Чи варто брати кредит через Інтернет?
10.03.2017
Завдяки Інтернету кредити тепер можна отримувати, не виходячи з дому. Це дуже зручно в умовах сучасного темпу життя. До того ж такий спосіб оформлення дає можливість не витрачати час і гроші на дорогу до відділення фінансової установи і на очікування в чергах, як це відбувається в банках.
Як же отримати кредит в Інтернеті, на що звертати увагу, обираючи сервіс для обслуговування, і наскільки безпечно надсилати свої дані через такі сайти? Відповіді на ці питання краще дізнатися заздалегідь, щоб користуватися онлайн кредитами без остраху.
Як узяти кредит в Інтернеті?
Онлайн кредитування допомагає позичальникам економити час і нерви. Проте людей, які раніше не користувалися такою послугою, за першого звернення хвилює питання: "Чи справді весь процес оформлення відбувається у віддаленому режимі без додаткових зустрічей і контактів з представниками компанії?".
Щоб на нього відповісти, потрібно нагадати: не всі сервіси онлайн кредитування працюють за однією і тією ж схемою. Наприклад, у Moneyveo впроваджена система автоматичної обробки даних та прийняття рішень. Завдяки цьому заявки не потрібно аналізувати і перевіряти вручну, що знижує ризик впливу людського фактору на результат. Проте користувачам сервісу дуже важливо вказувати у своїх заявках правильну інформацію, адже помилка в ІПН, паспортних даних або даті народження може призвести до відмови в позиці.
А сам алгоритм оформлення кредиту в такому сервісі простий:
- заповнити заявку, вказавши за допомогою кредитного калькулятора суму і бажаний строк користування коштами;
- дочекатися рішення сервісу і, якщо воно буде позитивним, дати згоду на отримання кредиту;
- отримати гроші на картку, зазначену в заявці.

У той же час є сервіси, які лише частково обслуговують клієнтів через Інтернет. Наприклад, користувачеві надають можливість подати онлайн коротку заявку (вказати ПІБ, номер телефону, потрібну суму і строк кредитування), а всю іншу інформацію йому доведеться повідомити по телефону. Або ж заявка надсилається через Інтернет, але за грошима потрібно приїхати у вказане відділення кредитної компанії або банку.
На що звертати увагу, беручи кредит в Інтернеті?
Друге, що хвилює онлайн позичальників, це безпека кредитів через Інтернет. Їх цікавить, чи не можуть шахраї перехопити дані, які надсилаються в онлайн заявці.
Варто зауважити, що сервіси, які надають кредити онлайн, добре захищені. У цьому можна переконатися, звернувши увагу на оформлення адресного рядка такого сайту. У захищених ресурсів він позначений замком і використовує для з'єднання протокол https. Такі сайти неможливо підробити і користуватися ними безпечно. Також не варто поспішати вводити свої дані, потрапивши на сторінку ресурсу з листа, отриманого по email. Спочатку необхідно звірити зовнішній вигляд адресного рядка з рядком офіційного сайту компанії-адресата.
Коли кредит в Інтернеті – найкраще рішення?
Користуватися сервісом онлайн кредитування вигідно, коли гроші Вам потрібні терміново і Ви не можете чекати на них кілька днів (як буває при зверненні до банку). Також це найкращий вихід, якщо потрібна сума не перевищує 15 000 грн і Ви готові повернути її протягом 30 днів.
А в ситуації, коли Вам з якихось причин не дають позики в банках, питання "Чи варто брати кредит в Інтернеті?" навіть не ставиться. У такому випадку єдиний варіант отримати кошти – звернутися в небанківську фінансову компанію. Звісно, Ви можете відвідати відділення такої організації, яких зараз багато з'явилося на вулицях великих міст. Проте обслуговування в сервісах онлайн кредитування коштує майже так само і часто дешевше, а оформлення відбувається значно швидше.
Наведена інформація не є кредитним калькулятором у розумінні Постанови НБУ від 05.10.2021 №100. Щоб отримати доступ до відомостей про всі види споживчих кредитів, їх істотні характеристики та кредитний калькулятор, перейдіть до розділу "Кредитні продукти".