Як отримати банківську карту в Україні

17.12.2018

Банківські карти сьогодні — це необхідний атрибут сучасної людини. Практично всі види заробітку і соціальних виплат зараховуються на особисті пластикові картки. Це дозволяє державі контролювати грошові потоки платників податків. Також, такий варіант виплат зручний у використанні. Як отримати банківську карту VISA або Mastercard, розповімо далі. 

Які бувають банківські картки 

Банківські карти відрізняються за призначенням і відповідно до географічного застосування. Так, розрізняють карти: 

 • Віртуальні 
 • Міжнародні 
 • Локальні

Віртуальні картки дозволяють проводити грошові операції тільки в інтернеті. Застосовувати інтернет-карту в терміналах і банкоматах неможливо, оскільки вона існує тільки віртуально. Але проплата товарів і послуг з її допомогою в мережі буде доступною. Якщо вам потрібно отримати банківську карту за один день, — це ваш варіант, адже інтернет-карти "видаються" швидше за інші.  

left Як отримати банківську карткуМіжнародні банківські карти — це карти, які належать до існуючих банківських систем. Найпопулярніші з них: Visa і MasterCard. Дані карти діляться на кілька видів з різними функціями. Вони дають можливість проводити операції в будь-якому платіжному терміналі, банкоматі. Основна частина всіх випущених банківських карток саме такого зразка.  

Локальні або внутрішньобанківські картки дозволяють проводити фінансові операції тільки в межах системи банку-емітента, тобто того банку, який цю карту видав. Однак не у всіх системах, терміналах і банкоматах можна буде скористатися даною карткою. Що стосується оплати товарів в магазинах, зробити її можна виключно в разі наявності терміналу даного банку. 

Також всі банківські карти можна розділити на:   

 • Попередньо оплачені 
 • Кредитні 
 • Дебетові 
 • Карти з дозволеним овердрафтом 
 • Соціальні  

На передплачених банківських картах в момент отримання карти у руки, на неї вже повинна бути зарахована якась грошова сума. Але всі розрахункові операції по картці виконуються від банку-емітента. Ця карта дозволяє сплачувати послуги в інтернеті. А розплачуватися картою офлайн можна так само, як і дебетовою карткою. Єдина відмінність - банк-емітент може самостійно вносити ліміти на використання коштів по ній. Наприклад, це може проявлятися у: 

 • неможливості поповнення карткового рахунку;  
 • відсутності можливості компенсації коштів, якщо карта була загублена або термін її дії закінчився;  
 • обмежений термін функціонування карти, по закінченню якого її можна буде замінити.  

Кредитні карти оформляються з метою отримання кредитних грошей. Зняття та поповнення рахунку такої картки обійдеться її власнику комісією. Оформлення кредитки рівносильно отриманню кредиту в банку. Кредитні карти багаторазові, тому після того, як термін їхньої дії закінчується, їх можна обміняти на нові. Як правило, відсоток за використання грошових коштів з кредитки нижчий, ніж за зняття з карти з дозволеним овердрафтом. Отримати кредитну карту можна навіть студенту, якщо йому виповнилось 18 років. 

Кожен банк встановлює термін на користування кредитними коштами — свій "пільговий період" у 50-60 днів. До того ж, даними картами вигідно розраховуватися у магазинах. Як правило, з кредиток не стягується відсоток і/або діє кешбек на послугу. Також при переказі з карти на карту банку-емітента комісія з кредитних карт не стягується.  

Дебетова або розрахункова карта дозволяє здійснювати грошові операції в розрізі тих коштів, що є на ній. Тобто, власник картки може витрачати тільки ті гроші, які є у нього на балансі. Отримати дебетову карту в Україні можна практично в кожному банку. На такій карті можна встановити ліміт максимальної суми, яку можна зняти в день. До таких карток відносять і соціальні. Цей іменний пластик видають громадянам, які отримують соціальну допомогу. 

Більшість з карт, якими можна користуватися тільки на території України, називаються дебетовими. Вони можуть мати функцію перевищення існуючого балансу по карті — овердрафт. 

Як отримати банківську карту в Україні 

Що потрібно зробити, щоб отримати банківську карту? Перелік документів у всіх банках України однаковий. У будь-якому відділенні банку можна оформити особисту платіжну карту з мінімальним пакетом документів.

Для громадян України, які постійно проживають на території країни

Паспорт громадянина України та ІНН. 

Тим, то виїжджає на постійне місце проживання за кордон:  

Паспорт громадянина України з відміткою про виїзд на постійне місце проживання.  

Для тих, хто постійно проживає за кордоном:  

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон.  

Для іноземних громадян, які постійно проживають в Україні:  

Вид на проживання в Україні та паспортний документ з відміткою про наявність дозволу постійного проживання в іншій країні. 

Для осіб, які не мають громадянства: 

Посвідка на постійне місце проживання. 

Для тих, хто тимчасово перебуває в Україні: 

Паспортний документ. 

Для біженця: 

Посвідчення біженця. 

Біженці також можуть отримати кредитну карту без офіційної роботи. 

Банківська картка для дитини 

Як отримати кредитну карту до 18 років? Таку послугу в Україні пропонує ПриватБанк. Так, будь-який школяр від 6 до 17 років може отримати банківську карту Юніор, яку можна використовувати як платіжну, депозитну або кредитну (якщо з часом буде встановлено кредитний ліміт). Для її оформлення батькам дитини необхідно звернутися у будь-яке відділення ПриватБанку з наступними документами: 

 • свідоцтво про народження дитини; 
 • довідка ІПН (для дітей з 14 років); 
 • ID-карта (електронний паспорт) для дітей від 14 років або загальногромадянський паспорт (з 16 років); 
 • карта «Універсальна» одного з батьків; 
 • особистий номер телефону дитини. 

Крім того, оформити подібну карту для дитини можна у Банку ВТБ, «Кредит Дніпро», ЕрстеБанку і Альфа-Банку. 

Як отримати анонімну банківську карту? 

Під анонімною картою сьогодні прийнято розуміти банківську карту, яка оформляється без пред'явлення документів. Така карта може бути не іменною. Виготовляється вона протягом 2-14 днів і використовується на території країни-виробника. В Україні такі карти випускають не всі банки. Наприклад, Ощадбанк і ПУМБ спільно з платіжною системою Visa першими почали випускати анонімні карти, присвячені «Євробаченню».Різновидом анонімної карти вважається PREPAID-карта.

Що таке prepaid-карта? 

PREPAID-карта — це передплаченакарта для миттєвих розрахунків онлайн. На ній встановлюється номінал і користуватися картою можна тільки на території України. Для її оформлення не потрібні документи. Отримати анонімну карту в Україні можна ще й для того, щоб користуватися системою Apple Pay. Право на випуск prepaid-карт мають 15 діючих банків України. Але на ділі сьогодні випускають prepaid-карти тільки три банки:  

 • ПриватБанк;  
 • Ощадбанк;  
 • ПУМБ. 

Також випускає prepaid-карти Альфа-банк. Але їх установа видає виключно під час фестивалю Alfa Jazz, який проходить щоліта у Львові. Щоб оформити prepaid не потрібні ані паспорт, ані ІПН. Необхідно зареєструватися на сайті банку, підтверджуючи дію через email або акаунт на Facebook. Потім карта буде доступна за посиланням в особистому кабінеті банку.  

Як отримати кредитну карту через інтернет? 

Замовити кредитну карту в багатьох банках можна у мережі. Для цього необхідно залишити заявку з особистим номером телефону на сайті банку. Оформити розрахункову карту в банку можна тільки під час особистого звернення до відділення банку. При цьому отримати кредитну карту можна і без офіційної роботи. Але ліміт по ній спочатку може виявитися нульовим.  

Багато банків пропонують оформити карту GOLD (ПриватБанк, Альфа-Банк, ПУМБ та інші). Кредитні умови по ній приблизно такі ж самі, як і за звичайною кредитною карткою банку. Однак із "золотою" карткою вам доведеться оплачувати додаткові платежі за обслуговування і велику страховку.  

Щоб отримати кредитну карту якщо немає кредитної історії і довідки про доходи, попередньо потрібно залишити заявку на сайті банку або зателефонувати на його гарячу лінію. Оператори call-центру перевірять ваші дані і повідомлять про встановлення ліміту. Останнім часом популярністю користуються карти Монобанку. Відділень, де їх можна отримати, немає. Карти до одержувача за попереднім замовленням доставляє кур'єр. Щоб оформити карту Монобанку, потрібно зробити наступне: 

 • Завантажити додаток Монобанку на смартфон. 
 • Сфотографувати свої документи (паспорт та ІПН). 
 • Заповнити коротку анкету. 
 • Вказати адресу доставки карти. 
 • Як бачимо, отримати банківську карту в Україні можуть не тільки резиденти країни. Це також можуть бути іноземні жителі, біженці, особи з видом на проживання в Україні. Оформити картку можна навіть дітям від 7 років за участю батьків. А ті, хто не бажає залишати дані про себе, здійснюючи платіж, — можуть оформляти анонімні карти. 

   

  У разі, коли вам терміново потрібні гроші, але банк відмовляється встановити ліміт по карті, можна оформити швидку онлайн позику в Манівео. Але для того, щоб її отримати, потрібно мати банківську картку для виплат.

   

  Сума:
  100 грн 17000 грн
  Термін:
  1 день до 30 днів
  Повернути до дати :
  До сплати :
  Проценти, грн:
  Всього до повернення :
  i

  Наведена інформація не є кредитним калькулятором у розумінні Постанови НБУ від 05.10.2021 №100. Щоб отримати доступ до відомостей про всі види споживчих кредитів, їх істотні характеристики та кредитний калькулятор, перейдіть до розділу "Кредитні продукти".

  100 грн
  до 17 000 ₴
  1 день
  до 30 днів
  Повернути до дати : 0
  До сплати : 0
  Проценти, грн: 0
  Всього до повернення : 0 i

  Наведена інформація не є кредитним калькулятором у розумінні Постанови НБУ від 05.10.2021 №100. Щоб отримати доступ до відомостей про всі види споживчих кредитів, їх істотні характеристики та кредитний калькулятор, перейдіть до розділу "Кредитні продукти".

  Оцініть сторінку:

  Ваша оцінка:

  Рейтинг: 2.9 з 5 (Голосів: 10)

  До сплати Меню

  Увійти

  Особистий кабінет
  Увага! Цей веб-ресурс використовує технологію Cookies. Ви можете налаштувати опції свого браузера, якщо не бажаєте отримувати файли Cookies. Детальніше про Cookies в Положенні про конфіденційність