Субсидії 2019: що нового
13.05.2019Субсидії та пільги 2019 року – державна допомога, за рахунок якої погашається частина витрат за комунальні послуги. У законодавстві регулярно проводяться зміни, приймаються нові закони, з огляду на які змінюються механізми виплати грошових коштів і загальні умови отримання субсидії. У поточному році на субсидіантів чекають значні зміни.
Нововведення для українців-субсидіантів у 2019
У субсидіях 2019 року є нововведення – планується використовувати готівковий і безготівковий механізм монетизації. Безготівковий працює з 1 січня 2019 року. Механізмом передбачено перерахування коштів на банківський рахунок. Цими грошима погашають заборгованість по комунальним платежам, а решту коштів, по закінченні опалювального сезону, можна використовувати в особистих цілях. Ті, кому монетизацію субсидій за законом призначили з жовтня 2019 року, в березні отримують гроші готівкою. Подвійний механізм експериментальний – надалі планується залишити той, який виявиться більш ефективним.
Як отримати субсидію?
У 2019 оформити субсидію можна в Управлінні праці за місцем реєстрації з наданням необхідних документів. Для громадян, які проживають у власному житлі, необхідно подати заяву на субсидію і довідку про доходи; орендарям потрібно надати договір оренди і заяву.
У зв'язку з подорожчанням тарифів на газ, воду, теплопостачання і електроенергію, Міністерство соціальної політики в 2019 році спростило порядок отримання субсидій. На території України працює система оформлення субсидій в режимі онлайн. Альтернативний варіант – пакет документів надсилають поштою або, як зазвичай, приносять особисто співробітнику соцзабезу.
Хто може претендувати на отримання субсидії?
Після нововведень в 2019 році субсидію мають право отримати сім'ї, у яких витрати на оплату комунальних більше обов'язкового відсотка платежу. Для кожної сім'ї сума платежу призначається індивідуально в залежності від загального доходу всіх прописаних в будинку членів домогосподарства. Серед нововведень – скасування пільг для субсидіантів. Ті, у кого є субсидія, не можуть користуватися державними пільгами, які раніше призначалися для оплати комунальних платежів.
У 2019 субсидія оформляється на одного члена сім'ї. Це та сама людина, на ім'я якої приходять платіжки для оплати комунальних послуг. Інші члени сім'ї, прописані в квартирі, підтверджують свою згоду на обробку їх персональних даних.
Ті, хто не має газо-, тепло- або електропостачання для обігріву житла, можуть отримати тверде пічне, рідке, зріджене побутове паливо. Для тих, хто використовує декілька видів палива, в 2019 році передбачена монетизація субсидій на один з них.
Державна субсидія на розвиток бізнесу
Завдяки діям Державної служби зайнятості України, в 2019 році отримати субсидію можуть і підприємці – на розвиток діяльності. Грант відрізняється сумою виплати і механізмом оформлення. Це безоплатна фінансова допомога, яка надається державою для бізнесмена-початківця. Гроші зараховуються на банківський рахунок частинами.
Після отримання першого траншу, бізнесменові доведеться пред'явити звітні дані про виконану роботу, прогрес нового підприємства. Як звіт підходять платіжки про витрати і інформація про зроблені кроки для розвитку діяльності. Це стане хорошим поштовхом для отримання другої суми субсидії в 2019 році в Україні. Якщо підприємець надасть інформацію про те, що ефективність від наданих коштів низька – сума гранту зменшиться або підприємець більше не отримає фінансування.
У 2019 на відкриття власного бізнесу субсидія передбачена для випускників, військових, інвалідів, безробітних. Ці групи населення мають великі шанси отримати грант, оскільки держава в більшості випадків в першу чергу надає допомогу соціального характеру.
У разі оформлення документів на отримання субсидії для відкриття малого бізнесу варто враховувати територіальне розташування майбутнього підприємства. Залежно від області пріоритетні сфери розвитку варіюються: торгівля, електронна комерція, виробництво, малий бізнес. Чим доцільніше і вигідніше для регіону майбутня діяльність підприємства – тим більше шансів отримати субсидію в 2019.
Визначення суми субсидії
Щоб розрахувати субсидію в 2019, необхідно зібрати дані:
- визначити суму загального доходу сім'ї за місяць;
- розрахувати відсоток платежу за послуги ЖКГ.
Як розраховувати обов'язковий платіж?
Під час розрахунку обов'язкового платежу враховуються всі доходи кожного зареєстрованого члена домогосподарства. Зважаючи на зміни в субсидії 2019 в Україні, під час розрахунку не враховується соціальна допомога дітям, позбавленим опіки, сиротам і внутрішньо переміщеним громадянам.
Приватні підприємці, які працюють за спрощеною системою оподаткування, щомісячний сукупний дохід розраховують за окремою схемою:
- платники податків 1 групи вказують дохід у вигляді мінімальної заробітної плати;
- 2 група – два оклади мінімальної ЗП;
- 3 група – три оклади мінімальної ЗП.
Калькулятор для розрахунку субсидій онлайн
Для точного розрахунку субсидії необхідно застосувати безліч формул і використовувати ряд обов'язкових критеріїв, коефіцієнтів. Щоб зробити цей процес простішим і зрозумілішим для населення, Міністерство соціальної політики України в 2019 році створило єдиний онлайн-калькулятор субсидії.
Кабінет Міністрів України ухвалив, що з 2019 року у разі призначення виплати на погашення ЖК-послуг, в сукупному доході громадян не зараховуються:
Регресні виплати.
Вартість курортних путівок.
Вартість засобів реабілітації, протезно-ортопедичних виробів.
У 2019 монетизація субсидій для пенсіонерів розраховується за новими правилами. З огляду на послаблення, що призначене КМУ, змінена система обліку доходів; ті пенсіонери, які не працюють, оформлятимуть субсидію по-іншому. Під час розрахунку компенсації буде враховуватися дохід за попередній місяць перед зверненням, а не за весь рік, як було раніше.
Претендувати на отримання державної субсидії в Києві та інших містах України в 2019 році може кожен громадянин країни. З огляду на нововведення і зміни громадяни країни отримують субсидію двома способами: безготівково і «на руки». Надалі за допомогою моніторингу буде прийнято рішення щодо оптимального механізму. У 2019 для монетизації субсидій громадянам, які проживають в Україні, можна зареєструватися на сайті або звернутися в УПСЗН за місцем прописки.
Наведена інформація не є кредитним калькулятором у розумінні Постанови НБУ від 05.10.2021 №100. Щоб отримати доступ до відомостей про всі види споживчих кредитів, їх істотні характеристики та кредитний калькулятор, перейдіть до розділу "Кредитні продукти".