Що таке ПДВ: як розрахувати та хто його сплачує | Moneyveo.ua
0 800 21 9393 укр
рoс
media image

Що таке ПДВ: як розрахувати та хто його сплачує

18 вер. 2024 р. Статті

Податки на додану вартість чи ПДВ введені у 168 країнах світу. Це одне із ключових джерел доходу державного бюджету України поряд з єдиним соціальним внеском і податком на доходи фізичних осіб.

У цій статті ми розглянемо, що таке ПДВ, який відсоток застосовується, як його розраховувати, хто є платником, які операції підлягають оподаткуванню.

Що таке ПДВ?

Податок на додану вартість (ПДВ) – це непрямий податок, який стягується на кожному етапі виробництва і розповсюдження товарів та послуг з доданої вартості до продукту. ПДВ включається до кінцевої ціни товару або послуги, і його остаточно сплачує кінцевий споживач.

ПДВ: скільки відсотків становить в Україні

В Україні ставка ПДВ становить 20%. Цей відсоток застосовується до більшості товарів і послуг. Важливо знати, який відсоток ПДВ діє, оскільки він впливає на кінцеву ціну товарів для споживачів і на бюджет підприємств.

Підприємства збирають цей податок з продажу товарів і послуг і перераховують його до державного бюджету. До них належать: податок на доходи фізичних осіб (ПДФО, 18%), військовий збір (ВС, 1,5%), податок на прибуток підприємств (основний – 18%) та ін. Непрямі податки сплачуються опосередковано. До основних належать: акцизи, мито і – головний – податок на додану вартість.

Ставка за поточним ПДВ в Україні становить 20% від т. зв. «націнки» на товар/послугу/роботу. 

Також: Що робити, якщо загубив банківську картку: 6 першочергових кроків

Хто є платником ПДВ    

Платниками ПДВ є як фізичні, так і юридичні особи сплачують його щоразу, коли щось купують, у тому числі у процесі створення нового товару або послуги.

Якщо інші податки не є обов'язковими (наприклад, у дітей немає доходів, щоб вираховувати ПДФО і ВС), то податок на додану вартість платять усі споживачі товарів і послуг. Навіщо потрібен ПДВ? Він один дає казні до 30% постійного доходу. А держбюджет – це джерело фінансування шкіл і лікарень, виплати пенсій, субсидій тощо.

Деякі категорії товарів та послуг підпадають під знижену ставку ПДВ у 7%. Це, зокрема, стосується певних видів медичних товарів і обладнання. Така політика спрямована на підтримку секторів, що мають соціальне значення.

Які операції підлягають оподаткуванню ПДВ за нульовою ставкою

Існує також нульова ставка ПДВ, яка зазвичай застосовується до експортованих товарів. Це означає, що товари, які експортуються за межі України, можуть бути відвантажені без нарахування податку на додану вартість. Така політика сприяє збільшенню експортного потенціалу країни та робить українські товари більш конкурентоспроможними на міжнародному ринку.

Як працює ПДВ

Особливість ПДВ у тому, що він стягується на всіх етапах створення пропозиції, наприклад, під час виробництва та реалізації продукції:

  • при закупівлі сировини, палива й інших матеріалів, необхідних для створення продукції;

  • на етапі оплати робіт і послуг, які постачаються у процесі виробництва (у т. ч. реклама, доставка та ін.);

  • при закупівлі товару великими і далі – дрібнішими оптовиками;

  • на етапі продажу кінцевим споживачам – тобто фізичним особам.

Не можна точно сказати, чи буде проданий весь товар, і, відповідно, сплачено весь ПДВ. Але ці втрати незначні, порівняно з попередніми етапами надходжень податку до держбюджету. І саме тут прихована різниця між ПДВ-відрахуваннями і відрахуваннями від товарообігу. У другому варіанті податок на додану вартість сплачують виключно кінцеві споживачі. У такому випадку ПДВ до державної казни надходить лише по факту фінального етапу продажу, який може й не відбутися.

Вигоди 

left_Оптимізація ПДВ

У державному бюджеті доходи від непрямих податків зазвичай переважають у менш розвинених країнах. Якщо ставка ПДВ зростає, це свідчить про те, що в казні не вистачає коштів.

Варто відзначити, що в Україні далеко не найвищий процент ПДВ, у багатьох країнах Європи він більший. Наприклад, у Бельгії, Іспанії, Нідерландах – 21%. А найвищий ПДВ у світі – 25% – стягується в Угорщині, Швеції та Данії.

Основні причини, за якими податок на додану вартість вигідний державі, такі:

  • Об'єктом оподаткування ПДВ є товари широкого вжитку. Це означає, що його стабільно сплачує практично все населення.

  • Купуючи товар, покупець не бачить окремого рядка ПДВ – цей податок залишається для споживачів непомітним і не викликає негативу.

  • Недобір за податком на допвартість для держбюджету мінімальний, оскільки основна його частина надходить до казни ще до фінального етапу реалізації товару.

  • За допомогою ПДВ у податковому кодексі держава може регулювати економічні та соціальні процеси в країні. Наприклад, впроваджувати пільгові ставки, звільняти від оподаткування окремі операції.

  • У разі зростання споживання й інфляції ставка ПДВ залишається без змін, але дохід держбюджету від нього збільшується.

Недоліки 

left_Недоліки ПДВ

Поряд із плюсами для бюджету країни у податку на додану вартість є багато недоліків. Назвемо основні – вони стосуються переважно кінцевого споживача товарів і послуг, тобто фізичних осіб:

  • Основне ПДВ-навантаження лягає на малозабезпечених громадян. Адже чим менше дохід людини, тим більша частина коштів витрачається на їжу й товари першої необхідності. Більшість із них обкладається ПДВ.

  • Податок на додану вартість є причиною збільшення різниці між багатими і бідними. Наприклад, дохід однієї людини становить 8000 грн і вона сплачує ПДВ на 1000 грн. У другої – 20 000 грн і вона витрачає приблизно ту ж суму на їжу та інші товари – ПДВ також становить 1000 грн. Виходить, у людини з меншим доходом на ПДВ йде 12,5%, а з зарплати в 20 000 грн – тільки 5%.

Як розрахувати ПДВ 20%: приклад    

Розрахунок вартості товару з урахуванням ставки ПДВ – невід'ємна частина бухгалтерського обліку підприємств на загальній системі оподаткування. А плата за помилку дуже висока. Але навіть підприємець-початківець легко впорається з вирахуванням податку на додану вартість за допомогою сайтів-калькуляторів.

Так, щоб виділити або нарахувати ПДВ з/на суму на онлайн-калькуляторі, потрібно вписати у відповідні поля суму і ставку податку – 20%. Далі – обрати команду «Виділити» або «Нарахувати», залежно від завдання, і натиснути кнопку «Обчислити».

Як розрахувати ПДВ 20% вручну без калькулятора? Щоб вручну виділити закладений до суми товару ПДВ, використовуйте формулу: ПДВ = сума / 120 × 20. Так, якщо товар у магазині коштує 50 грн, то ПДВ від ціни складе 8,33 грн.

А в нарахуванні ПДВ допоможе формула: сума × 0,20 = сума податку. Якщо помножити результат на 1,20, то отримаємо суму з ПДВ. Наприклад, базова вартість товару – 50 грн; вирахуємо ПДВ: 50 х 0,20 = 10 грн. Сума з ПДВ – 60 грн.

Чому не можна скасувати ПДВ в Україні?

left_Навіщо потрібен податок на додану вартість

Історія і статистика доводять ефективність застосування ПДВ у формуванні державних доходів. Проте світові тенденції демонструють: роль податку на додану вартість в економіці країн зростає. Це негативно позначається не тільки на цінах і добробуті малозабезпечених громадян. Страждає також невеликий роздрібний бізнес, який не в змозі сплачувати податки через спад споживання. А несплата ПДВ може загрожувати підприємствам великими штрафами.

І в той же час Україна в жодному разі не може відмовитися від ПДВ. У статті 114 Угоди про асоціацію з Євросоюзом передбачається адаптація українських законів до законодавства ЄС. У тому числі це стосується виконання до 2022 року Директиви «Про спільну систему ПДВ».

Тож найближчим часом ПДВ буде впливати на ціни і на наші купівельні можливості. Але якщо так трапиться, що цей податок порушить ваші плани щодо покупок, розраховуйте на підтримку сервісу moneyveo. Ми надамо вам потрібну суму миттєво.


FAQ

Що таке ПДВ простими словами?

ПДВ (податок на додану вартість) – це податок, який сплачується при купівлі товарів і послуг. Він додається до ціни товару або послуги на кожному етапі виробництва і продажу.

Як рахувати ПДВ?

Щоб розрахувати ПДВ, потрібно помножити вартість товару або послуги без ПДВ на ставку ПДВ і додати цей результат до вартості без ПДВ.

Формула: Ціна з ПДВ=Ціна без ПДВ+(Ціна без ПДВ×Ставка ПДВ)\text{Ціна з ПДВ} = \text{Ціна без ПДВ} + (\text{Ціна без ПДВ} \times \text{Ставка ПДВ})Ціна з ПДВ=Ціна без ПДВ+(Ціна без ПДВ×Ставка ПДВ)

Скільки відсотків становить ПДВ?

Ставка ПДВ в Україні зазвичай становить 20%. Є також знижені ставки (7% для деяких медичних товарів і послуг, 0% для експортних товарів).

Кому треба платити ПДВ?

ПДВ платять споживачі при купівлі товарів і послуг. Підприємства, які продають товари і послуги, збирають ПДВ і перераховують його до державного бюджету.

Ваша оцінка
Рейтинг: 5.00 з 5 (Голосів: 1)

Кредитні продукти

Smart/Trend/Temp

За продуктом «Смарт» компанією можуть надаватись знижки на загальні витрати за споживчим кредитом, виражені у процентах річних від загального розміру виданого кредиту. Такі знижки надаються споживачу шляхом надання Промокоду, який споживач має можливість використати до моменту укладення кредитного договору.

Цифрове значення знижки виражене в співвідношенні реальної річної процентної ставки (далі - РРПС), розрахованої згідно «Правил розрахунку небанківськими фінансовими установами України загальної вартості кредиту для споживача та реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит», затверджених Постановою Правління Національного банку України від 11.02.2021 № 16, за стандартних умов Істотних характеристик продукту «Смарт» та умов застосування Промокоду. Під стандартними умовами мається на увазі припущення застосування процентної ставки 357,7% відсотків річних, комісії за надання кредиту 6% від суми кредиту, дострокового погашення всієї суми кредиту на 30 (тридцятий) календарний день Дисконтного періоду (максимального строку Дисконтного періоду для 1-6 Рівня лояльності клієнта) та, відповідно, РРПС – 3893,56% річних.

Із порядком розрахунку знижок за такими Промокодами, що надаються Компанією, можна ознайомитись за посиланням:

https://site.moneyveo.ua/service/content/documents/bf9e1a6d-2826-4b15-9907-45b6cb5ed2e2

ВАЖЛИВО: знижка за Промокодом діє лише за умови дострокового погашення всієї суми кредиту протягом 6 (шести) календарних днів від дати закінчення Дисконтного періоду або за умови продовження Дисконтного періоду.

 

За продуктом «Тренд» кредитодавцем може бути надано Промокод, використання якого надасть можливість позичальнику отримати кредит із знижкою на розмір комісії за видачу кредиту.

Нижче наведені приклади розрахунку знижки на розмір комісії за видачу кредиту, що надається шляхом застосування Промокоду до моменту укладення кредитного договору.

Цифрове значення знижки виражене в співвідношенні розміру комісії за видачу кредиту (який у свою чергу виражений у співвідношенні до розміру чистої суми кредиту), яка застосовується за звичайних умов кредитування продукту «Тренд» та комісії за видачу кредиту за умови застосування Промокоду.

Під звичайними умовами кредитування продукту «Тренд» мається на увазі застосування комісії за видачу кредиту у розмірі від 10% до 30% від чистої суми кредиту (суми, що отримує споживач після вирахування комісії за видачу кредиту з суми кредиту) в залежності від строку кредитування – від 2 до 6 місяців (5% за кожен місяць строку користування кредитом, що узгоджений між сторонами у договорі).

Для прикладу:

При застосуванні Промокоду на знижку 50% на комісію за видачу кредиту, при отриманні кредиту продукту «Тренд» на строк 6 місяців, комісія за видачу кредиту буде складати 15% від чистої суми кредиту;

При застосуванні Промокоду на знижку 40% на комісію за видачу кредиту, при отриманні кредиту продукту «Тренд» на строк 6 місяців, комісія за видачу кредиту буде складати 18% від чистої суми кредиту.


ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МАНІВЕО ШВИДКА ФІНАНСОВА ДОПОМОГА» (далі – Кредитодавець) цим повідомленням інформує та попереджає споживачів фінансових послуг про можливі наслідки в разі користування споживчими кредитами Кредитодавця.


Перелік різновидів споживчих кредитів Кредитодавця:

1.          Кредитний продукт «СМАРТ».

2.         Кредитний продукт «ТРЕНД».

3.         Кредитний продукт «ТЕМП»


Сума (ліміт), на яку(ий) може бути наданий Кредит:

Для продукту «Тренд» - мінімальна сума кредиту згідно кредитного договору 2 200,00 грн, а максимальна – 45 500,00 грн. Оскільки при укладенні договору із суми кредиту утримується комісія за надання кредиту, то споживач отримує чисту суму кредиту в розмірі від 2 000 грн до 35 000 грн.

Для продукту «Смарт» - мінімальний розмір кредитного ліміту становить 500 грн, максимальний – 40 000 грн. Мінімальна сума, яка може бути отримана за першим траншем відповідно до електронного договору – 500 грн.

Для продукту «Темп» - мінімальний розмір кредитного ліміту становить 500 грн, максимальний – 27 000 грн. Мінімальна сума, яка може бути отримана за першим траншем відповідно до електронного договору – 500 грн.


Строк користування Кредитом:

Для продукту «Тренд» - мінімальний строк користування Кредитом становить 2 місяці, максимальний – 6 місяців.

Для продуктів «Смарт» та «Темп» - до 5 років (до 1827 днів). Надається Дисконтний період кредитування для нових клієнтів від 3 до 20 днів та для постійних – до 65 днів згідно Рівня лояльності (з можливістю продовження Дисконтного періоду за умови виконання дій, передбачених договором).


Періодичність погашення Кредиту

Для продукту «Тренд» - один раз на місяць згідно графіку платежів.

Для продуктів «Смарт» та «Темп» - проценти за користування кредитом сплачуються не пізніше останнього дня дисконтного періоду. Кредит та комісія за надання кредиту (за наявності) - після спливу строку кредитування.


Інформація про додаткові та/або супутні послуги, уключаючи послуги кредитних посередників та третіх осіб:

Для продукту «Тренд» - надається супутня послуга з надання кредиту, за яку утримується обов’язкова разова комісія, та яка полягає в наданні фінансових послуг дистанційними каналами зв’язку в цілодобовому режимі та вважається наданою після надання споживачу чистої суми кредиту. Обов'язкова разова комісія за оформлення кредиту залежить від обраного строку кредитування з розрахунку 5% від чистої суми кредиту за кожен місяць (тобто, якщо споживач оформляє кредит на 2 місяці, одноразова комісія становитиме 10% від суми, яку споживач отримає на картку).

Для продуктів «Смарт» та «Темп» - у Кредитодавця відсутні додаткові та/або супутні послуги, уключаючи послуги кредитних посередників та третіх осіб.


Порядок дій споживача у випадку несанкціонованого доступу або зміни його інформації в системах дистанційного обслуговування Кредитодавця

У випадку несанкціонованого доступу або зміни інформації споживача в системах дистанційного обслуговування Кредитодавця, споживач повинен негайно звернутись до Кредитодавця одним з наступних способів:

  • шляхом направлення листа за адресою: 01015, м. Київ, вулиця Лейпцизька, будинок 15-Б, поверх перший;
  • шляхом направлення електронного листа на e-mail: support@moneyveo.ua або support@freecredit.com.ua;
  • зв’язавшись за номером телефону: 0 800 21 9393 або 0 800 21 5300 (безкоштовно з будь - яких телефонів по Україні, сервіс працює цілодобово).


Порядок та процедура захисту персональних даних споживачів:

Кредитодавець здійснює обробку персональних даних споживача відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» з метою укладення та виконання правочину (електронного договору), стороною якого є споживач чи для здійснення заходів, що передують укладенню правочину на вимогу споживача.

Реєструючись в інформаційно-телекомунікаційній системі Кредитодавця та проставляючи відповідну відмітку, споживач підтверджує те, що ознайомлений з «Повідомленням про обробку персональних даних клієнтів товариства з обмеженою відповідальністю «МАНІВЕО ШВИДКА ФІНАНСОВА ДОПОМОГА», розміщеним за посиланням https://moneyveo.ua/ru/confidentiality/#confidentiality або https://freecredit.com.ua/uk/confidentiality/#confidentiality та згоден на передачу і отримання інформації до та з БКІ, а також від операторів мобільного зв'язку» (далі – Повідомлення), а також підтверджує, що ознайомлений з метою обробки персональних даних, зазначених у вказаному Повідомленні, правами, наданими йому як суб’єкту персональних даних згідно зі ст. 8 Закону України «Про захист персональних даних», та використання його персональних даних Кредитодавцем.

Споживач може добровільно надати Кредитодавцю згоду на обробку своїх персональних даних з метою отримання рекламно-інформаційних матеріалів або з іншою зазначеною метою.


Умови дострокового розірвання договору про надання споживчого кредиту, а також спосіб такого розірвання договору, строки та умови повернення коштів:

У разі затримання споживачем сплати частини Кредиту та/або процентів за користування Кредитом щонайменше на один місяць Кредитодавець має право вимагати повернення споживчого кредиту, строк виплати якого ще не настав, в повному обсязі, шляхом повідомлення споживача про дострокове припинення договору. При цьому договір вважається розірваним з моменту відправлення відповідного повідомлення.
Споживач має право протягом 14 (чотирнадцяти) календарних днів з дня укладення Договору відмовитися від Договору, розірвати чи припинити Договір, без пояснення причин, у тому числі в разі отримання ним грошових коштів. У такому випадку Позичальник зобов'язаний повернути суму отриманого Кредиту та нарахованих процентів за користування Кредитом відповідно до кількості днів користування. Про намір відмовитися від Договору, розірвати чи припинити Договір, Позичальник повідомляє Кредитодавця у письмовій формі (у паперовому або електронному вигляді з накладенням електронних підписів, електронних цифрових підписів, інших аналогів власноручних підписів у порядку, визначеному законодавством). Протягом 7 (семи) календарних днів з дати подання письмового повідомлення про відмову від Договору, розірвання чи припинення Договору про споживчий кредит, Позичальник зобов’язаний повернути Кредитодавцю грошові кошти, одержані згідно з цим Договором, та сплатити проценти за період з дня одержання коштів до дня їх повернення за ставкою, встановленою Договором про споживчий кредит. Наслідком таких дій (після виконання Позичальником зобов’язання повернути суму отриманого Кредиту та нарахованих процентів за користування Кредитом відповідно до кількості днів користування) є припинення зобов’язань Сторін за Договором.


Інформація про право споживача після припинення дії договору звернутися до фінансової установи із запитом на інформацію (довідку), що стосується виконання сторонами своїх зобов’язань.

Споживач має право після припинення дії Договору, включно у зв’язку із завершенням строку його дії, розірванням або виконанням договору, звернутися до Кредитодавця із запитом на інформацію (довідку), що стосується виконання сторонами своїх зобов’язань, установлених Договором, включаючи інформацію (довідку) про відсутність заборгованості та виконання зобов’язань споживача за Договором у повному обсязі. Така інформація (довідка) надається Кредитодавцем у формі паперового або електронного документа (за вибором споживача) протягом п’яти робочих днів із дня отримання Кредитодавцем такого запиту. Така інформація (довідка) надається тільки за запитом, що оформлений у відповідності до вимог законодавства щодо захисту таємниці фінансової послуги.


Повідомлення про передачу інформації до Кредитного реєстру Національного банку України.

Повідомляємо про те, що відповідно до Закону України від 14 грудня 2021 року № 1953-IX «Про фінансові послуги та фінансові компанії» (далі – Закон) компанія з 01 липня 2024 року зобов’язана подавати інформацію стосовно боржників до Кредитного реєстру Національного банку України у порядку, визначеному Національним банком України.

Відповідно до Положення про Кредитний реєстр Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України 04 травня 2018 року № 50 (у редакції постанови Правління Національного банку України 25 грудня 2023 року № 180), до Кредитного реєстру подається інформація про боржників, загальна сума зобов’язань яких (сукупний борг) перед компанією дорівнює 50 тисяч гривень і більше.

Обсяг інформації, що подається компанією до Кредитного реєстру, визначений ч. 3 та ч. 4 ст. 27 Закону.

Боржник має право отримати на безоплатній основі в компанії інформацію про те, яку інформацію стосовно інших пов’язаних з цим боржником осіб було подано компанією до Кредитного реєстру.

Боржник та інші особи, інформація стосовно яких міститься у Кредитному реєстрі, мають право доступу до даних про себе та до відомостей щодо запитів на отримання таких даних стосовно них у порядку, визначеному законодавством про захист персональних даних та нормативно-правовими актами Національного банку України. Національний банк України зобов’язаний протягом п’яти робочих днів з дня отримання заяви заявника безоплатно надати йому інформацію з Кредитного реєстру або повідомити про відсутність у Кредитному реєстрі інформації стосовно нього у визначеному нормативно-правовими актами Національного банку України порядку.

Боржники та інші особи, інформація стосовно яких міститься у Кредитному реєстрі, у разі незгоди з інформацією, що міститься стосовно них у Кредитному реєстрі, мають право звернутися до Національного банку України з заявою про виправлення чи видалення такої інформації.


Наслідки для споживача в разі користування Кредитом:

За користування Кредитом споживач виплачує Кредитодавцю проценти в розмірі, визначеному в електронному договорі та комісії (за наявності). Сума кредиту, процентів за користування кредитом, неустойки (за наявності) та інших платежів, передбачених електронним договором, підлягають безготівковому перерахуванню на поточний рахунок Кредитодавця у строки та розмірах, що встановлені договором та чинним законодавством України.

Для продуктів СМАРТ та ТЕМП

У зв'язку з наданням кредиту у формі кредитної лінії та на підставі п. 10 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про споживче кредитування» графік платежів до договору не надається, однак договір містить положення, якими визначаються розміри та строки платежів з погашення кредиту.

Користування споживачем сумою наданого кредиту після закінчення Дисконтного періоду кредитування має наступні наслідки:

•         витрати споживача за користування Кредитом зростають внаслідок нарахування процентів за користування Кредитом після закінчення Дисконтного періоду кредитування за процентною ставкою, що вказана в договорі;

•         витрати споживача за Дисконтний період кредитування можуть зрости внаслідок застосування правил розрахунку грошових зобов’язань споживача по сплаті процентів за користування Кредитом відповідно до розміру Базової процентної ставки і скасування правил нарахування процентів відповідно до розміру Дисконтної та Індивідуальної процентних ставок.

Для продукту ТРЕНД

Договір містить графік платежів. Графік платежів містить розрахунок всіх платежів за договором (в тому числі суми Кредиту, процентів за користування кредитом та комісії).

Комісія за надання кредиту утримується з суми кредиту шляхом зарахування однорідних грошових вимог. При чому споживач отримує лише суму за вирахуванням утриманого платежу в рахунок комісії за надання кредиту. Проценти за користування кредитом нараховуються на суму кредиту, яка зазначена в кредитному договорі, а не на чисту суму кредиту яку отримав споживач.

 

Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов'язків згідно електронного договору, уключаючи прострочення виконання зобов'язань зі сплати платежів, а також розмір неустойки, процентної ставки, інших платежів, які застосовуються чи стягуються при невиконанні зобов'язання за договором:

Для продукту СМАРТ та ТЕМП

За порушення будь-якого з платежів передбачених Договором на 14 (чотирнадцять) і більше календарних днів, Кредитодавець має право нарахувати, а Позичальник зобов’язаний сплатити на користь Кредитодавця неустойку у вигляді штрафу в розмірі 5000% від суми невиконаного або неналежно виконаного грошового зобов'язання, але не більше половини суми Кредиту, яка була в користуванні Позичальника на дату в яку платіж мав бути сплачений.

Обмеження максимальної суми штрафу відбувається в наступному порядку:

- у разі порушення строку оплати будь-якого з платежів на 14 (чотирнадцять) і більше календарних днів, загальний розмір штрафу не може перевищувати 25 % від суми Кредиту, яка була в користуванні Позичальника на дату в яку платіж мав бути сплачений;

- у разі порушення строку оплати будь-якого з платежів на 21 (двадцять один) і більше календарних днів, загальний розмір штрафу не може перевищувати 50 % від суми Кредиту, яка була в користуванні Позичальника на дату в яку платіж мав бути сплачений.

Для продукту ТРЕНД

У разі невиконання споживачем зобов’язань згідно електронного договору, уключаючи прострочення виконання зобов’язань зі сплати платежів, визначених графіком платежів, з наступного календарного дня споживач повинен виплатити Кредитодавцю штраф у розмірі 35% від суми простроченого платежу (частини суми Кредиту, визначеної графіком платежів, та нарахованих процентів), за кожен факт такого прострочення.

 

Вплив порушення виконання зобов’язання щодо повернення Кредиту на кредитну історію споживача:

Порушення виконання зобов’язання щодо повернення Кредиту може вплинути на кредитну історію споживача, а також ускладнити отримання споживчого кредиту надалі.

 

Інформація щодо вимог придбання будь-яких товарів чи послуг від Кредитодавця або спорідненої чи пов'язаної з ним особи як обов'язкову умову надання Кредиту:

Кредитодавцю забороняється вимагати від споживача придбання будь-яких товарів чи послуг від Кредитодавця або спорідненої чи пов'язаної з ним особи як обов'язкову умову надання Кредиту.

 

Інформація щодо прав споживача розглянути альтернативні різновиди споживчих кредитів та фінансових установ:

Для прийняття усвідомленого рішення щодо отримання Кредиту на запропонованих умовах споживач має право розглянути альтернативні різновиди споживчих кредитів та фінансових установ.

 

Можливість Кредитодавця за власною ініціативою вносити зміни до укладених зі споживачем електронних договорів:

Кредитодавець може вносити зміни до укладених зі споживачем договорів лише за згодою споживача.

Збільшення розміру процентних ставок за договором та інших платежів в односторонньому порядку Кредитодавцем без згоди споживача не допускається.

 

Можливість споживача відмовитися від отримання рекламних матеріалів засобами дистанційних каналів комунікації:

Споживач може відмовитися від отримання рекламних матеріалів в особистому кабінеті у вкладці «особисті дані» шляхом натиснення на відповідний елемент інтерфейсу або безпосередньо звернутись до Кредитодавця одним із таких способів:

•         шляхом направлення листа за адресою: 01015, м. Київ, вулиця Лейпцизька, будинок 15 Б, поверх перший;

•         шляхом направлення електронного листа на e-mail: support@moneyveo.ua або support@freecredit.com.ua;

•         зв’язавшись за номером телефону: 0 800 21 9393 або 0 800 21 5300 (безкоштовно з будь-яких телефонів по Україні, сервіс працює цілодобово).

 

Інформація про можливі додаткові витрати на сплату споживачем платежів за користування Кредитом:

Можливі витрати на сплату споживачем платежів за користування Кредитом залежать від обраного споживачем способу сплати у зв'язку із можливою наявністю комісій надавачів платіжних послуг за здійснення погашення заборгованості по кредиту.

 

Ініціювання споживачем продовження (лонгації, пролонгації) строку погашення споживчого кредиту (строку виконання грошового зобов'язання)/строку кредитування/строку дії договору про споживчий кредит:

Споживач не має права ініціювати продовження (лонгації, пролонгації) строку погашення споживчого кредиту (строку виконання грошового зобов'язання)/строку кредитування/строку дії договору про споживчий кредит.