Чи існують приховані комісії в кредитах онлайн МФО?

10.02.2017
Сума (грн)
Термін (дн.)
Відсотки
Всього
Оформити кредит

За період буму в споживчому кредитуванні багато людей встигли зіткнутися з проблемою прихованих платежів. Це означає, що в рекламі або на словах озвучується одна вартість кредиту, а на ділі виявляється, що витрати істотно зростають. Через нерозуміння, скільки доведеться заплатити в результаті, люди бояться оформлювати позики. Цей страх від банків перейшов "у спадок" до сфери онлайн мікрокредитування. То чи існують приховані комісії в позиках, які пропонують мікрофінансові онлайн компанії?

Приховані комісії

Чому кредити виявляються дорожчими, ніж обіцяють у рекламі?

Різниця між номінальною (тобто, заявленою в рекламі) і реальною вартістю кредиту може відрізнятися в кілька разів. Номінальна ставка озвучує тільки річний процент, і вже на етапі підписання кредитного договору позичальник дізнається, що до неї може додаватися:

  • щомісячна комісія,
  • оплата послуг нотаріуса,
  • страхові платежі,
  • комісія за зняття готівки в банкоматі тощо.

І ось це вже – реальна ціна кредиту.

Не можна сказати, що від клієнтів приховують повну вартість користування грошима. Усі платежі, комісії, проценти чітко зазначаються в договорах – це вимога закону. Проте вони розрізнені: немає єдиної цифри, і людині без економічної/математичної освіти складно вивести кінцеве число. В результаті той, хто не розібрався в цифрах, бере кредит, не розрахувавши свої сили, і потім не може впоратися з борговим зобов'язанням.

А чи бувають приховані комісії за кредитами в онлайн МФО?

Процентна ставка в цій галузі вища, ніж у банках, але зазвичай немає ніяких прихованих комісій і платежів. Позичальник одразу бачить, скільки заплатить за користування грошима. Дізнатися майбутні витрати можна ще до надсилання заявки на позику, скориставшись формою вибору суми і строку кредитування. Така форма найчастіше розташована на головній сторінці сайту компанії.

Але варто враховувати: якщо тарифами вашої пластикової картки, були встановлені комісії за зняття готівки, їх доведеться сплачувати, незалежно від походження коштів. Ви будете знімати гроші, отримані від мікрокредитної організації, так само, як і будь-які інші. Також, якщо ви оформлюєте кредит онлайн, уточнюйте у вашій компанії, чи не буде стягуватися комісія за сплату позики (наприклад, через термінали самообслуговування). Деякі, але не всі організації беруть ці витрати на себе.

На що звернути увагу, щоб розуміти, скільки коштуватиме онлайн кредит?

Тут усе доволі просто:

  1. Як завжди, важливо уважно читати кредитний договір. У ньому чітко обумовлені всі умови отримання і сплати позики.
  2. Вартість користування кредитними грошима ви дізнаєтеся ще до надсилання заявки на позику. Для цього потрібно скористатися калькулятором на сайті. Оберіть суму і строк кредитування, а підсумкова цифра з'явиться автоматично.
  3. Завжди звертайте увагу на зірочки і зноски в умовах акцій, пов'язаних з кредитуванням. Саме тут знаходиться інформація про реальну вартість позики з реклами.

Будь-які фінансові питання вимагають від нас пильності. Але вступати в кредитні взаємини слід тільки з тими компаніями, які зацікавлені в прозорості умов угоди і не приховують реальну вартість кредиту.

Оцініть сторінку:

Ваша оцінка:

Рейтинг: 4.5 з 5 (Голосів: 2)

Кредит Menu

Увійти

Особистий кабінет