Як повернути гроші, вкрадені з картки шахраями?
01.09.2017
Шахраї, які працюють в інтернеті, не втомлюються вигадувати нові способи ошукувати необережних користувачів та отримувати доступ до їхніх грошей. А користувачів, звісно, цікавить, як повернути гроші від інтернет-шахраїв.

Хто бере участь у процесі повернення грошей на картку?
Процес повернення грошей, які, наприклад, були списані з рахунку покупця товару/послуги, але не зараховані на рахунок продавця, чи зникли з вини шахраїв, може затягнутися на кілька місяців. Причина у великій кількості учасників.
Окрім продавця і покупця, у процесі задіяні: банк-емітент картки (що видав її користувачеві), банк-екваєр (який прийняв платіж), посередник (сервіс для проведення онлайн-платежів), міжнародна платіжна система (МПС).
Як відбувається оскарження платежу і як повернути гроші за товар?
Якщо Ви стали жертвою кібершахраїв або гроші з Вашого рахунку списали, проте товару/послуги Ви так і не отримали, зверніться до банку, в якому відкритий Ваш рахунок. Він пояснить, як повернути гроші на картку, скоординує Ваші дії та організує розслідування. Воно буде складатися з декількох послідовних етапів:
- Власник картки пише заяву в банк-емітент.
- Банк-емітент починає розслідування і з'ясовує: в який банк надійшли гроші, який посередник брав участь в проведенні платежу та інші деталі.
- Банк-екваєр інформує продавця про звернення покупця і просить надати документи, які підтверджують, що товар переданий покупцеві.
- Продавець надсилає документи і банк-емітент, банк-екваєр та правоохоронні органи спільно з'ясовують обставини проведення платежу. На цьому етапі може з’ясуватися, що кошти зникли:езли:
- через технічні проблеми. Тоді потрібно з'ясувати, де саме, та виправити помилку;
- бо картою скористався шахрай. Це визначиться, якщо документи вкажуть на те, що товар переданий, але його отримав не власник картки. Тоді вирішувати, як повернути гроші, будуть правоохоронні органи.
- Якщо ж у продавця немає документів, операцію можуть визнати шахрайською, а продавця – винним. Адже саме його завдання – організувати чітку систему оплати та доставки товару. Отриману за товар/послугу суму банк-екваєр повертає покупцеві, а продавець компенсує її банку за свій рахунок.

Чи можна уникнути проблем з платежами через інтернет?
Втратити гроші значно простіше, ніж повернути. І краще зробити все можливе, щоб не потрапляти в такі ситуації. Для користувачів онлайн-сервісів це не так вже й складно. Потрібно:
- стежити за станом картки через інтернет і мобільний банкінг;
- підключити до картки послугу 3D-Secure;
- купувати у перевірених інтернет-магазинах і користуватися послугами надійних компаній;
- дотримуватися елементарної обережності під час проведення фінансових операцій у Мережі.
Раніше ми вже писали про те, як користувачам уберегтися від кібершахраїв. Але компаніям, які надають товари/послуги через інтернет, також варто правильно організовувати процес проведення платежів. Завдання продавця – зробити так, щоб він міг будь-якої миті довести законність прийняття коштів і передачі товару клієнту.
Є кілька способів для продавця не допустити звинувачень у шахрайстві та збитків:
- Якщо компанія працює тільки на українському ринку, їй варто приймати оплату товарів/послуг лише з карт українських банків.
- На сайті, через який підприємство приймає оплату, потрібно додати договір публічної оферти. Згода з ним повинна бути обов'язковою умовою здійснення покупки.
- Варто налаштувати функцію попередньої верифікації картки, яку користувачі повинні будуть проходити, щоб здійснити покупку.
- Якщо встановити сертифікат безпеки SSL або TLS, дані користувачів, пов’язані з платежами через сайт, будуть передаватися у зашифрованому, недоступному для шахраїв вигляді. Захищений сайт має у графі адреси символ у вигляді замка, повну назву компанії та https.
Наскільки важлива безпека в онлайн-кредитуванні?

Для компаній, які надають фінансові послуги через інтернет, дуже важливо захистити своїх клієнтів від шахраїв.
Знаючи про небезпеки, які загрожують користувачам Мережі, компанія Moneyveo забезпечила свій сервіс онлайн-кредитування надійним захистом. Завдяки цьому, звертаючись до нього по фінансову допомогу, позичальники спокійні за конфіденційні дані, які залишають в анкеті на сайті. Також вони знають: якщо заявка схвалена, гроші точно потраплять за призначенням і їх не перехоплять шахраї.
Moneyveo приділяє питанням безпеки клієнтів величезну увагу, постійно вдосконалює захист і відповідність свого онлайн-сервісу останнім технічним новинкам та вимогам. Більше про це можна прочитати у статті «Як МФО захищають інтернет-канали передачі даних».
Наведена інформація не є кредитним калькулятором у розумінні Постанови НБУ від 05.10.2021 №100. Щоб отримати доступ до відомостей про всі види споживчих кредитів, їх істотні характеристики та кредитний калькулятор, перейдіть до розділу "Кредитні продукти".