Криптовалюта: що це і як на ній заробити

22.04.2019

left_Види криптовалютКриптовалюта з'явилася в 2009 році і через деякий час стала значною загрозою світовій економіці. Це електронні гроші, які придбали реальну цінність: за них можна купувати товари, послуги. Уже в 2011 році про криптовалюту написали в журналі Forbes; на ній реально заробити достатньо, щоб забезпечити собі безбідну старість. 

Види криптовалюти

У 2009 році група невідомих вчених з Токіо, що іменували себе Сатоши Накамото, створили першу в світі криптовалюту та дали їй назву біткоїни. З кожним роком ціна віртуальної валюти збільшувалася і на 2017 рік вартість за 1 одиницю перевалила за $20 000. В Україні поняття криптовалюта стало відомим для більшості людей після того, як НБУ поставив на порядок денний питання про легалізацію та узаконення цифрової монети.

Електронна віртуальна валюта генерується за рахунок криптографічних алгоритмів, звертається на децентралізованих платформах, які працюють за технологією блокчейн. У мережі зберігається зашифрований код, який неможливо розгадати, підробити, незаконно привласнити. Основна відмінність валюти від електронних грошей – у неї немає матеріальних аналогів. Під час створення криптовалют задається їхня кількість – емісії нових не відбувається. У випадку з біткоїнами – їх буде всього 21 мільйон.

Основні криптовалюти на 2019 рік

Після створення і успіху біткоїнів стали з'являтися інші криптовалюти – альткоїни. Серед тисяч різних цифрових монет можна виділити ТОП-7 найкращих за обсягом капіталізації на ринку:

Назва Особливості
Перша і найпопулярніша – Bitcoin. З усіх криптовалют вона займає 36% ринку. У неї відкрита програмна оболонка для використання коду будь-яким користувачем, щоб створювати свою децентралізовану валюту.
Ethereum   Створена в 2015 році для реалізації альткоїнів за технікою ERC20. Ефіріум – популярна інноваційна криптовалюта з використанням «розумних» контрактів.
Litecoin   Друга розроблена криптовалюта, створена в 2011 році Чарлі Лі. Заснована на коді bitcoin з рядом відмінностей: комісії менше, транзакції відбуваються швидше. Обмеження по випуску – 84 млн одиниць.
Ripple Багатофункціональна платформа, яка об'єднує між собою банки, обмінні сервіси, блокчейни і платіжні системи. Використовуючи Ripple, користувач економить на міжвалютних обмінах, швидко і легко робить взаєморозрахунки в фіатних, цифрових валютах за курсом криптовалюти.
BitcoinCash (BCH)   Створена влітку 2017 року на основі блокчейна біткоїна в ході поділу ланцюга. Поділ називають поняттям форк, під час якого цифрова валюта падає і злітає разом з біткоїном.
EOS Розроблено для бізнес-додатків на основі Ethereum. Платформа швидко обробляє, проводить транзакції, має широкі можливості для розширення функцій, опцій.
Cardano(ADA) Блокчейн нового покоління, в ході якого розробники планують реалізувати механізми подолання проблем, з якими стикаються користувачі під час роботи з існуючими блокчейнами децентралізованої валюти.

За рейтингом цих та інших криптовалют можна спостерігати в таблиці на біржі онлайн і на офіційних сайтах децентралізованих валют.

Як заробити на криптовалюті в 2019

Заробляти на криптовалюта може кожен, не виходячи з дому. Але для цього необхідне спеціальне обладнання, розуміння принципу роботи системи блокчейн і робота на спеціальних формах, сайтах.

Заробити криптовалюту можна на біржі, інших онлайн-ресурсах або з необхідним ПЗ у вигляді програми-гаманець. Через неї користувач працює з технологією блокчейн, створює транзакції, відправляє і отримує переклади. Щоб працювати з гаманцем, потрібні два ключа-шифри:

 • індивідуальний секретний у вигляді комбінації з букв і цифр – потрібен для підпису свого переказу;
 • публічний для отримання коштів від користувачів – це адреса, на яку кожен може відправити переказ.

Після оформлення заявки на переказ або отримання коштів, транзакція відправляється в мережу і транслюється. Після всіх підтверджень операції кошти перераховуються на зазначену публічну адресу.

left_Перспективи криптовалютПоняття і можливості біткоїна

Біткоїн – це децентралізована валюта, що має функції фіатних коштів. В 2019 використовується для:

 1. Інвестування, обміну.
 2. Заощадження, накопичення.
 3. Розрахунків.

Біткоїну не страшна інфляція, його неможливо підробити. Курс монети формується за рахунок попиту і пропозиції на біржах. На криптовалюті можна добре заробити – для цього трейдери, інвестори стежать за курсом: коли той знижується – потрібно купувати монети, при зростанні – продавати. З переваг першої цифрової валюти варто виділити:

 • анонімність – транзакції неможливо відстежити і поширити;
 • немає одного емісійного контролюючого центру;
 • код відкритий для всіх, у кого є відповідне апаратне і програмне оснащення – біткоїни, фактично, може добувати кожен.

Придбати біткоїни можна в обмінних пунктах, на біржах, у власників. Віртуальні монети стали повноцінною валютою – багато інтернет-магазинів приймають їх в якості оплати товару. Є банкомати, де віртуальну валюту обмінюють на фіатні – реальні гроші. 

Особливості роботи

Під час роботи з криптовалютами в Україні та інших країнах світу необхідно враховувати такі принципи:

 • блокчейні немає даних про те, хто власник того чи іншого гаманця;
 • власник засобів може не хвилюватися про те, що його зламають – завдяки криптографічним методам криптовалюту неможливо перерахувати шляхом злому гаманця;
 • всі створені транзакції неможливо відмінити;
 • немає прив'язки до країни, місця і часу – користувачі працюють в мережі децентралізовано.

Способи заробітку на криптовалютах

Заробити на криптовалюті в Україні можна, не виходячи з дому. Для цього існує ряд методів.

З фінансовими вкладеннями

 • Торгівля віртуальними монетами – обмін на справжні гроші різної валюти за хорошим курсом: у разі зниження вартості – купити криптовалюту, у разі зростання – продати. Для таких маніпуляцій підходять біржі криптовалют і онлайн-сервіси для обміну.
 • Інвестиції в Довірче Управління – самостійна торгівля за рахунок майданчика-брокера eToro за принципом роботи успішних трейдерів.
 • Майнінг-ферми. Для заробітку криптовалют необхідно складне потужне обладнання, здатне генерувати складні криптографічні завдання. Підтвердити транзакції про переведення монет на свій рахунок програма може після того, як отриманий певний успішний результат.
 • Хмарний Майнінг. Користувач, який бажає заробити на криптовалюті, бере в оренду певну кількість обчислювальних потужностей у вигляді обладнання та необхідного програмного забезпечення. Таку послугу пропонують деякі сервіси на своїх умовах.

Без фінансових вкладень

 • Біткоїни-крани – безкоштовний спосіб заробити кілька монет. Для цього користувач заходить на певний сайт, розгадує капчи, дивиться рекламу, виконує інші нескладні завдання.
 • Зароблені монети можна вивести в певний час за умови накопичення мінімальної суми. До таких платформ відноситься freebitcoin та інші аналогічні крани. Тут є можливість заробити, залучаючи нових користувачів-рефералів.
 • Граючи в ігри, можна заробити не один біткоїн, серед таких – додаток Сhopcoin.
 • Альтернативний спосіб заробітку на криптовалюті без вкладень на стадії розробки і впровадження – розвиток проекту за рахунок ICO-програми. Працює з новими криптовалютами. Для заробітку необхідно взяти кілька монет на ранньому етапі розміщення з бонусами і продати пізніше за збільшеним в рази курсом. Ці маніпуляції проводяться за допомогою програми Airdrop. Власники майданчиків платять за залучення нових клієнтів віртуальною валютою.

Перспектива і ризик

Завдяки особливому принципу роботи криптовалюта має свої "за" і "проти". З ризиків інвестування в віртуальну валюту виділяють 3 основних:

 • криптовалюта стрімко зростає в ціні, що може спровокувати знецінення валюти одного разу;
 • мережа Bitcoin може бути перевантажена, що спровокує проблеми зі платоспроможністю криптовалюти. Техніки досі не знайшли способи масштабування системи. Ідеального софту поки що не винайшли;
 • протистояння влади багатьох країн. Існують держави, де не рекомендується займатися криптовалютою, в інших вона зовсім заборонена і знаходиться під загрозою обмеження можливостей інвестування. Є країни, де створили альтернативу – аналогічну валюту, яка підпорядковується центральному державному банку. В Україні криптовалюту очікує аналогічна ситуація, але поки що це не затверджено.

Всім новачкам в децентралізованому бізнесі варто бути уважними і не погоджуватися на підозрілі операції. Це безпечний заробіток, однак, як і всюди, де є великі гроші, – тут є шахраї. Щоб не втратити інвестицій та примножити їх, варто самостійно зберігати заощадження.

left_Як заробляти криптовалютиПереваги та перспективи криптовалют в 3 основних факторах:

 1. Транзакції, операції, що здійснюються через блокчейн, не обкладаються податками.
 2. Біткоїн вже відомий на весь світ і довіра інвесторів, бізнесменів до нього зростає, незабаром він може стати стабільною одиницею для здійснення платежів.
 3. Все більше місць, де користувач може обміняти віртуальні монети на реальні гроші. Такі пункти обміну є вже і в Україні.

З появою пунктів обміну, де можна поміняти віртуальні монети на реальні гроші, з'явилася загроза падіння світової економіки. Щоб заробляти на криптовалютах, можна бути ким завгодно – цей заробіток абсолютно анонімний і не оподатковується.

 

Сума:
100 грн 17000 грн
Термін:
1 день до 30 днів
Повернути до дати :
До сплати :
Проценти, грн:
Всього до повернення :
i

Наведена інформація не є кредитним калькулятором у розумінні Постанови НБУ від 05.10.2021 №100. Щоб отримати доступ до відомостей про всі види споживчих кредитів, їх істотні характеристики та кредитний калькулятор, перейдіть до розділу "Кредитні продукти".

100 грн
до 17 000 ₴
1 день
до 30 днів
Повернути до дати : 0
До сплати : 0
Проценти, грн: 0
Всього до повернення : 0 i

Наведена інформація не є кредитним калькулятором у розумінні Постанови НБУ від 05.10.2021 №100. Щоб отримати доступ до відомостей про всі види споживчих кредитів, їх істотні характеристики та кредитний калькулятор, перейдіть до розділу "Кредитні продукти".

Оцініть сторінку:

Ваша оцінка:

Рейтинг: 3.14 з 5 (Голосів: 7)

До сплати Меню

Увійти

Особистий кабінет
Увага! Цей веб-ресурс використовує технологію Cookies. Ви можете налаштувати опції свого браузера, якщо не бажаєте отримувати файли Cookies. Детальніше про Cookies в Положенні про конфіденційність