Як заробити на квартиру в Києві за рік

12.06.2018
Як заробити на квартиру

Власне житло — мрія будь-якої сучасної людини. Наявність житлоплощі в особистій власності дозволить зосередитися на створенні сім'ї, кар'єрному зростанні, додатковій освіті і т.д.

Українці, які живуть в мегаполісах, знімають житло і платять щомісяця відчутні суми за користування нерухомістю. А працездатна молодь після закінчення вишів продовжує жити з батьками через відсутність коштів на купівлю житла. Головна причина — невелика заробітна плата, яку пропонують роботодавці України. Але, якщо підійти до питання грамотно, можна купити квартиру в Києві лише за один рік або, принаймні, зробити великий крок до придбання власної нерухомості.

Аналіз ситуації на ринку нерухомості Києва

Ціни за 1 квадратний метр досить високі. У ближньому передмісті — від 8 тисяч гривень за квадрат, в місті — від 14 тисяч і вище. В цілому ціна залежить від району, забудовника, поверховості, кількості кімнат, стану. Конкуренція на ринку між забудовниками не дозволяє цінам на житло бути занадто високими, але багатьом воно не по кишені. Щоб розібратися, чи можна заробити на квартиру за 1 рік, звернемося до розрахунків. У таблиці вкажемо середньостатистичні ціни на квартири від різних забудовників:

Кількість кімнат Середня ціна у місті, ($) Середня ціна у передмісті, ($)
1 40000 25000
2 65000 50000
3 95000 75000
4 210000 170000

Дані вказані на 2018 рік — враховуйте це перед тим, як вирішите швидко заробити на квартиру в Києві. Протягом року ціни можуть змінюватися на кілька відсотків. Наразі помітна тенденція на зниження цін — як в новобудовах Києва, так і на житло вторинного ринку.

Аналіз ринку заробітної плати в Києві

У порівнянні з показниками минулого 2017 року, середній заробіток киян значно зріс. На даний момент він знаходиться на рівні 11 264 гривні. Середні показники заробітної плати в деяких галузях представлені в таблиці:

Будівництво 25 500
Сільське господарство 12 000
Ресторанний бізнес 9 000
Транспорт 11 000
Топ-менеджмент 17 000
Нерухомість 18 000
IT 13 000
Виробництво 12 000
Мистецтво 10 000
Маркетинг 10 000

При таких середніх заробітках, сума мінімальної зарплати не може бути нижче 3 723 грн Прожитковий мінімум на 2018 рік становить 1 700. (В залежності від категорій населення дана сума може відрізнятися від 1 373 до 1860 гривень).

Як зібрати потрібну суму

Як заробити на квартиру в Києві

Для розрахунків візьмемо середній показник заробітної плати і ціни на житло. Зарплата складе 11 200 грн, а ціна однокімнатної квартири — 780 000 грн. Звісно, за таку зарплату не вдасться придбати житло за один рік, бо знадобилося б 69,6 місяців, що трохи менше 6 років. При цьому довелося б віддавати всю зарплату цілком. Звичайно ж, так ніхто не робить, якщо немає додаткового заробітку або джерел доходу.

Щоб отримати у власність квартиру, можна:

  • об'єднатися з декількома членами сім'ї і разом зібрати необхідну суму;
  • знайти додатковий заробіток;
  • продати непотрібну нерухомість чи інше цінне майно;
  • взяти кредит на житло у банку або оформити розстрочку у забудовника;
  • взяти виробничий кредит на місці роботи.

Щоб зрозуміти переваги й недоліки кожного варіанта, потрібно їх детально розібрати, паралельно проводячи розрахунки.

Купівля квартири з іншими членами сім'ї

Як заробити на квартиру в Києві, якщо одному це зробити важко? Розумним рішенням буде звернутися за допомогою до інших членів своєї сім'ї. Залежно від кількості людей та їхнього рівня доходу, потрібну суму можна зібрати навіть швидше. Для прикладу, розглянемо сім'ю з чоловіка та дружини, а також по одному з батьків з кожного боку. Разом: 4 людини із середнім рівнем доходу на усіх 44 800. Рівень витрат може бути різним, залежно від наявності дітей, обов'язкових платежів, наявних кредитів і т.д.

Якщо реалістично дивитися на витрати, то прожиткового мінімуму мало для того, щоб купити продукти, заплатити за оренду житла/комунальні послуги, оплатити медикаменти, проїзд в громадському транспорті. За підрахунком фахівців країни, мінімальний фактичний прожитковий мінімум становить 3 400 грн на одну людину в місяць на 2018 рік. Цієї суми цілком повинно вистачити на всі витрати.

Виходить, щомісячні витрати на чотирьох членів сім'ї становитимуть 13 600 грн, а чистий прибуток за місяць — 31 200 грн. За рік це 374 400 гривень. Цієї суми недостатньо для того, щоб купити середньостатистичне житло в Києві, але вистачить на покупку 1-к квартири в передмісті столиці. Можна укласти договір із забудовником і віддати цю суму в якості першого внеску, а за наступний рік накопичити решту. Жити можна буде вже в новій квартирі, якщо вона буде готова до заселення.

Варто стежити за знижками від забудовників, державними соціальними програмами та аукціонними пропозиціями.

Оскільки ми взяли усереднений показник вартості житла, то в ряді випадків можна буде купити квартиру і на заощадження за рік. Це буде не середній поверх і не кращий район, проте суми все ж таки вистачить на власне житло.

Пошук додаткового заробітку

Якщо ваші доходи не дозволяють вам збирати на нерухомість, розгляньте джерела додаткового заробітку у вільний час. Залежно від ваших здібностей, це можуть бути послуги, безпосередньо пов'язані з вашою професією або будь-яка зі сфер, в якій у вас є навички. Також можна дізнатися про можливості додаткового заробітку на вашому робочому місці. Працювати доведеться понаднормово, але, як правило, начальство чуйне в таких питаннях.

Інші джерела додаткового доходу:

  • торгівля в Інтернеті (купувати актуальні товари дешевше, а продавати їх дорожче. Прикладом може стати покупка електронних компонентів в Китаї і продаж їх в Україні на безкоштовних дошках оголошень);
  • фріланс (можна займатися продажем фото або їх редагуванням, створенням логотипів для компаній, написанням текстів, перекладом статей та ін.);
  • ведення блогу (полягає в регулярному постингу відео про цікаву для суспільства сторону вашого життя. Наприклад, колекціонування монет або тонкощі роботи зі зварювальним апаратом. Заробіток залежить від якості контенту та актуальності інформації для аудиторії);
  • сільське господарство (вирощування овочів, ловля риби та ін.).
Іноді зовсім не обов'язково шукати ще одну роботу, оскільки це впливає на стомлюваність і на результат діяльності. Якщо є хороші навички за фахом, завжди можна спробувати знайти більш високооплачувану роботу, в тому числі і за кордоном.

Продаж непотрібної власності

Тут все дуже просто: чим більше непотрібних речей є у власності, тим швидше можна буде зібрати потрібну суму. Де заробити на квартиру в Києві таким чином? Для цього підійдуть безкоштовні і платні дошки оголошень в Інтернеті і різні торгові майданчики. Якщо у вас є старовинні речі або антикваріат, то їх краще оцінити у фахівців. Іноді навіть одна монета може коштувати цілого статку, не кажучи вже про рідкісні прикраси, меблі, посуд.

Для продажу предметів старовини можна використовувати й аукціони. Тут знайдуться покупці і колекціонери різних речей. Це можуть бути і електронні вироби, рідкісні грамофонні платівки, значки, календарі, добірки журналів і книг, колекції марок, комах, фотографії та багато іншого. Якщо у вас давно пустує гараж, дача, будинок в селі або земельна ділянка — їх теж можна продати, щоб виручити суму на покупку житла.

Безкоштовно визначати цінність предметів можуть зацікавлені люди на тематичних форумах або в спільнотах. Так, не виходячи з дому, можна приблизно оцінити вартість будь-якого предмета.

Кредити

Це не кращий спосіб з усіх, як заробити гроші на квартиру в Києві. Але, його варто розглянути. Гроші в борг можна взяти в банку або у свого роботодавця. Також ряд забудовників пропонує розстрочку на період не менше, ніж півроку. Найпопулярніша серед подібних пропозицій — оформлення розстрочки на один рік до здачі об'єкта в експлуатацію. Пожити в такій квартирі не вдасться (поки не будуть завершені будівельні роботи), але обійдеться вона дешевше та без відсотків за оплату частинами.

Банківський кредит варто брати, якщо є стабільне місце роботи. Співробітники фінансової установи оцінюють фінансовий стан і виносять своє рішення щодо видачі коштів. Відсотки за користування кредитом будуть чималими, але, заїхавши у власну квартиру, ви значно заощадите на оплаті арендованого житла.

Якщо роботодавець може надати вам кредит, скористайтеся цим. Як правило, багато компаній пропонують хороші умови позик. Якщо співробітник зарекомендував себе добре, то відсотки можуть не нараховуватися, а частина заборгованості буде списуватися за кар'єрні успіхи і досягнення.

Також, можна економити сімейний бюджет, якщо стежити за акціями на різні товари. Наприклад, іноді вигідно взяти мікрокредит, якщо на необхідну річ діє тимчасова знижка. У цьому випадку буде економніше сплатити відсотки за користування позикою, ніж оплачувати повну вартість товару. Для цього існують фінансові сервіси, які вже зарекомендували себе, такі як Moneyveo. Отримати гроші за допомогою Moneyveo можна швидко і не виходячи з дому. Повернути позику необхідно протягом наступного місяця, з можливістю продовження терміну повернення.

Висновок

Ми розглянули, як можна заробити на квартиру в Києві за один рік. Звичайно, при середній заробітній платі це досить непросто. Але, якщо грамотно оцінити свої здібності і звернути увагу на додаткові можливості, то це завдання буде вам цілком під силу.

Сума:
100 грн 17000 грн
Термін:
1 день до 30 днів
Повернути до дати :
До сплати :
Проценти, грн:
Всього до повернення :
i

Наведена інформація не є кредитним калькулятором у розумінні Постанови НБУ від 05.10.2021 №100. Щоб отримати доступ до відомостей про всі види споживчих кредитів, їх істотні характеристики та кредитний калькулятор, перейдіть до розділу "Кредитні продукти".

100 грн
до 17 000 ₴
1 день
до 30 днів
Повернути до дати : 0
До сплати : 0
Проценти, грн: 0
Всього до повернення : 0 i

Наведена інформація не є кредитним калькулятором у розумінні Постанови НБУ від 05.10.2021 №100. Щоб отримати доступ до відомостей про всі види споживчих кредитів, їх істотні характеристики та кредитний калькулятор, перейдіть до розділу "Кредитні продукти".

Оцініть сторінку:

Ваша оцінка:

Рейтинг: 2.38 з 5 (Голосів: 8)

До сплати Меню

Увійти

Особистий кабінет
Увага! Цей веб-ресурс використовує технологію Cookies. Ви можете налаштувати опції свого браузера, якщо не бажаєте отримувати файли Cookies. Детальніше про Cookies в Положенні про конфіденційність