Картки з функцією cashback: у чому вигода і як користуватися?
28.11.2017
З метою привернення уваги клієнтів до фінансових послуг багато установ пропонують до своїх карток в якості окремого бонусу – функцію cashback (кешбек). Цей бонус дає можливість клієнту отримувати назад на картковий рахунок частину витрачених грошей. Moneyveo вирішила розібратися, наскільки вигідний cashback і до чого потрібно бути готовим, вибираючи картки з такою опцією.
Що таке cashback?
Кешбек – це повернення на картку певної суми в якості винагороди за здійснену покупку безготівковим шляхом. Також це різновид бонусної програми, яку пропонує фінансова установа своїм клієнтам з метою стимулювання користування їх продуктами. Повернення коштів може здійснюватися як в грошовому безготівковому виразі, так і бонусами і навіть у вигляді поповнення рахунку мобільного телефону.
Відмінність пластикових карток з cashback від банківських бонусних (кобрендингових) в тому, що при частому використанні нараховується не знижка на певні групи товарів або послуг (наприклад, польотні милі), а реальні гроші. Зазвичай виплата здійснюється одним платежем в кінці зазначеного періоду в розмірі від 1 до 5%.
Як працюють cashback-програми?

Повертати кошти на картку і стимулювати клієнтів до покупок можуть не тільки банки за допомогою cashback. В інтернеті є спеціальні кешбек-портали, які залучають клієнтів в онлайн-магазини, з якими у них налагоджені партнерські зв'язки. Наприклад, в Україні популярні сайти-агрегатори mycashback.com.ua, payback.ua, smarty.sale тощо. Це зручні майданчики, які переводять користувачів до інтернет-магазинів, що пропонують cash back за придбання товарів або послуг. Найвідоміші покупці, які активно практикують повернення частини коштів на карту, - це AliExpress, eBay, Bonprix UA та інші. Вони повертають від 4% до 10% від суми покупки.
Також кешбек-портали пропонують користувачам додаткові сервіси: порівняння цін, пошук відповідних товарів, програм зі знижками в магазинах і т. д.
Які бувають обмеження для карт з опцією Кешбек
У карт із cashback є деякі нюанси використання. Щоб не отримати замість вигоди розчарування, варто знати ці особливості:
- можливе стягування комісії за річне обслуговування картки. Іноді вона може бути більшою за нараховані бонуси. У цілому розмір cashback за весь період користування не повинен перевищувати стандартне обслуговування картки.
- умови повернення готівки і перелік торгових партнерів, які співпрацюють із банком, повністю залежать від самого банку.
- отримати повернення коштів на рахунок можна тільки за безготівкові розрахунки в конкретних бонусних торгових точках. Найчастіше це великі супермаркети і ресторанні мережі, аптеки та АЗС.
- з суми, яку вам повертають після оплати покупок, може утримуватися податок (ПДФО), оскільки грошовий бонус, який перераховує банк, є вашим особистим доходом.
- банки встановлюють ліміт на cashback, тобто незалежно, скільки ви витратили на місяць, більше цього обмеження, не отримаєте.
- якщо картка з кешбеком кредитна, то кошти назад не надійдуть клієнту в разі заборгованості за кредитом.
У цілому якщо ви регулярно робите покупки банківською карткою, де встановлений cashback, то можна істотно заощадити. Крім того, деякі фінансові установи повертають частину коштів не тільки за оплату товарів, а й за своєчасне закриття кредиту впродовж пільгового періоду у вигляді знижок на процентну ставку або окремої суми.
Наведена інформація не є кредитним калькулятором у розумінні Постанови НБУ від 05.10.2021 №100. Щоб отримати доступ до відомостей про всі види споживчих кредитів, їх істотні характеристики та кредитний калькулятор, перейдіть до розділу "Кредитні продукти".