Скільки можна заробити низькокваліфікованою працею

27.02.2019

left_Перелік найпростіших професійКажуть, без освіти знайти роботу з гарною зарплатою неможливо. Давайте з'ясуємо, чи так це насправді. Як і скільки можна заробити в Україні некваліфікованою працею? 

Що таке некваліфікована праця 

Некваліфікованою вважається праця людини без спеціальної підготовки – диплому про освіту. 

У «Класифікаторі професій України» перераховані всі посади, які може займати людина без диплому. Вони належать до групи «Найпростіші професії» і присутні у різноманітних галузях: 

 

 • торгівля та сфера послуг (наприклад, миття вікон, прибирання сміття, вигул собак); 
 • сільське господарство, рибальство і подібні галузі (заготівля деревного вугілля, перевезення лісопродукції); 
 • видобувні галузі (видобуток торфу, робота на кар'єрі); 
 • промисловість і транспорт (ремонт доріг, проклейка поліграфічної продукції, тестування продукції, розфасовка); 
 • загальні для всіх галузей економіки (навантаження і розвантаження, зважування). 

Згідно з даними Державної інспекції України з питань праці, представники найпростіших професій – єдина категорія працівників, яким дозволяється платити за повний робочий день мінімальну зарплату. У 2019 році вона становить 4173 грн. 

Але це не означає, що всі люди без спеціальної професійної підготовки задовольняються мінімальним доходом. Старанність, відповідальність і досвід завжди будуть помічені роботодавцем і навіть без диплому допоможуть піднятися по кар'єрних сходах.

left_Скільки може заробляти офіціант

Скільки платять роботодавці низькокваліфікованим співробітникам 

Портали пошуку роботи періодично проводять зрізи зарплат, які роботодавці пропонують представникам різних рівнів кваліфікації. Так, за даними сайту Work.ua, у 2018 році було багато вакансій для низькокваліфікованих претендентів із зарплатою понад 15 000 грн. 

До цих вакансій відносяться, наприклад, пропозиції для водіїв із власним авто. Працювати можна у службі таксі, кур'єром, особистим водієм і т.д. Найчастіше на такі місця потрібні люди у великих містах. 

Особистий автомобіль або хоча б водійські права знадобляться і для місця торгового представника. Роботодавці зацікавлені в активних і комунікабельних людях, які зможуть забезпечувати доставку товару на точки продажів. 

Понад 15 000 грн готові платити і швачці. Це дуже поширена вакансія і у великих, і в маленьких населених пунктах. Не обов'язково мати спеціальну освіту, щоб влаштуватися на таку роботу. Якщо ви добре шиєте, висока зарплата вам забезпечена. 

Є багато вакансій різноробочих і підсобників на підприємствах, на будівництві, шукають також завгоспів і вантажників. Яким буде оклад, залежить від навичок, досвіду і знань. 

Часто працівники отримують безкоштовне стажування і зарплату 10 000-15 000 грн у великих містах і 8000-10 000 грн – у малих населених пунктах. 

Іноді зарплата на тій самій посаді відрізняється в рази, залежно від роботодавця і специфіки обов'язків. Наприклад, прибиральниця може заробляти від 1500 грн на місяць при неповній зайнятості та до 15 000 грн із повним завантаженням. 

 • Наприклад, за прибирання офісу площею 120-150 кв. м 5 днів на тиждень по 2 години можуть платити 4000-7000 грн. 
 • Щоденна робота по 9 годин на день у готелі принесе 10 000-14 000 грн із проживанням. 
 • Оплата прибирання приміщень на виробництві із неповною зайнятістю буде коливатися у діапазоні 3000-5000 грн на неповний робочий день і 7000-8000 грн на повну зайнятість. 
 • Прибирання квартир, які здаються подобово, принесе 8000-12 000 грн і бонуси. 

left_Як працювати через сайт пошуку замовників

Як заробляти через сервіси типу «Кабанчика» 

Чудовий спосіб знайти замовників – через сервіси онлайн-пошуку виконавців. Ви, напевно, чули про такі українські сервіси, як «Кабанчик», Starofservice, Doit!, Chelovek. Тут кожен може опублікувати свою пропозицію і просто чекати на відгук. Причому необов'язково мати для цього спеціальну професійну освіту: для більшості замовників головне – досвід і майстерність працівника. 

Ось що потрібно зробити, аби підключитися, наприклад, до сервісу «Кабанчик»: 

 

 1. Зареєструйтеся та заповніть анкету. Приготуйте паспорт – із ним треба буде сфотографуватися і завантажити фото до сервісу. 
 2. Дочекайтеся підтвердження статусу «Перевірений виконавець» – зазвичай його отримують протягом 2-7 робочих днів. 
 3. Починайте працювати! Обирайте завдання серед тих, які вже заявлені замовниками у сервісі. Або чекайте, поки замовник сам звернеться до вас через сервіс. 

Щодня у сервісах надання послуг публікуються 300-500 завдань різних напрямків. Виконавці отримують повідомлення тільки про ті завдання, які стосуються їхнього профілю, і можуть оперативно відгукуватися. 

Судячи з відгуків, завдяки сервісам типу «Кабанчика» виконавці можуть заробляти більше, ніж в офісі або займаючись залученням клієнтів самостійно. Подивимося, скільки може отримувати на «Кабанчику» людина без спеціальної освіти, наприклад, прибиральниця. 

Коли замовник формує завдання на сайті, він бачить стартову вартість послуги: 400 грн за легке прибирання у квартирі площею 50 кв. м. Можна ввести свої параметри і вимоги до виконавця: 

 • легке прибирання приміщення площею 400 кв. м буде коштувати вже 3200 грн; 
 • додавання миття санвузла, вікон, холодильника, кухонної техніки коштуватиме ще 100 грн за кожен пункт; 
 • якщо вдома є домашні тварини, це збільшить вартість прибирання на 100 грн; 
 • а використання миючих засобів виконавця обійдеться замовнику у 80 грн. 

Найпоширеніший варіант прибирання враховує мийку санвузла, кухонної техніки, холодильника і прибирання за домашніми тваринами. На «Кабанчику» це буде коштувати не менше 3550 грн із миючими засобами замовника. Якщо виконувати таке замовлення регулярно 1 раз на тиждень, за місяць можна заробити 14 200. І не варто забувати, що раз на місяць може додатися миття вікон або, наприклад, прасування – ще плюс до доходу виконавця. 

Як почати заробляти ще більше без спеціальної освіти 

Можна просто більше працювати, але сили людини не безмежні і без повноцінного відпочинку вас надовго не вистачить. Другий спосіб збільшити доходи – займатися саморозвитком. Є два шляхи підвищити свою кваліфікацію заради зростання заробітку: 

 1. Безкоштовно. Читайте спеціалізовану літературу, статті, дивіться відеоуроки в інтернеті. Якщо ви будівельник без кваліфікації або робите ремонти у квартирах, підпишіться на тематичні відеоблоги професіоналів на YouTube. Ви печете торти на замовлення? В інтернеті є величезна кількість сайтів, присвячених кондитерській справі та кулінарії. Головне – не лінуватися і регулярно відслідковувати оновлення. Тоді ви будете в курсі традиційних і нових технік і технологій, які використовуються у вашій сфері. 
 2. За додаткову плату. Професіоналізм – те, на чому не варто економити. І якщо ви дізналися про гарні навчальні курси, не варто відкидати цей варіант через те, що за них треба заплатити кілька тисяч гривень. Знання, які ви отримаєте завдяки курсам, а також диплом про закінчення навчання, допоможуть у рази збільшити ваш дохід. А гроші на навчання візьміть у кредит, наприклад, у сервісі Moneyveo. Перший кредит для всіх – під 0,01% на день, повторні – зі знижками за Програмою лояльності до 50%. 

Чи варто їхати за кордон – скільки там заробляють без кваліфікації 

Те, що за кордоном зарплати більші, – не новина. Розглянемо позитивні і негативні моменти поїздки в іншу країну заради заробітку. 

Позитивні – велика зарплата, не треба платити податки, за «комуналку», проїзд, оренду житла. Наприклад, у полуничному бізнесі в Данії різноробочим у теплицях платять €2500-3500 на місяць за 8-годинний робочий день. Проживання – у хостелі на території виробництва. Покоївка в Італії отримує €1000-1200 на місяць. Це зарплата на повний день із проживанням. 

Негативні – некомфортні умови проживання, дороге оформлення документів і оплата переїзду до іншої країни. Організувати переїзд в одну сторону обійдеться працівникові у €390-540 разом із квитком. Тож перша зарплата піде на покриття цих витрат. Також варто враховувати: працівники теплиць, заводів, фабрик, будівництв, пралень тощо живуть у хостелах по 3-6 осіб у кімнатах зі спільним санвузлом та кухнею. Чи готові ви до цього? 

Зазвичай роботу за кордоном люди без кваліфікації сприймають як спосіб підробітку. Вони їдуть до інших країн на літо, на рік-два, щоб, наприклад, заробити грошей на квартиру, машину, на запуск власного бізнесу на Батьківщині. Трохи потерпіти дискомфортні умови праці та проживання заради досягнення мети можна. Але мало хто обирає це своїм постійним видом діяльності. Найчастіше робота виявляється занадто тяжкою, а умови проживання не дають повноцінного відпочинку і того комфорту, до якого люди звикли вдома.

 

Кожен сам обирає, як і де заробляти: 

 • вдома чи за кордоном; 
 • в офісі, на заводі, на відкритому повітрі або сидячи вдома перед комп'ютером; 
 • повною чи частковою зайнятістю; 
 • із проживанням за свій рахунок або за рахунок роботодавця тощо. 

Головне: дохід може бути таким, який ви захочете, навіть без диплому і кваліфікації. Вирішіть, що вам потрібно, і вперед! 

 

Сума:
100 грн 17000 грн
Термін:
1 день до 30 днів
Повернути до дати :
До сплати :
Проценти, грн:
Всього до повернення :
i

Наведена інформація не є кредитним калькулятором у розумінні Постанови НБУ від 05.10.2021 №100. Щоб отримати доступ до відомостей про всі види споживчих кредитів, їх істотні характеристики та кредитний калькулятор, перейдіть до розділу "Кредитні продукти".

100 грн
до 17 000 ₴
1 день
до 30 днів
Повернути до дати : 0
До сплати : 0
Проценти, грн: 0
Всього до повернення : 0 i

Наведена інформація не є кредитним калькулятором у розумінні Постанови НБУ від 05.10.2021 №100. Щоб отримати доступ до відомостей про всі види споживчих кредитів, їх істотні характеристики та кредитний калькулятор, перейдіть до розділу "Кредитні продукти".

Оцініть сторінку:

Ваша оцінка:

Рейтинг: 5 з 5 (Голосів: 2)

До сплати Меню

Увійти

Особистий кабінет
Увага! Цей веб-ресурс використовує технологію Cookies. Ви можете налаштувати опції свого браузера, якщо не бажаєте отримувати файли Cookies. Детальніше про Cookies в Положенні про конфіденційність