Як позичальнику підвищити довіру банку до себе?
29.08.2017
Отримати позику в банках сьогодні досить проблематично. З огляду на нестабільну економічну ситуацію в країні багато фінансових установ посилюють свої вимоги до позичальників. Але розуміючи, за яким принципом банки відбирають клієнтів, можно суттєво посилити свою привабливість в очах компанії. Що ж потрібно зробити, аби сподобатися банку?
1. Підвищуйте свій кредитний рейтинг
Відомий факт – отримати кредит з неідеальною кредитною історією в банку неможливо. Якщо за Вами числяться борги і прострочення, були порушення умов кредитного договору, то ці моменти обов'язково потраплять у Ваше кредитне портфоліо, яке міститься в Бюро кредитних історій. Показники дисципліни позичальника відображаються у його кредитному рейтингу. Це тризначне число, яке показує рівень надійності клієнта – якщо воно буде недостатнім, фінансова установа не зможе видати позику.
Зокрема, на рівень кредитного рейтингу впливають:
- відмови у кредитах в інших банках;
- недотримання/зрив графіка кредитних платежів;
- велика кількість діючих кредитних карт або позик;
- ситуації з простроченням за кредитами.

Отже, щоб поліпшити кредитну історію, Вам слід старанно виконувати вимоги кредитного договору, спробувати з'ясувати причини відмови в разі відхилення заявки у фінустанові. А також варто оформити невеликі позики в мікрофінансових організаціях (зокрема, таких як Манівео) і намагатися виплатити їх в зазначений строк.
2. Не беріть кредит, з яким не зможете впоратися
Кредит – це зобов'язання клієнта перед банком, яке потрібно виконувати неухильно і беззастережно. Тому слід реально оцінювати власні фінансові можливості і не брати кредит на суму, яка разом із процентами перевищить рівень Вашого щомісячного доходу. Крім того, банк обов'язково перевірить Вашу платоспроможність, і якщо вона не буде відповідною – просто не погодить такий кредит.
3. Перевіряйте свої документи перед здачею їх банку
Якщо Ви вирішили брати кредит у банку, то слід зібрати якомога більше документів і довідок, які підтверджують вашу платоспроможність і порядність. Фінустанові важливо знати, наскільки Ви готові до фінансового навантаження. Чим більше доказів – тим більше шансів на успіх!
4. Заведіть рахунок у фінустанові
Банки лояльніше ставляться до клієнтів, які, крім кредитів, також відкривають і депозити у них. У позичальниках із фінансовою подушкою установа більше впевнена, ніж у тих, у кого цієї підмоги немає. Наявність депозиту в банку, до того ж може дещо пом'якшити умови кредитування в ньому.

5. Вносьте платежі вчасно
Навіть якщо Вам вдалося переконати кредитора в своєму стабільному заробітку і блиснути бездоганною кредитною історією – зовсім не означає, що банк з Вами подружиться. Адже якщо в процесі відносин Ви будете порушувати поточні строки платежів, вноситимете їх із запізненням, Вас вважатимуть ненадійним і недисциплінованим позичальником.
6. У разі відмови – звертайтеся до Манівео!
Якщо Вам все-таки не вдалося отримати кредит у банку, не впадайте у відчай. На щастя, в Україні є сервіси онлайн-мікрокредитування, які лояльніше ставляться до позичальників і видають кредити на невеликі суми під короткі строки. Наша компанія є лідером на ринку онлайн-кредитування. У ній можна отримати перший кредит до 5000 грн під 0,01% у день на термін до 1 місяця, в подальшому – до 15 000 грн, що є максимальною сумою на ринку мікрокредитів. Наш сервіс працює цілодобово, тому Ви можете подати заявку на позику і отримати рішення в будь-який зручний час. Гроші зараховуються на банківську картку миттєво.
Наведена інформація не є кредитним калькулятором у розумінні Постанови НБУ від 05.10.2021 №100. Щоб отримати доступ до відомостей про всі види споживчих кредитів, їх істотні характеристики та кредитний калькулятор, перейдіть до розділу "Кредитні продукти".