Що таке небанківська кредитна компанія?
05.09.2017
Отримати гроші під проценти можна не тільки в банку, але й у небанківській кредитній компанії. Перший варіант звичний, а другий деякі люди сприймають з настороженістю. Причина у тому, що вони мало знають про правове поле, в якому працюють небанківські фінансові організації. Але варто зазначити, що діяльність усіх установ, які надають позики, суворо контролюється державою. Якби такі компанії не дотримувалися норм законодавства – загального і спеціального, – їх діяльність була б неможливою.
Де взяти кредит в Україні, крім банку?
Окрім банків, українці можуть оформлювати позики у кредитних спілках, ломбардах і мікрофінансових сервісах. Перераховані компанії належать до категорії «мікрофінансові організації» (МФО) та у своїй діяльності підпорядковуються Національній комісії з регулювання ринків фінансових послуг.
Згідно зі статистикою Нацкомфінпослуг, наприкінці І кварталу 2017 року в Україні нараховувалося:
- 449 кредитних спілок;
- 458 ломбардів;
- 123 фінансові компанії, що займаються кредитуванням.

Для порівняння: зараз у країні діє лише 90 банків. Це говорить про те, що послуги небанківського сегменту користуються гарним попитом серед населення.
Чим відрізняються банк і мікрофінансова організація?
Банки та небанківські кредитні компанії працюють на фінансовому ринку пліч-о-пліч і пропонують деякі подібні послуги, проте вони перебувають у різному правовому полі. Так, ці установи підпорядковуються різним державним регуляторам (банки – НБУ, а МФО – Нацкомфінпослуг), мають різні вимоги до організаційно-правової форми, розміру статутного капіталу тощо. Та головна відмінність полягає у переліку послуг:
- Банки надають усі види банківських послуг – кредитують, відкривають рахунки, розміщують депозити, забезпечують розрахунково-касове обслуговування тощо.
- Кредитні МФО мають право надавати лише певний вид банківських послуг, наприклад, кредитування.
На яких умовах кредитують МФО?
Найбільші суми у сегменті мікрокредитування можна отримати в кредитних спілках – до декількох сотень тисяч гривень. Проте КС надають позики тільки своїм членам, які періодично роблять грошові внески у спільний фонд організації. Тому, щоб узяти кредит у кредитній спілці, доведеться витратити певний час, кошти і зусилля.
Ломбардне кредитування оперує меншими сумами. Більшість компаній у цій сфері надає позики під заставу дорогоцінних металів, техніки, дорогих речей. І розмір позики тут залежить від вартості переданого майна. Але деякі установи приймають під заставу автомобілі та нерухомість та надають кошти у відповідному обсязі.
Якщо ж людині потрібна невелика сума на строк до одного місяця, її можна отримати без попередніх внесків, підготовки, застави та поручителів у сегменті «гроші до зарплати». Зайняті у ньому компанії надають позики у відділеннях і через інтернет. Так, в онлайн-сервісі Moneyveo можна отримати кредит онлайн на картку, витративши на процес оформлення лише кілька хвилин.
Чому з Манівео вигідніше, ніж з іншими МФО?

15 000 грн – це найбільша сума, доступна в Україні у сегменті «гроші до зарплати». І таку суму можна отримати у Манівео за кілька хвилин навіть без довідки про доходи. Єдині документи, які знадобляться позичальнику, – паспорт та ІПН.
Щоб поповнити свій рахунок і вирішити тимчасові матеріальні труднощі, узявши кредит онлайн на картку в Манівео, потрібно:
- оформити заявку на moneyveo.ua,
- дочекатися за нею рішення,
- підтвердити на сайті намір оформити кредит.
Одразу ж після цього гроші будуть перераховані на банківську картку позичальника.
До того ж у Манівео перший кредит клієнти отримують під 0,01%, а наступні – з економією до 50% вартості позик завдяки програмі лояльності сервісу.
Небанківські кредитні компанії – законні учасники ринку фінансових послуг. Вони мають усі необхідні ліцензії та дозволи на свою діяльність і публікують їх на своїх офіційних сайтах. Побачити таку інформацію на moneyveo.ua можна у розділі «Сертифікати».
Наведена інформація не є кредитним калькулятором у розумінні Постанови НБУ від 05.10.2021 №100. Щоб отримати доступ до відомостей про всі види споживчих кредитів, їх істотні характеристики та кредитний калькулятор, перейдіть до розділу "Кредитні продукти".