Що буде, якщо ви не виплатите кредит?

Радимо вам уважно вивчити і дотримуватися умов договору, з яким ви погоджуєтеся, оформлюючи кредит. Порушення його вимог може призвести до негативних фінансових наслідків і погіршити вашу кредитну історію. Інформація про прострочену заборгованість або невиплату позики, яку компанія передає в Бюро кредитних історій, може в подальшому обмежити для вас доступ до кредитування в усіх фінансових установах.

Коли починається прострочення і як воно позначається на кредиті?

Після настання вказаної в договорі дати оплати позики ми надаємо вам для внесення коштів ще 3 (три) додаткові дні - грейс-період. Ці дні даються на випадок оплати кредиту за допомогою банківського переказу, адже строк зарахування коштів на рахунки в деяких банках складає до 3-х робочих днів. Проте ці дні вже вважаються простроченням і відбиваються у вашій кредитній історії.

Для вашої зручності протягом грейс-періоду у вашому Особистому кабінеті не відображаються нараховані проценти за користування кредитом. У разі надходження платежу протягом грейс-періоду ми будемо вважати, що він надійшов вчасно, а нараховані проценти будуть анульовані. Але у випадку, якщо платіж не надійшов протягом грейс-періоду, то на 4-й день в Особистому кабінеті відобразяться всі нараховані проценти без застосування знижок до базової процентної ставки, у тому числі нараховані проценти за грейс-період, що складе 6,8% від суми кредиту – тобто по 1,7% за кожен день.

Зазвичай за кредитним договором у простроченні нараховуються 3% на день. Це проценти за користування коштами у розмірі 1,7% від суми кредиту (базова ставка) та пеня у розмірі 1,3% від суми кредиту. Але на період карантину ми скасовуємо нарахування пені.

1,7% на день нараховуються до повної сплати заборгованості, але не більше 80 (вісімдесяти) календарних днів.

Стягнення заборгованості

Згідно з українським законодавством, у будь-який момент після настання прострочення компанія має право почати процес стягнення заборгованості. Право стягнення вона також може передати третім особам.

Як уникнути прострочення?

Негативних наслідків можна уникнути, оформивши послугу пролонгації (продовження терміну кредитування). Для цього треба до настання дати оплати кредиту сплатити проценти, нараховані за користування коштами на поточний момент.

Повернутися до списку
Кредит Menu

Увійти

Особистий кабінет