Як оформити кредит пенсіонеру швидко і просто?

Терміново потрібні гроші?26.06.2017

Пенсіонери більше за інші категорії населення в нашій країні потребують матеріальної підтримки. Через недостатньо розвинені державні соціальні програми і мізерний розмір пенсії літнім людям живеться непросто. Більше того, в похилому віці з'являється безліч хвороб, лікування яких часто потребує дорогих препаратів. На жаль, з нинішнім рівнем цін грошей не вистачає на найнеобхідніше. Але вихід є завжди. Де в Україні пенсіонеру взяти грошей на життя? Читаємо в статті.

кредити для пенсіонерівКредити пенсіонерам: умови й особливості оформлення

Кредит в банках та ломбардах

Оскільки основний дохід пенсіонерів – це пенсія, фінансові установи неохоче кредитують їх через імовірність неповернення боргу. При цьому, як показує практика, пенсіонери – найвідповідальніші і дисципліновані позичальники, які рідко порушують кредитні зобов'язання. Більше шансів отримати кредит у працюючих пенсіонерів, однак і у них можуть виникнути труднощі. Головним обмеженням у видачі кредиту пенсіонерам в банках є вік, який не повинен перевищувати 75 років на момент виплати останнього платежу.

В Україні сьогодні існує декілька категорій фінансових установ, які пропонують різні програми пенсійного кредитування. Велика їх частина спрямована на людей 60-65 років (тобто до виходу на пенсію), але є банки, що кредитують і до 75 року. Зокрема, це: Авант Банк, Platinum Bank, Укрінбанк, ОТП Банк, Альфа-Банк (є кредитна карта для пенсіонерів + видають кредити на покупку авто), ПриватБанк (оформлення кредитної картки), “Фінанси і Кредит”, “Ідея Банк” тощо.

На шанси отримання позики в банку впливає і сума кредиту. Деякі фінустанови кредитують за принципом: чим більше сума, тим нижче віковий поріг для позичальників.

Умови кредитування пенсіонерів в банках

Щоб отримати кредит у банку, пенсіонеру потрібно зібрати наступний пакет документів:

  • Паспорт;
  • Пенсійне посвідчення;
  • Довідку про офіційні доходи за останні півроку (якщо пенсіонер продовжує працювати);
  • Звіт про сумарному пенсію за останні 6 місяців (міститься у Пенсійному фонді).

Максимальна сума для отримання кредиту пенсіонером становить не більше п'яти мінімальних пенсійних виплат. Процентна ставка в основному та ж, що і для інших клієнтів, іноді буває нижчою. Кредитні зобов'язання в кожній фінансовій установі різні.

Якщо документів, які б підтверджували платоспроможність пенсіонера, у нього немає, максимальний термін кредитування становитиме півтора року. При наявності ж довідки про доходи і при оформленні кредиту під заставу або з поручителем – період кредитування може збільшитися до 5 років. В якості застави може виступити будь-яке ліквідне майно (власна нерухомість, дорогоцінні метали, транспортний засіб). Гарантом забезпечення кредиту є і платоспроможний поручитель, наприклад, близький родич або знайомий пенсіонера.

Потенційна сума кредиту і можливість оформити його взагалі – залежить від рівня доходу дружини чи чоловіка пенсіонера.

Банк може перевірить кредитну історію пенсіонера, тому важливо щоб в ній не було багаторазових прострочень та інших “прогалин”.

У разі звернення до ломбарду варто бути готовим до високих процентних ставок і необ'єктивної оцінки застави. Більше того, закладене майно можуть просто не повернути.

Оформлення кредиту в МФО

кредити для пенсіонерів

Найбільш простий і оперативний спосіб отримати кредит пенсіонеру – звернутися в мікрофінансову організацію (МФО). Сьогодні в Україні безліч МФО кредитують людей пенсійного віку, вимагаючи мінімальний пакет документів. Також немає значення офіційний дохід і платоспроможність позичальника.

Певна річ, найважливіше для пенсіонера після ціни – комфорт отримання коштів. На сьогодні велика кількість мікрокредитних компаній видають кредити онлайн. Тобто не потрібно обов'язково відвідувати відділення організації, витрачати час на збір і оформлення документів, вистоювати довгі черги. Рішення по заявці приходить через декілька хвилин після реєстрації на телефон або електронну пошту.

Компанія Moneyveo розуміє матеріальні труднощі пенсіонерів, тому завжди йде їм назустріч. Сервіс кредитує людей похилого віку і старше 75 років, що в банках практикується дуже рідко. Крім того, Манівео – дійсно надійна організація, яка існує на фінансовому ринку країни більше 4-х років і завоювала за цей час безліч нагород і позитивних відгуків від споживачів. Звернувшись до компанії, клієнтам не доведеться хвилюватися за безпеку наданих даних, адже всі фінансові операції і особиста інформація надійно захищені!

Оцініть сторінку:

Ваша оцінка:

Рейтинг: 0 з 5 Голосів: 0

Терміново потрібні гроші?