Чи небезпечно брати кредит під заставу нерухомості?

25.09.2018
Сума (грн)
Термін (дн.)
Проценти
Всього
Оформити кредит

right Кредит під заставуКредитування стало популярним способом отримання грошових коштів на покупки, послуги, подорожі, свята, проведення заходів. Одним з різновидів позик є кредит під заставу майна, але чи варто його брати? Якщо людина вчасно не виплатить відсотки за позикою – вона може залишитися без даху над головою. Але нерідко кредит – це єдине рішення, без нього не обійтися.

Щоб зрозуміти, чи варто брати кредит під заставу нерухомості, необхідно продумати стратегію повернення коштів. Наприклад, якщо потенційний позичальник готовий здати в оренду свою нерухомість, з цих грошей він зможе оплачувати відсотки за позикою; в подальшому – продати житло. Таким чином вийде навіть примножити свій капітал, перекривши тіло і відсотки по кредиту.

Кредит під заставу квартири безпечно брати в тому випадку, якщо дотримуватися правил, прописаних у договорі. Видаючи позику, банківські установи не контролюють позичальника – він має право розпоряджатися коштами на свій розсуд. Можна на ці гроші відкрити бізнес, побудувати будинок, придбати іншу нерухомість і заробляти.

Важливо! Витрачати виручені під заставу нерухомості кошти ви можете на власний розсуд. 

Ставки за позиками часто на 1% більше, ніж за іпотечним кредитом, але не у всіх фінансових установах. У доларах максимум 18%, в гривнях – до 14,5% річних. Строки великі: від 10 до 20 років.

Фінансисти можуть видавати позики до 80% оціночної вартості. Як правило, це хороші гроші і такий кредит виправданий. Але, чи варто брати кредит під заставу нерухомості, вирішує кожен для себе індивідуально. Для користувача, у якого є квартира або будинок за ціною, скажімо, $150 тис., можна розраховувати на позику в розмірі до $120 тис.

При ануїтетних щомісячних виплатах по кредиту доведеться сплачувати понад $1200 протягом 20 років з відсотковою ставкою 14%. Але, якщо під заставу наявної, купувати нову нерухомість, можна уникнути необхідності робити перший внесок. При іпотечному кредитуванні початковий внесок становить мінімум 20% вартості житла. Пропозиція по кишені тільки платоспроможним покупцям з постійним доходом вище середнього.

Переваги та недоліки кредиту під заставу нерухомості

Як і в будь-яких фінансових схемах, для позичальника існує ряд ризиків і переваг, пов'язаних з кредитом. Щоб визначитися, чи безпечно брати кредит під заставу квартири, варто оцінити їх.

Ризики 

  1. Оцінка вартості майна. Банки в праві призначити цінник за квартиру, будинок або автомобіль в рази нижче за реальну ціну об'єкта.
  2. Втрата нерухомості в разі невиплати позики. Щоб такої ситуації не виникло, необхідно вчасно вносити щомісячні платежі.
  3. Страховка банку від проблем з фінансами у позичальника. Представники банківської установи вимагають прописувати одним з пунктів договору інформацію про ймовірне збільшення процентної ставки за позикою, якщо позичальник стане неплатоспроможним або його доходи суттєво знизяться. При такому розкладі позичальнику в доважок додадуть близько 500 грн до сплати основної щомісячної суми.
  4. Незгода родичів того, хто хоче взяти кредит. Рідні можуть сумніватися в тому, чи варто брати кредит під заставу авто/квартири/будинку і висловити свій протест банку. У такому випадку, якщо сім'я позичальника також має права на цю власність, угода не може бути здійснена.
  5. Видача коштів в іноземній валюті. Це особливість, при якій позичальник може стати заручником банку через стрибки курсу. У гривні процентні ставки вище, але при валютному кредиті більше ризиків – і невідомо, де може бути більша переплата.

Переваги 

  1. За короткий проміжок часу можна отримати велику суму грошей.
  2. Витрачати кошти можна на будь-які потреби: подорожі, придбання авто, весілля, інші. Банк не контролює куди витрачається видана сума.
  3. Мінімальний пакет документів. Для оформлення в деяких банках необхідно надати довідку про платоспроможність з місця роботи. Але, найчастіше, гарантією платоспроможності є саме заставне майно.
  4.  

right переваги та недоліки кредиту під заставу нерухомостіОчевидно, що ризики є. Їх більше, але за значимістю достоїнства переважують, особливо для тих позичальників, яким в короткі строки необхідно знайти велику суму грошей. Перед тим, як планувати розподіл коштів від позики під заставу, необхідно упевнитися у представника фінансової установи, які саме майнові об'єкти можуть фігурувати в якості застави. А від оцінки житла організацією залежить підсумкова сума коштів, які будуть видані в особисте користування позичальнику.

Чи варто брати кредит під заставу квартири, – кожен вирішує сам для себе, в залежності від ситуації, ступеня потреби в грошах. А при наявності вдалого бізнес-плану, який детально описує, як виручені гроші допоможуть заробити більше, можливо, дійсно варто ризикнути. 

 

Оцініть сторінку:

Ваша оцінка:

Рейтинг: 0 з 5 (Голосів: 0)

Кредит Menu

Увійти

Особистий кабінет