 • частину вільних коштів залишати на поточному рахунку для непередбачених потреб незалежно від мінімального терміну депозиту;  
 • відкривати не один, а одразу кілька вкладів у різних валютах і в різних банках;  
 • звертати увагу на пропозиції з можливістю часткового дострокового зняття коштів тощо.

Але все ж не завжди вдається передбачити розвиток подій. І якщо раптом вам терміново знадобляться додаткові кошти – для себе особисто або для вашої справи – ви можете у будь-який час отримати до 15 000 грн у moneyveo. Подайте онлайн-заявку – і сервіс перерахує вам гроші протягом хвилини. moneyveo працює цілодобово, доступний по всій Україні.

 

Сума:
500 грн 17000 грн
Термін:
1 день до 30 днів
Повернути до дати :
До сплати :
Проценти, грн:
Всього до повернення :
i

Наведена інформація не є кредитним калькулятором у розумінні Постанови НБУ від 05.10.2021 №100. Щоб отримати доступ до відомостей про всі види споживчих кредитів, їх істотні характеристики та кредитний калькулятор, перейдіть до розділу "Кредитні продукти".

500 грн
до 17 000 ₴
1 день
до 30 днів
Повернути до дати : 0
До сплати : 0
Проценти, грн: 0
Всього до повернення : 0 i

Наведена інформація не є кредитним калькулятором у розумінні Постанови НБУ від 05.10.2021 №100. Щоб отримати доступ до відомостей про всі види споживчих кредитів, їх істотні характеристики та кредитний калькулятор, перейдіть до розділу "Кредитні продукти".

Оцініть сторінку:

Ваша оцінка:

Рейтинг: 5 з 5 (Голосів: 2)

До сплати Меню

Увійти

Особистий кабінет
Увага! Цей веб-ресурс використовує технологію Cookies. Ви можете налаштувати опції свого браузера, якщо не бажаєте отримувати файли Cookies. Детальніше про Cookies в Положенні про конфіденційність