Скільки коштує переїхати до Києва: 5 історій реальних людей

18.03.2019

Чому люди тягнуться до Києва та інших великих міст? Як виходить, що людина прожила в селі кілька десятків років і одного разу кидає все – будинок, землю, друзів – заради переїзду до мегаполісу?  

Ми поставили ці питання користувачам сервісу Moneyveo. Вони розповіли нам, які у них були причини переїхати до Києва, скільки грошей їм знадобилося, щоб облаштуватися, і чи задоволені вони зробленим вибором. Якщо ви також плануєте змінити рідне місто на столицю, радимо прочитати ці історії. 

За Київ: більше шансів побудувати кар'єру

Артем, 23 роки, студент, переїхав з м. Овруч  

left_Робота є для всіхУ невеликому місті Овруч я прожив до закінчення школи. У житомирському політесі отримав спеціальність «Інформаційні системи і технології». На 4-му курсі влаштувався на півставки у бібліотеку системним адміністратором на зарплату 3000 грн. На розваги мені вистачало.  

Ближче до магістратури почав шукати роботу в столиці. Чи переїжджати до Києва – такого питання не виникало. Я хотів побудувати кар'єру, а в столиці для цього більше можливостей. 

У мене вже був певний досвід, і щойно я розмістив в інтернеті своє резюме, мене одразу покликали на кілька співбесід. Три з них пройшли по скайпу, ще на двох був присутній особисто. У результаті отримав місце системного адміністратора у невеликій компанії, яка займалася розробкою сайтів і додатків. На старті мав зарплату 15 000 грн. Небагато, але це вдвічі більше від того, скільки я б отримував у житомирській бібліотеці, працюючи на повний день. І я вирішив переїхати до Києва на ПМП. 

Я взяв накопичені гроші, зняв через OLX 1-кімнатну квартиру і поїхав підкорювати столицю. Житло було найпростіше, без євроремонту, але спокусила ціна – 8000 грн на місяць, плюс «комуналка» (у холодний сезон – до 1500 грн) і розташування біля метро. Проїзний вартував 390 грн на місяць. Перший час доводилося економити, адже на харчування та інші витрати залишалося лише 5000 грн. Та одній людині цього достатньо.  

Як переїхати до столиці? Просто поставити перед собою цю мету і зробити кілька рухів:  

  • знайти невелику суму на перший час – із мого досвіду, на місяць вистачає 15 000 грн;  
  • знайти роботу і квартиру – для цього навіть не обов'язково їхати до Києва;  
  • і купити квиток в один кінець 😊 

Переїжджати до Києва чи ні? Звісно, що так! Якщо ви живете у маленькому містечку, де немає роботи, не чекайте, поки вам вдарить 30+. Чим раніше ви зробите крок назустріч майбутньому, тим краще. 

Уже через півроку я знайшов роботу з удвічі більшим окладом – 35 000 грн + бонуси – і в мене, нарешті, з'явилися «зайві» гроші. Незабаром я переїхав до «двушки» (10 000 грн, із ремонтом), на Оболонь. Узяв у кредит машину. Мій послужний список у резюме зріс удвічі: додався не тільки досвід роботи, але й відмітки про проходження курсів, про відвідування лекцій і форумів за фахом. Завів акаунт на LinkedIn – виявилося дуже корисно для професійних контактів: почали запрошувати на роботу в інші компанії. Але я ще думаю 😊  

Про свій переїзд до столиці не шкодую. Я знав, що хочу жити у Києві: тут завжди і для всіх знайдеться робота – було б бажання її отримати. Усім студентам пораджу: не втрачайте шанс, столиця тільки й чекає нових підкорювачів! 

Проти Києва: багато людей, шумно, мало природи  

Валерія, 26 років, мама, хореограф, переїхала з м. Ніжин  

left_За дитинство у селіЛюдині з маленького містечка або села навряд чи сподобається столиця. Занадто багато людей і машин, перебір із шумом і метушнею, нескінченні затори, у громадському транспорті постійна тиснява.  

На роботу я добираюся півтори-дві години, в сумі – до 4-х годин щодня! У той час як в рідному місті ходила пішки і витрачала на це лише 40 хвилин. Діставшись увечері додому, просто падаю без сил. Які там прогулянки і розваги – часу немає навіть на те, щоб приготувати вечерю.  

І ще Київ – не краще місце, щоб ростити дітей. На відміну від маленького містечка, тут мало природи, повітря не таке чисте, а влітку часто буває смог. Дитячі садки та школи переповнені – до 42 учнів практично у кожному класі. Яке там здоров'я та й яку освіту отримає дитина у таких умовах? Не дивно, що доводиться наймати репетиторів і довчати своїх чад.  

А якщо дитина відвідує гурток, наприклад, танці, ти платиш не тільки за навчання (500-1500 грн), а й за можливість виступати (200-300 грн), за оренду костюмів (120-200 грн) і за вхідні квитки для батьків (кожен – 150 грн). 

Я живу в столиці вже 7 років і досі не можу до всього цього звикнути. У Києві багато цікавого: музеї, парки, історичні та просто красиві місця, тут часто проходять фестивалі, концерти, виставки та інше. Але більшість киян усього цього не бачать. Принаймні, так відбувається зі мною. Все що я бачу – це щоденна дорога на роботу і з роботи додому. Потім моя родина лягає спати, а вранці все починається спочатку.  

У столицю добре приїжджати на екскурсії, за емоціями, але переїхати жити до Києва – на це зважиться не кожен.  

За Київ: є робота і для фахівців 50+ років

Ігор, 57 років, інженер, переїхав із с. Богданка Сумської області 

left_Робота для людей за 50Як переїхати до Києва без грошей? Ця історія саме про мою сім'ю. Ми з дружиною перебралися, коли мені було за 50. Раніше я працював у райцентрі інженером-технологом у харчовій промисловості, а потім потрапив під скорочення. У нашому селі роботи немає, і взагалі у моєму віці важко отримати нове місце – скрізь шукають молодих співробітників.  

Тоді я поїхав до брата у столицю, щоб спробувати знайти місце там. Виявилося, що у великому місці вік – не перешкода, робота є для всіх. Потім це стало головним аргументом, чому нам варто переїхати до Києва.  

У столиці шукати роботу значно легше: ти просто розміщуєш дані про себе на декількох сайтах і чекаєш дзвінка. Буквально наступного дня я отримав три запрошення на співбесіду, і вже за тиждень приступив до роботи на заводі з виробництва маргарину. Зарплата – у півтора рази більша, ніж була у мене вдома.  

Перший місяць жив у брата, потім роботодавець надав кімнату в гуртожитку для іногородніх співробітників. Оплата – 1500 грн на місяць. За кілька місяців дружина теж приїхала до Києва і знайшла місце у школі – вона вчитель української мови. У вільний час почала додатково займатися репетиторством на дому.  

Доходи зросли незрівнянно. Наша донька вже доросла й утримує себе сама (до речі, також живе у Києві). Чотири роки ми збирали гроші. Потім продали будинок із ділянкою в рідному селі та оформили розстрочку на квартиру в споруджуваному будинку. Виплатили за три роки, зробили ремонт і нещодавно перебралися.  

Головне в Києві – мати власне житло. Мало хто захоче постійно віддавати більшу частину зарплати за оренду. Хоча багато людей живуть на зйомних квартирах усе життя і це їх не бентежить.  

Чи варто переїжджати до Києва у 2019 році? Залежить від того, що ви шукаєте. Коли я перебрався до столиці, то зрозумів, що моє життя тільки починається. 

Неоднозначно: складно купити житло – занадто дорого

Ірина, 28 років, менеджер, переїхала із с. Землянки Харківської області 

left_Міські джунгліЯ родом із глибинки, мені подобається спокійне і розмірене сільське життя. Ніколи не задумувалася, як переїхати до Києва на ПМП. У столиці закінчила інститут і вийшла заміж. Живемо у квартирі чоловіка, якою забезпечили його батьки.  

Ми обоє працюємо. На життя, на щорічний двотижневий відпочинок за кордоном вистачає. Нещодавно купили машину. У Києві немає проблем із зайнятістю і тут можна в два-три рази більше заробляти, виконуючи ту ж саму роботу, що і в глибинці. Так, платять у столиці добре, але і витрати теж великі. Особливо якщо у вас немає своєї квартири.  

Переїзд до Києва у 2019 році – не така проста річ. Не уявляю, як тут накопичити на покупку житла – дуже дорого. Ви будете отримувати в районі 30 000 грн, при цьому віддавати за оренду «вбитої двушки» від 10 000 грн, за комунальні послуги – ще 2000-2500 грн, за проїзд – 600 грн. На життя залишатиметься 15 000-17 000 грн. Цього вистачить на харчування і невелику відпустку один-два рази на рік в Одесі або максимум в Єгипті.  

Якщо заробляти вдвічі більше (такі зарплати в Києві – не рідкість), з'явиться шанс виплатити житло, що будується, в розстрочку – це найдешевший варіант. Але як сказати «дешевий»: у будинку на етапі фундаменту 1 кв.м коштує від 18 000 грн; помножте на 50 квадратів (приблизна площа «однушки») – вийде 900 000 грн. Це ще без відсотків, бо якщо оформити кредит у банку, доведеться помножити суму на три і виплачувати його 20-25 років.  

Як переїхати до Києва? Якщо у вас є де зупинитися у столиці, то все просто. В інтернеті знаходите роботу, запасаєтеся сумою 10 000-15 000 грн (на двох) – і ласкаво просимо. Якщо ж будете орендувати квартиру, приготуйте для старту ще 8000-12000 грн (залежно від площі і відстані до метро). Знайти відповідне житло допоможуть спеціальні сайти типу OLX, ЛУН, Rieltor.ua тощо. 

За Київ: зовсім інший рівень життя

Кирило, 33 роки, електрик, переїхав із м. Тернопіль  

left_Робота у КиєвіЯ вирішив, що хочу жити у Києві ще під час навчання в технікумі. У Тернополі можна знайти роботу за моєю спеціальністю, але зарплати просто смішні. Ми з дружиною перебралися до столиці 10 років тому. Спочатку вона – знайома покликала її до школи іноземних мов вести курси англійської. Дружина прихопила із собою 10 000 грн і разом з подругою вони зняли маленьку квартирку за 2000 грн. На випробувальному терміні (3 місяці) вона отримувала по 8000 грн, потім – 10 000 грн. 

Через чотири місяці дружина орендувала окрему квартиру. Я переїхав до неї, і за два тижні влаштувався електриком у великій офісний центр. Зайнятість у мене була неповною і зарплата – відповідно, менша, ніж у дружини. Тому я вирішив взяти підробіток – виїжджав за приватними викликами. Це додало мені кілька тисяч, загальний мій дохід склав 12 000 грн.  

Будинок у Тернополі ми продали і взяли в іпотеку на 15 років однокімнатну квартиру з ремонтом. А через два роки у нас народився син, дружина пішла у декрет і з фінансами стало трохи складніше. Хоча на той момент я вже заробляв удвічі більше, ніж на старті. Але нам вистачало – щастя, що іпотеку мали у гривні.  

Зараз я заробляю 35 000 грн, дружина знову вийшла на роботу на зарплату 23 000 грн. Наш син вчиться у другому класі. Школа відмінна, з ухилом на іноземні мови. Жодних щомісячних «поборів», якими лякають з усіх боків, у нас немає. Так, здаємо раз на квартал по 300-500 грн на потреби класу і на подарунки вчителям до свят. У школі багато гуртків і факультативів. Віддали сина на англійську і на футбол. Ціни терпимі – за всі гуртки платимо 800 грн на місяць.

 

left_Не втрачай шансМи вибрали лише п'ять історій, хоча їх тисячі. Люди приїжджають до столиці у пошуках гарної освіти, роботи, розваг. Не всім подобається постійна метушня, шум, переповнений пасажирами транспорт. Але все одно, потрапивши до Києва, люди часто залишаються тут на все життя. Тому що в столиці незрівнянно більше можливостей і на перший час потрібно не так багато грошей – у середньому, 15 000-20 000 грн на двох.  

Ця сума швидко окупається. Тож навіть якщо ви не відклали її завчасно і все ж таки хочете перебратися до Києва, можете просто позичити гроші в сервісі Moneyveo. Ви витратите на оформлення кредиту всього п'ять хвилин, а віддасте позику з першої зарплати.

Не варто відмовлятися від свого шансу жити так, як ви прагнете. Якщо у вашому містечку немає роботи або ви вважаєте, що можете отримувати більше, ніж вам платять, сміливо переїжджайте до Києва.

Сума:
100 грн 17000 грн
Термін:
1 день до 30 днів
Повернути до дати :
До сплати :
Проценти, грн:
Всього до повернення :
i

Наведена інформація не є кредитним калькулятором у розумінні Постанови НБУ від 05.10.2021 №100. Щоб отримати доступ до відомостей про всі види споживчих кредитів, їх істотні характеристики та кредитний калькулятор, перейдіть до розділу "Кредитні продукти".

100 грн
до 17 000 ₴
1 день
до 30 днів
Повернути до дати : 0
До сплати : 0
Проценти, грн: 0
Всього до повернення : 0 i

Наведена інформація не є кредитним калькулятором у розумінні Постанови НБУ від 05.10.2021 №100. Щоб отримати доступ до відомостей про всі види споживчих кредитів, їх істотні характеристики та кредитний калькулятор, перейдіть до розділу "Кредитні продукти".

Оцініть сторінку:

Ваша оцінка:

Рейтинг: 4.4 з 5 (Голосів: 5)

До сплати Меню

Увійти

Особистий кабінет
Увага! Цей веб-ресурс використовує технологію Cookies. Ви можете налаштувати опції свого браузера, якщо не бажаєте отримувати файли Cookies. Детальніше про Cookies в Положенні про конфіденційність