Кредит на банківську картку за кілька хвилин

Терміново потрібні гроші?19.10.2016

В Україні кредит за 15 хвилин першими запропонували банки 10 років тому. Тоді цей продукт зробив революцію на ринку кредитування в нашій країні. Незабаром хвилю підхопили небанківські фінансові компанії, що зайняли нову нішу – "гроші до зарплати". А з розвитком інтернет-технологій отримати кредит стало ще простіше і швидше. У 2013 році компанія Moneyveo надала українцям можливість оформлювати кредити онлайн на банківську картку і отримувати кошти, не виходячи з дому.

"Кредити за 15 хвилин" на практиці оформлювалися в банках значно довше

Невдовзі після того, як українські банки почали розвивати "швидкі" кредити, стало зрозуміло, що оформити і отримати позику за обіцяні 15 хвилин практично неможливо. На це було декілька причин:

  1. Банки прискорили процес обробки заявок, але це було зроблено штучно – вони просто зменшили кількість етапів перевірки клієнтів. Проте автоматизації процесу ухвалення рішення не відбулося. Воно все одно залежало від людського фактору – тобто від працівників банку.
  2. Клієнтів і надалі обслуговували у відділеннях. У банках щодня збиралося багато людей. Люди годинами чекали своєї черги.
  3. Але головне: обіцяні 15 хвилин не означали, що за цей час людина отримає гроші. Максимум, на що міг розраховувати відвідувач відділення, це дізнатися рішення по його заявці. У разі позитивної відповіді, він отримував гроші протягом 1-3 днів.

Мікрофінансові компанії прискорили процес

кредит за 8 минут

Напрям "гроші до зарплати", заснований на ідеї надання "швидких" позик, почав розвиватися на українському ринку кредитування після 2010 року. Його зайняли небанківські мікрофінансові організації (далі – МФО). МФО прискорили обслуговування позичальників, скоротивши кількість етапів і ресурсів, задіяних в обробці заявки. Багато компаній просто заклали ризики неповернення позик у процентну ставку. Інші розробили власний алгоритм оцінки платоспроможності і сумлінності клієнтів. Проте, як і в банках, людський фактор в ухваленні рішення по заявці залишався вирішальним. Значною мірою саме від суб'єктивної думки фахівця, який обслуговував клієнта, залежало, чи буде виданий кредит. Якщо працівник МФО сумнівався, він підключав додаткові канали перевірки позичальника. І, звісно, на ухвалення рішення витрачалося значно більше часу, ніж 15 хвилин. Але великим плюсом офлайн МФО було те, що у разі ухвалення рішення на користь позичальника, вони видавали гроші практично одразу. Зараз підходи вдосконалилися, але все одно в мікрофінансовій компанії рідко виходить узяти гроші в борг за 15 хвилин. Процес обробки заявки, оформлення кредиту і отримання коштів у них відбувається набагато довше, ніж обіцяють у рекламі.

Кредит миттєво – як це стало можливим?

Цю революційну можливість надала українським позичальникам у 2013 році компанія Moneyveo. Вона стала першою МФО в країні, яка почала надавати позики онлайн. Її клієнтам не треба збирати документи і довідки, будь-куди їхати, чекати в черзі, не треба навіть нікуди дзвонити, щоб отримати кредит. Достатньо мати:

  • паспорт та ідентифікаційний код,
  • банківську картку,
  • мобільний телефон,
  • комп’ютер (чи інший пристрій з доступом в Інтернет).

Людина може оформити кредит і отримати гроші на картку, не виходячи з дому, увесь процес займе декілька хвилин. Настільки скоротити строки компанії вдалося завдяки автоматизації процесу обробки заявок клієнтів. Тобто було практично усунуто людський фактор в ухваленні рішення – видавати чи не видавати позику. На сьогодні з'явилися й інші сервіси, які кредитують онлайн в Україні. В одних оформлення позик відбувається швидше, в інших процес більше розтягнутий у часі. Проте загалом, тільки з появою мікрокредитування онлайн стало можливим отримати позику менше, ніж за 30 хвилин. А лідером якості і швидкості надання послуг у цьому сегменті і досі залишається компанія Moneyveo.

Оцініть сторінку:

Ваша оцінка:

Рейтинг: 0 з 5 Голосів: 0

Терміново потрібні гроші?