Як виправити кредитну історію швидко і просто

Терміново потрібні гроші?11.05.2017
кредитна історіяЯк виправити кредитну історію швидко і просто

Незадовільна кредитна історія – одна з головних причин відхилення заявок на видачу кредитних коштів. Найчастіше відмовляють у банках, де дисциплінованість позичальника – важлива умова отримання будь-якої позики. Однак ситуації бувають різні, іноді гроші можуть знадобитися терміново. Куди звертатися при зіпсованої кредитній історії та як її виправити – читаємо далі.

Що таке кредитна історія (КІ), як її перевірити?

Кредитна історія – це своєрідне портфоліо позичальника, в якому міститься вся інформація за попередніми і поточними позиками (кількість прострочень, запитів, суми заборгованостей, причини відмови в кредитах і т. д.). Для її створення позичальник повинен хоча б раз мати будь-які фінансові зобов'язання, які з'являються при першому зверненні до фінансово-кредитної установи з метою отримання позики. Після цього клієнт зобов'язується дати згоду на доступ до своєї КІ, обробку, зберігання, використання даних, що складають кредитну звітність.

Кожен клієнт будь-якої фінансової установи може один раз на рік безкоштовно отримати свою кредитну історію, в Україні реестром кредитних показників займається Українське бюро кредитних історій (УБКІ). Регулярний контроль за інформацією у Вашій КІ попередить можливі помилки і допоможе вчасно їх усунути. Також важливо перевіряти коректність даних, які містяться у КІ, щоб можна було оскаржити їх при виявленні спірних моментів.

Швидко дізнатися свою КІ можна одним із способів:

 • встановити мобільний додаток УБКІ на смартфон;
 • зареєструватися на сайті УБКІ (ubki) і подати запит;
 • знайти в меню терміналу самообслуговування пункт «Кредитна історія УБКІ»;
 • зайти в інтернет-банкінг «Приват 24» і вибрати мобільний додаток «Кредитна історія УБКІ».

Послуга перевірки платна і коштує 45 грн за одне звернення.

Від чого залежить КІ?

Кредитний рейтинг по кожному позичальнику відмічається в базі Бюро кредитних історій. На його показники впливають такі чинники:

 • число і суми прострочень. У КІ фіксується навіть незначна заборгованість (до тижня).
 • кількість запитів на видачу кредитів (скільки раз клієнт звертався за позиками і скільки разів йому відмовляли);
 • кількість активних кредитів. Багато позначок в історії за один період означає, що клієнт намагався отримати позику у різних фінустановах. Банк, імовірно, відмовить такому позичальнику, вважаючи, що він не впорається з виплатою декількох кредитів одночасно.
 • відсутність грошей на кредитній карті. Фінансові установи з побоюванням ставляться до клієнтів, які нераціонально використовують кредитні кошти, коли витрачають усе до копійки. На їх думку, вони не зможуть розрахуватися з боргами.
 • дострокове погашення позик. Банки хочуть отримати прибуток, тому для них краще, щоб клієнт брав кредит на більший термін і платив відсотки довше.
 • судові позови. Жоден банк не зацікавлений у залученні суддів до стягнення боргу, але у одиничних випадках це єдиний вихід повернути гроші. Рішення суду, штрафні санкції, а також розмір пені - все заноситься в КІ.

Чи можна видалити кредитну історію?

Відповідь коротка – неможна. Її можливо тільки поліпшити.

Як і де виправити кредитну історію?

Повністю усунути погрішності в КІ неможливо, але покращити її цілком реально. Для цього слід оформити невеликі позики і вчасно їх погасити. Більша ймовірність не отримати відмову у видачі коштів – звернутися в мікрофінансові організації (МФО). Тут не так прискіпливі до кредитного портфоліо, і не має значення, скільки разів Вам відмовляли в коштах і з яких причин. Важливо кількість поточних позик – чим їх менше, тим краще, адже ніхто не хоче співпрацювати з відвертим боржником.

Moneyveo – вірне рішення щодо покращення КІ

Отримати новий кредит з поганою КІ досить просто в компанії Moneyveo. Оформлення кредиту в сервісі онлайн кредитування займе не більше 10 хвилин, а при повторних зверненнях – лічені хвилини. Також тут привабливі умови для нових клієнтів – кредит під 0%, а для постійних діє накопичувальна система бонусів і знижок, що передбачає поступове зменшення процентної ставки по кредитах. Варто розуміти, що у процентну ставку МФО закладають можливі фінансові втрати у разі неповернення коштів, тому вартість таких позик трохи більша, ніж у банках.

Щоб стати клієнтом Манівео, необхідно подати заявку на перший кредит. Для цього потрібно:

 1. Зайти на Головну сторінку сайту moneyveo.ua.
 2. Розрахувати за допомогою онлайн-калькулятора суму і термін кредитування.
 3. Зареєструватися в системі, надавши достовірну інформацію про себе (ПІБ, дані паспорта та ІПН, контактний телефон).
 4. Дочекатися рішення про видачу кредитних коштів, яке прийде на мобільний або на email.
 5. У разі схвалення заявки – отримати кредит на банківську карту.

Якщо ви не знайшли кредитора, готового видати Вам кредит із зіпсованою КІ, не впадайте у відчай. Важливо привчити себе до відповідальності, яка з’являється щоразу, коли Ви берете позику, неважливо – у банку чи в МФО. Жодна фінансова організація не хоче мати справу із затятими неплатниками і порушниками платіжної дисципліни. А якщо Ви раптом припустилися помилки, пам'ятайте, що погана КІ – це не вирок! Манівео допоможе вирішити Ваші фінансові труднощі!

Оцініть сторінку:

Ваша оцінка:

Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 7

Терміново потрібні гроші?