Депозит: що це, види та як отримати вигоду | Moneyveo.ua
0 800 21 9393 укр
рoс
media image

Депозит: що це, види та як отримати вигоду

22 вер. 2024 р. Статті

Правильний вибір депозиту є важливим кроком для забезпечення фінансової стабільності та примноження ваших заощаджень. Обираючи оптимальний депозит, ви можете значно знизити ризики та збільшити дохідність ваших вкладень. У цій статті ми розглянемо, що таке депозит, які існують його види, як вибрати депозит та банк для відкриття депозиту, а також дізнаємось про відсотки та податки на депозити і відповімо на додаткові питання, що можуть виникнути у вас.

Що таке депозит

Депозит — це фінансова угода між вкладником та банком або кредитною спілкою, за якою вкладник передає певну суму грошей на певний строк або до запитання, а банк/кредитна спілка зобов'язується повернути цю суму з відсотками.

Тільки 12% українців мають депозитні рахунки. Більшість же воліє зберігати гроші, як заповідали діди — під матрацом або розпихаючи по книгах як закладки. Люди просто не довіряють банкам. І дарма.

Депозит — дійсно вигідний інструмент для зберігання грошей. З його допомогою можна навіть накопичити на автомобіль або квартиру. Мати дохід рівня «Рокфеллер» при цьому необов'язково. Єдине «але» — користуватися депозитами треба з розумом.

Види депозитів

Депозити є одним з найпопулярніших фінансових інструментів для збереження та примноження коштів. Існує кілька основних видів депозитів, кожен з яких має свої особливості та переваги:

  1. Накопичувальні депозити — це вид депозиту, що дозволяє регулярно поповнювати рахунок, проте не передбачає часткового зняття коштів до завершення терміну.

  2. Ощадні депозити — це банківські вклади, які не можна поповнювати або частково знімати кошти до завершення терміну.

  3. Універсальні депозити — це тип депозиту, що дозволяє як поповнення рахунку, так і часткове зняття коштів протягом терміну дії договору

Про ризики

депозитНайпоширеніша причина відмови від депозитів — «це небезпечно». Мовляв, банки ненадійні, в будь-який момент можуть прогоріти й «плакали наші грошики». Враховуючи досвід бурхливих 90-х, побоювання зрозумілі, але дещо застарілі. Адже сьогодні всі банки (ті, що працюють за ліцензією принаймні) є членами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Це — державна установа, яка повертає людям вклади в разі, якщо банк збанкрутує. Щоправда, є умова: сума на рахунку клієнта не повинна перевищувати 200 тисяч гривень. Все, що більше, держава не компенсує. Якщо не забувати про це — ризик втратити кошти зменшується мало не до нуля.

Інший популярний аргумент проти депозитів — «інфляція все з'їсть». То ж немає сенсу нести гроші в банк, можна спокійно залишити вдома — результат буде той самий.

Насправді це не так. Гроші, що зберігаються вдома, знецінюються в будь-якому випадку. Але якщо гроші весь цей час лежали на депозиті, їхнє знецінення нівелюють депозитні ставки банків. Завдяки цьому суму вкладу можна навіть збільшити. Але не відразу, поступово. З грошима під матрацом таке, на жаль, взагалі неможливо.

Люди також скаржаться, на депозитні ставки в банках, вони не великі і користі від них ніякої. Тут варто зрозуміти, що депозит — це не інвестиційний, а накопичувальний інструмент. Його мета — не забезпечити постійний прибуток, а зберегти та примножити наявні кошти. Цього реально досягти й з тими умовами, що пропонують сучасні українські банки. У Європі, до речі, деякі банки взагалі не платять відсотки, навпаки, клієнти платять за зберігання своїх грошей. З цієї точки зору, в Україні все ще не так погано, чи не так?

Як вибрати депозит

як вибрати депозитНа це питання люди зазвичай очікують конкретної відповіді: ось така пропозиція від цього банку найкраща. Беріть — не пошкодуєте.

Проте, радити так категорично — неправильно. Вибір депозиту напряму залежить від потреб людини. Наприклад, ви. Той, хто читає цей текст. Які фінансові цілі ви маєте перед собою зараз? Просто накопичувати кошти, щоб було? Чи плануєш велику покупку у майбутньому? Чи ще щось? Тільки отримавши відповіді на ці питання можна переходити до вибору депозиту.

Взагалі фінансових цілей може бути безліч, але найбільш поширені лише три. От їх і розглянемо детальніше.

Ціль №1: Створити фінансову «подушку безпеки»

Іншими словами — відкласти на «чорний день». Такий вид заощаджень, по-перше, вимагає часу. Дехто навіть все життя відкладає, про всяк випадок. По-друге, «чорний день» — річ не прогнозована. Це означає, що кошти можуть знадобитися у будь-яку мить.

Тому, вибираючи депозит, потрібно виходити з двох ключових аспектів:

  • Надійність і стабільність банку. Потрібен такий, послугами якого можна без побоювання користуватися протягом тривалого часу. Радимо вибирати ті банки, що входять в десятку кращих. Переглянути рейтинги можна на таких спеціалізованих порталах, як Мінфін, Finance.ua, Новое время тощо. Але майте на увазі: депозитні ставки в топових банках зазвичай невисокі.

  • Ліквідність вкладу. Тобто, доступ до коштів має бути зручним та оперативним. Досягти цього можна двома шляхами.

Перший — регулярно розміщувати депозити на короткі терміни (від 1 до 6 місяців максимум). Другий — скористатись «депозитною драбиною». Такий підхід вимагає відкриття кількох депозитів одночасно. При цьому термін дії кожного має закінчуватися через 2-3 місяці.

Наприклад, в один день ви оформлюєте 4 депозити з термінами 3-6-9-12 місяців. В результаті кожні три місяці гроші поступово будуть повертатися на руки й можна ними скористатися, якщо виникне така потреба. Це зручніше, ніж відкривати депозит одразу на рік, а через кілька місяців, якщо у житті настане “чорний день”, знімати гроші з рахунку і втратити через це всі бонуси та накопичувальні відсотки.

Пізніше, коли термін дії останнього з 4-х депозитів завершиться, необхідно проаналізувати свою фінансову ситуацію. Якщо ви впевнені, що гроші вам найближчим часом не знадобляться — можна покласти їх на депозит на 12 місяців. Якщо сумніваєтесь, то відкрийте депозит лише на кілька місяців або знов скористайтеся «депозитною драбиною».

Такі схеми можна повторювати регулярно, але яку саме вибрати — залежить виключно від ваших потреб та життєвих обставин. Тож будьте уважні!

Ціль №2: велика покупка

депозит

Припустимо, вам треба оновити меблі в спальні або купити сучасний холодильник на кухню. У цьому випадку можна відкрити один депозит, але з умовою його щомісячного поповнення.

Ціль №3: накопичення коштів для подальших вкладень в інші фінансові інструменти та досягнення фінансової свободи

Тут найвигідніше скористатися «депозитною драбиною». Можна, як у випадку з фінансовою подушкою, створити 4 депозити з термінами 3, 6, 9 і 12 місяців, але — з можливістю їх поповнювати. Тоді після завершення дії першого депозиту можна розкласти гроші по тим, що діють — в залежності від свого фінансового плану і процентних ставок.

Таким чином гроші постійно працюватимуть і завжди будуть під рукою — на випадок, якщо з'явиться прибуткова пропозиція для інвестування.

Необов'язково відкривати всі депозити в одному банку, можна в різних. Досить обрати 2-3 з рейтингу кращих, ознайомитися з їх пропозиціями й виокремити ті, що максимально відповідають вашим потребам.

Відсотки та податки на депозити

Також зверніть увагу на умови виплати відсотків та податків. Бо від цього буде залежати сума, яку ви отримаєте на руки. 

Які відсотки на депозити

Процентні ставки на депозити залежать від декількох факторів, включаючи тип депозиту, строк вкладення, а також політику конкретного банку. Зазвичай, строкові депозити пропонують вищі процентні ставки порівняно з ощадними або поточними рахунками. Процентні ставки можуть варіюватися від кількох відсотків до двозначних чисел залежно від економічних умов та пропозицій банків. Наприклад, довгострокові депозити на 1-3 роки зазвичай мають більш привабливі умови, ніж короткострокові депозити на 3-6 місяців.

Все просто. Оскільки депозит поповнюватиметься щомісяця, то відсотки будуть додаватися не до початкової суми, а до тієї, яку отримуємо після поповнення. Наприклад, ви кладете на депозит 5000 грн з щомісячною ставкою 3%. Через місяць на рахунку буде 5150 грн (5000+3%). В той самий час ви додатково поповнюєте рахунок на 1000 грн, тобто тепер сума складає 6150 грн. Через місяць вона збільшиться до 6334 грн (6150+3%). Без власноручного поповнення відсоток буде додано до 5150 грн, відповідно сума на рахунку стане 5304 грн. Як бачимо, в цьому випадку процес накопичення йде повільніше, заробіток на відсотках також нижчий.

Також можна вибрати вклад у банку з капіталізацією відсотків. Тоді відсотки нараховуватимуться не тільки на суму внеску, але і на суму вже приєднаних до внеску відсотків.

Але дуже часто банки, пропонуючи депозит з капіталізацією, не дозволяють клієнту самостійно його поповнювати.

Тоді краще відмовитися від капіталізації, можливість поповнення у цьому випадку важливіша.

Який податок на депозит

В Україні доходи, отримані від депозитів, підлягають оподаткуванню. То який податок на депозит? На процентний дохід з депозитів накладається податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 18%, а також військовий збір у розмірі 1,5%. Отже, загальна ставка оподаткування доходів від депозитів становить 19,5%. Це означає, що з кожної гривні, отриманої як відсотковий дохід, 19,5 копійок будуть утримані як податок. Банки автоматично відраховують ці податки та перераховують їх до бюджету, тому вкладникам не потрібно самостійно декларувати цей дохід.

FAQ

Чи можна знімати гроші з депозиту до завершення терміну? 

Зазвичай строкові депозити не дозволяють знімання коштів до завершення терміну без втрати відсотків. Ощадні та поточні рахунки можуть дозволяти часткове зняття.

Чи можна поповнювати депозит? 

Це залежить від типу депозиту. Накопичувальні та універсальні депозити дозволяють поповнення, тоді як ощадні депозити можуть не мати такої можливості.

З якого віку можна відкрити депозит? 

В більшості банків депозит можна відкрити з 18 років. Деякі банки можуть пропонувати спеціальні депозити для дітей, які відкриваються батьками або опікунами.

Які переваги депозитів?

Депозити забезпечують стабільний дохід, високу надійність вкладень, можливість накопичення коштів та збереження їх від інфляції.

Ваша оцінка
Рейтинг: 5.00 з 5 (Голосів: 2)

Кредитні продукти

Smart/Trend/Temp

За продуктом «Смарт» компанією можуть надаватись знижки на загальні витрати за споживчим кредитом, виражені у процентах річних від загального розміру виданого кредиту. Такі знижки надаються споживачу шляхом надання Промокоду, який споживач має можливість використати до моменту укладення кредитного договору.

Цифрове значення знижки виражене в співвідношенні реальної річної процентної ставки (далі - РРПС), розрахованої згідно «Правил розрахунку небанківськими фінансовими установами України загальної вартості кредиту для споживача та реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит», затверджених Постановою Правління Національного банку України від 11.02.2021 № 16, за стандартних умов Істотних характеристик продукту «Смарт» та умов застосування Промокоду. Під стандартними умовами мається на увазі припущення застосування процентної ставки 357,7% відсотків річних, комісії за надання кредиту 6% від суми кредиту, дострокового погашення всієї суми кредиту на 30 (тридцятий) календарний день Дисконтного періоду (максимального строку Дисконтного періоду для 1-6 Рівня лояльності клієнта) та, відповідно, РРПС – 3893,56% річних.

Із порядком розрахунку знижок за такими Промокодами, що надаються Компанією, можна ознайомитись за посиланням:

https://site.moneyveo.ua/service/content/documents/bf9e1a6d-2826-4b15-9907-45b6cb5ed2e2

ВАЖЛИВО: знижка за Промокодом діє лише за умови дострокового погашення всієї суми кредиту протягом 6 (шести) календарних днів від дати закінчення Дисконтного періоду або за умови продовження Дисконтного періоду.

 

За продуктом «Тренд» кредитодавцем може бути надано Промокод, використання якого надасть можливість позичальнику отримати кредит із знижкою на розмір комісії за видачу кредиту.

Нижче наведені приклади розрахунку знижки на розмір комісії за видачу кредиту, що надається шляхом застосування Промокоду до моменту укладення кредитного договору.

Цифрове значення знижки виражене в співвідношенні розміру комісії за видачу кредиту (який у свою чергу виражений у співвідношенні до розміру чистої суми кредиту), яка застосовується за звичайних умов кредитування продукту «Тренд» та комісії за видачу кредиту за умови застосування Промокоду.

Під звичайними умовами кредитування продукту «Тренд» мається на увазі застосування комісії за видачу кредиту у розмірі від 10% до 30% від чистої суми кредиту (суми, що отримує споживач після вирахування комісії за видачу кредиту з суми кредиту) в залежності від строку кредитування – від 2 до 6 місяців (5% за кожен місяць строку користування кредитом, що узгоджений між сторонами у договорі).

Для прикладу:

При застосуванні Промокоду на знижку 50% на комісію за видачу кредиту, при отриманні кредиту продукту «Тренд» на строк 6 місяців, комісія за видачу кредиту буде складати 15% від чистої суми кредиту;

При застосуванні Промокоду на знижку 40% на комісію за видачу кредиту, при отриманні кредиту продукту «Тренд» на строк 6 місяців, комісія за видачу кредиту буде складати 18% від чистої суми кредиту.


ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МАНІВЕО ШВИДКА ФІНАНСОВА ДОПОМОГА» (далі – Кредитодавець) цим повідомленням інформує та попереджає споживачів фінансових послуг про можливі наслідки в разі користування споживчими кредитами Кредитодавця.


Перелік різновидів споживчих кредитів Кредитодавця:

1.          Кредитний продукт «СМАРТ».

2.         Кредитний продукт «ТРЕНД».

3.         Кредитний продукт «ТЕМП»


Сума (ліміт), на яку(ий) може бути наданий Кредит:

Для продукту «Тренд» - мінімальна сума кредиту згідно кредитного договору 2 200,00 грн, а максимальна – 45 500,00 грн. Оскільки при укладенні договору із суми кредиту утримується комісія за надання кредиту, то споживач отримує чисту суму кредиту в розмірі від 2 000 грн до 35 000 грн.

Для продукту «Смарт» - мінімальний розмір кредитного ліміту становить 500 грн, максимальний – 40 000 грн. Мінімальна сума, яка може бути отримана за першим траншем відповідно до електронного договору – 500 грн.

Для продукту «Темп» - мінімальний розмір кредитного ліміту становить 500 грн, максимальний – 27 000 грн. Мінімальна сума, яка може бути отримана за першим траншем відповідно до електронного договору – 500 грн.


Строк користування Кредитом:

Для продукту «Тренд» - мінімальний строк користування Кредитом становить 2 місяці, максимальний – 6 місяців.

Для продуктів «Смарт» та «Темп» - до 5 років (до 1827 днів). Надається Дисконтний період кредитування для нових клієнтів від 3 до 20 днів та для постійних – до 65 днів згідно Рівня лояльності (з можливістю продовження Дисконтного періоду за умови виконання дій, передбачених договором).


Періодичність погашення Кредиту

Для продукту «Тренд» - один раз на місяць згідно графіку платежів.

Для продуктів «Смарт» та «Темп» - проценти за користування кредитом сплачуються не пізніше останнього дня дисконтного періоду. Кредит та комісія за надання кредиту (за наявності) - після спливу строку кредитування.


Інформація про додаткові та/або супутні послуги, уключаючи послуги кредитних посередників та третіх осіб:

Для продукту «Тренд» - надається супутня послуга з надання кредиту, за яку утримується обов’язкова разова комісія, та яка полягає в наданні фінансових послуг дистанційними каналами зв’язку в цілодобовому режимі та вважається наданою після надання споживачу чистої суми кредиту. Обов'язкова разова комісія за оформлення кредиту залежить від обраного строку кредитування з розрахунку 5% від чистої суми кредиту за кожен місяць (тобто, якщо споживач оформляє кредит на 2 місяці, одноразова комісія становитиме 10% від суми, яку споживач отримає на картку).

Для продуктів «Смарт» та «Темп» - у Кредитодавця відсутні додаткові та/або супутні послуги, уключаючи послуги кредитних посередників та третіх осіб.


Порядок дій споживача у випадку несанкціонованого доступу або зміни його інформації в системах дистанційного обслуговування Кредитодавця

У випадку несанкціонованого доступу або зміни інформації споживача в системах дистанційного обслуговування Кредитодавця, споживач повинен негайно звернутись до Кредитодавця одним з наступних способів:

  • шляхом направлення листа за адресою: 01015, м. Київ, вулиця Лейпцизька, будинок 15-Б, поверх перший;
  • шляхом направлення електронного листа на e-mail: support@moneyveo.ua або support@freecredit.com.ua;
  • зв’язавшись за номером телефону: 0 800 21 9393 або 0 800 21 5300 (безкоштовно з будь - яких телефонів по Україні, сервіс працює цілодобово).


Порядок та процедура захисту персональних даних споживачів:

Кредитодавець здійснює обробку персональних даних споживача відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» з метою укладення та виконання правочину (електронного договору), стороною якого є споживач чи для здійснення заходів, що передують укладенню правочину на вимогу споживача.

Реєструючись в інформаційно-телекомунікаційній системі Кредитодавця та проставляючи відповідну відмітку, споживач підтверджує те, що ознайомлений з «Повідомленням про обробку персональних даних клієнтів товариства з обмеженою відповідальністю «МАНІВЕО ШВИДКА ФІНАНСОВА ДОПОМОГА», розміщеним за посиланням https://moneyveo.ua/ru/confidentiality/#confidentiality або https://freecredit.com.ua/uk/confidentiality/#confidentiality та згоден на передачу і отримання інформації до та з БКІ, а також від операторів мобільного зв'язку» (далі – Повідомлення), а також підтверджує, що ознайомлений з метою обробки персональних даних, зазначених у вказаному Повідомленні, правами, наданими йому як суб’єкту персональних даних згідно зі ст. 8 Закону України «Про захист персональних даних», та використання його персональних даних Кредитодавцем.

Споживач може добровільно надати Кредитодавцю згоду на обробку своїх персональних даних з метою отримання рекламно-інформаційних матеріалів або з іншою зазначеною метою.


Умови дострокового розірвання договору про надання споживчого кредиту, а також спосіб такого розірвання договору, строки та умови повернення коштів:

У разі затримання споживачем сплати частини Кредиту та/або процентів за користування Кредитом щонайменше на один місяць Кредитодавець має право вимагати повернення споживчого кредиту, строк виплати якого ще не настав, в повному обсязі, шляхом повідомлення споживача про дострокове припинення договору. При цьому договір вважається розірваним з моменту відправлення відповідного повідомлення.
Споживач має право протягом 14 (чотирнадцяти) календарних днів з дня укладення Договору відмовитися від Договору, розірвати чи припинити Договір, без пояснення причин, у тому числі в разі отримання ним грошових коштів. У такому випадку Позичальник зобов'язаний повернути суму отриманого Кредиту та нарахованих процентів за користування Кредитом відповідно до кількості днів користування. Про намір відмовитися від Договору, розірвати чи припинити Договір, Позичальник повідомляє Кредитодавця у письмовій формі (у паперовому або електронному вигляді з накладенням електронних підписів, електронних цифрових підписів, інших аналогів власноручних підписів у порядку, визначеному законодавством). Протягом 7 (семи) календарних днів з дати подання письмового повідомлення про відмову від Договору, розірвання чи припинення Договору про споживчий кредит, Позичальник зобов’язаний повернути Кредитодавцю грошові кошти, одержані згідно з цим Договором, та сплатити проценти за період з дня одержання коштів до дня їх повернення за ставкою, встановленою Договором про споживчий кредит. Наслідком таких дій (після виконання Позичальником зобов’язання повернути суму отриманого Кредиту та нарахованих процентів за користування Кредитом відповідно до кількості днів користування) є припинення зобов’язань Сторін за Договором.


Інформація про право споживача після припинення дії договору звернутися до фінансової установи із запитом на інформацію (довідку), що стосується виконання сторонами своїх зобов’язань.

Споживач має право після припинення дії Договору, включно у зв’язку із завершенням строку його дії, розірванням або виконанням договору, звернутися до Кредитодавця із запитом на інформацію (довідку), що стосується виконання сторонами своїх зобов’язань, установлених Договором, включаючи інформацію (довідку) про відсутність заборгованості та виконання зобов’язань споживача за Договором у повному обсязі. Така інформація (довідка) надається Кредитодавцем у формі паперового або електронного документа (за вибором споживача) протягом п’яти робочих днів із дня отримання Кредитодавцем такого запиту. Така інформація (довідка) надається тільки за запитом, що оформлений у відповідності до вимог законодавства щодо захисту таємниці фінансової послуги.


Повідомлення про передачу інформації до Кредитного реєстру Національного банку України.

Повідомляємо про те, що відповідно до Закону України від 14 грудня 2021 року № 1953-IX «Про фінансові послуги та фінансові компанії» (далі – Закон) компанія з 01 липня 2024 року зобов’язана подавати інформацію стосовно боржників до Кредитного реєстру Національного банку України у порядку, визначеному Національним банком України.

Відповідно до Положення про Кредитний реєстр Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України 04 травня 2018 року № 50 (у редакції постанови Правління Національного банку України 25 грудня 2023 року № 180), до Кредитного реєстру подається інформація про боржників, загальна сума зобов’язань яких (сукупний борг) перед компанією дорівнює 50 тисяч гривень і більше.

Обсяг інформації, що подається компанією до Кредитного реєстру, визначений ч. 3 та ч. 4 ст. 27 Закону.

Боржник має право отримати на безоплатній основі в компанії інформацію про те, яку інформацію стосовно інших пов’язаних з цим боржником осіб було подано компанією до Кредитного реєстру.

Боржник та інші особи, інформація стосовно яких міститься у Кредитному реєстрі, мають право доступу до даних про себе та до відомостей щодо запитів на отримання таких даних стосовно них у порядку, визначеному законодавством про захист персональних даних та нормативно-правовими актами Національного банку України. Національний банк України зобов’язаний протягом п’яти робочих днів з дня отримання заяви заявника безоплатно надати йому інформацію з Кредитного реєстру або повідомити про відсутність у Кредитному реєстрі інформації стосовно нього у визначеному нормативно-правовими актами Національного банку України порядку.

Боржники та інші особи, інформація стосовно яких міститься у Кредитному реєстрі, у разі незгоди з інформацією, що міститься стосовно них у Кредитному реєстрі, мають право звернутися до Національного банку України з заявою про виправлення чи видалення такої інформації.


Наслідки для споживача в разі користування Кредитом:

За користування Кредитом споживач виплачує Кредитодавцю проценти в розмірі, визначеному в електронному договорі та комісії (за наявності). Сума кредиту, процентів за користування кредитом, неустойки (за наявності) та інших платежів, передбачених електронним договором, підлягають безготівковому перерахуванню на поточний рахунок Кредитодавця у строки та розмірах, що встановлені договором та чинним законодавством України.

Для продуктів СМАРТ та ТЕМП

У зв'язку з наданням кредиту у формі кредитної лінії та на підставі п. 10 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про споживче кредитування» графік платежів до договору не надається, однак договір містить положення, якими визначаються розміри та строки платежів з погашення кредиту.

Користування споживачем сумою наданого кредиту після закінчення Дисконтного періоду кредитування має наступні наслідки:

•         витрати споживача за користування Кредитом зростають внаслідок нарахування процентів за користування Кредитом після закінчення Дисконтного періоду кредитування за процентною ставкою, що вказана в договорі;

•         витрати споживача за Дисконтний період кредитування можуть зрости внаслідок застосування правил розрахунку грошових зобов’язань споживача по сплаті процентів за користування Кредитом відповідно до розміру Базової процентної ставки і скасування правил нарахування процентів відповідно до розміру Дисконтної та Індивідуальної процентних ставок.

Для продукту ТРЕНД

Договір містить графік платежів. Графік платежів містить розрахунок всіх платежів за договором (в тому числі суми Кредиту, процентів за користування кредитом та комісії).

Комісія за надання кредиту утримується з суми кредиту шляхом зарахування однорідних грошових вимог. При чому споживач отримує лише суму за вирахуванням утриманого платежу в рахунок комісії за надання кредиту. Проценти за користування кредитом нараховуються на суму кредиту, яка зазначена в кредитному договорі, а не на чисту суму кредиту яку отримав споживач.

 

Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов'язків згідно електронного договору, уключаючи прострочення виконання зобов'язань зі сплати платежів, а також розмір неустойки, процентної ставки, інших платежів, які застосовуються чи стягуються при невиконанні зобов'язання за договором:

Для продукту СМАРТ та ТЕМП

За порушення будь-якого з платежів передбачених Договором на 14 (чотирнадцять) і більше календарних днів, Кредитодавець має право нарахувати, а Позичальник зобов’язаний сплатити на користь Кредитодавця неустойку у вигляді штрафу в розмірі 5000% від суми невиконаного або неналежно виконаного грошового зобов'язання, але не більше половини суми Кредиту, яка була в користуванні Позичальника на дату в яку платіж мав бути сплачений.

Обмеження максимальної суми штрафу відбувається в наступному порядку:

- у разі порушення строку оплати будь-якого з платежів на 14 (чотирнадцять) і більше календарних днів, загальний розмір штрафу не може перевищувати 25 % від суми Кредиту, яка була в користуванні Позичальника на дату в яку платіж мав бути сплачений;

- у разі порушення строку оплати будь-якого з платежів на 21 (двадцять один) і більше календарних днів, загальний розмір штрафу не може перевищувати 50 % від суми Кредиту, яка була в користуванні Позичальника на дату в яку платіж мав бути сплачений.

Для продукту ТРЕНД

У разі невиконання споживачем зобов’язань згідно електронного договору, уключаючи прострочення виконання зобов’язань зі сплати платежів, визначених графіком платежів, з наступного календарного дня споживач повинен виплатити Кредитодавцю штраф у розмірі 35% від суми простроченого платежу (частини суми Кредиту, визначеної графіком платежів, та нарахованих процентів), за кожен факт такого прострочення.

 

Вплив порушення виконання зобов’язання щодо повернення Кредиту на кредитну історію споживача:

Порушення виконання зобов’язання щодо повернення Кредиту може вплинути на кредитну історію споживача, а також ускладнити отримання споживчого кредиту надалі.

 

Інформація щодо вимог придбання будь-яких товарів чи послуг від Кредитодавця або спорідненої чи пов'язаної з ним особи як обов'язкову умову надання Кредиту:

Кредитодавцю забороняється вимагати від споживача придбання будь-яких товарів чи послуг від Кредитодавця або спорідненої чи пов'язаної з ним особи як обов'язкову умову надання Кредиту.

 

Інформація щодо прав споживача розглянути альтернативні різновиди споживчих кредитів та фінансових установ:

Для прийняття усвідомленого рішення щодо отримання Кредиту на запропонованих умовах споживач має право розглянути альтернативні різновиди споживчих кредитів та фінансових установ.

 

Можливість Кредитодавця за власною ініціативою вносити зміни до укладених зі споживачем електронних договорів:

Кредитодавець може вносити зміни до укладених зі споживачем договорів лише за згодою споживача.

Збільшення розміру процентних ставок за договором та інших платежів в односторонньому порядку Кредитодавцем без згоди споживача не допускається.

 

Можливість споживача відмовитися від отримання рекламних матеріалів засобами дистанційних каналів комунікації:

Споживач може відмовитися від отримання рекламних матеріалів в особистому кабінеті у вкладці «особисті дані» шляхом натиснення на відповідний елемент інтерфейсу або безпосередньо звернутись до Кредитодавця одним із таких способів:

•         шляхом направлення листа за адресою: 01015, м. Київ, вулиця Лейпцизька, будинок 15 Б, поверх перший;

•         шляхом направлення електронного листа на e-mail: support@moneyveo.ua або support@freecredit.com.ua;

•         зв’язавшись за номером телефону: 0 800 21 9393 або 0 800 21 5300 (безкоштовно з будь-яких телефонів по Україні, сервіс працює цілодобово).

 

Інформація про можливі додаткові витрати на сплату споживачем платежів за користування Кредитом:

Можливі витрати на сплату споживачем платежів за користування Кредитом залежать від обраного споживачем способу сплати у зв'язку із можливою наявністю комісій надавачів платіжних послуг за здійснення погашення заборгованості по кредиту.

 

Ініціювання споживачем продовження (лонгації, пролонгації) строку погашення споживчого кредиту (строку виконання грошового зобов'язання)/строку кредитування/строку дії договору про споживчий кредит:

Споживач не має права ініціювати продовження (лонгації, пролонгації) строку погашення споживчого кредиту (строку виконання грошового зобов'язання)/строку кредитування/строку дії договору про споживчий кредит.