Фінансова подушка: що це таке та як її створити | Moneyveo.ua
0 800 21 9393 укр
рoс
media image

Фінансова подушка: що це таке та як її створити

11 вер. 2024 р. Статті

В цій статті детально розповімо про те, що таке фінансова подушка та як правильно її створити. 

Близько 40% українців відкладають гроші на «чорний день». Однак, до накопичення більше схильні люди старшого покоління, які відчули на собі не одну економічну кризу. Молодь 20-30 років звикла жити одним днем і якщо і збирає гроші, то на подорожі або великі покупки. Про те, щоб створити подушку фінансової безпеки, замислюється мало хто.

Що таке фінансова подушка і навіщо вона потрібна 

Фінансова подушка безпеки – це недоторканні особисті накопичення, які можна використати у непередбачених ситуаціях. 

До таких обставин можна віднести: 

  • нещасний випадок, раптову травму, затяжну хворобу, яка вимагає дорогого лікування; 

  • непередбачену втрату роботи або іншого основного джерела доходу; 

  • тривалі пошуки нового роботодавця у зв'язку зі зміною робочого місця; 

  • ДТП, в результаті якого потрібен ремонт або покупка авто; 

  • стихійні лиха і надзвичайні події. У тому числі: пожежа, затоплення сусідами тощо;  

  • тривала тимчасова непрацездатність у зв'язку з доглядом за хворою людиною або маленькою дитиною; 

  • непередбачене збільшення витрат або зменшення доходів через зміну економічної, політичної – будь-якої зовнішньої ситуації. 

Подушки фінансової безпеки на підприємстві  реалізується через формування резервного капіталу, а на рівні держави для фінансування надзвичайних витрат передбачений резервний фонд. Але для кожного громадянина резервний фонд держава створити не може, тому про грошову подушку варто подбати самостійно.

Фінансова подушка: Як і скільки відкладати і де зберігати гроші 

Фінансова подушка безпеки покликана допомогти людині пережити тимчасові фінансові труднощі. Розмір фінансового запасу має дорівнювати сумі щомісячних витрат за півроку або рік. Щоб, якщо залишилися без роботи, ви могли протягом 6-12 місяців жити на свої заощадження. Це, якщо ви звикли жити на одну зарплату, і її цілком вистачає для фінансування всіх ваших потреб. Інший метод визначити розмір особистої фінансової подушки – від витрат. 

left На чому можна економити

  • Заведіть собі звичку скрупульозно записувати витрати за статтями кожен день.

  • В кінці місяця підведіть підсумок і зіставте доходи і витрати.

Можливо, ведення бюджету і простий контроль за грошима допоможе виявити проблеми в управлінні особистими фінансами. Часто, проаналізувавши такий список в кінці місяця, людина виявляє статті витрат, які призводять до браку грошей. У такому випадку, створення резерву для вас – більш ніж актуально.

Звичайно, щоб сформувати фінансову подушку безпеки хоча б на 6 місяців, знадобиться не один день. Однак, формування запасів починається з першої відкладеної гривні. Встановіть правило, хоча б 10-30% щомісячного доходу відкладати в особистий резервний фонд. Навіть якщо 10% здаються смішною сумою, краще збирати потроху, ніж не мати заощаджень зовсім. Оптимально не просто складати гроші в ящик столу, а розмістити їх на банківський депозит з можливістю поповнення та дострокового зняття. Як варіант, можна оформити вклад на 1-3 місяці з опцією автоматичної пролонгації договору.

  1. Гроші будуть не тільки збережені, а й примножені, адже банк нараховує відсотки.

  2. Ви захистите себе від спокуси витратити грошову подушку на всілякі приємні дрібниці.

Не обов'язково тримати накопичення в гривні, можна відкрити вклад в доларах або євро. Відсоток по валютних депозитах менше, але і ризик знецінення грошей нижчий. Щоб не забувати поповнювати резервний фонд щомісяця, можна налаштувати автооплату, і гроші будуть автоматично перераховуватися з розрахункової карти на депозит. 

Кроки для створення фінансової подушки

Регулярні накопичення – найочевидніше шлях створити грошову подушку безпеки. Але не депозитом єдиним створюється надійне завтра. Згадаємо ще кілька способів, які можуть стати підмогою в складні фінансові часи: left Лайфхаки для накопичень

  1. Не скупіться оформити страховку. Українські страхові компанії пропонують клієнтам широкий перелік послуг, але небагато хто цими можливостями користується. Оформіть страхування життя і здоров'я або медичну страховку, і тоді у вас будуть гроші на лікування. Наприклад, найдешевший поліс обійдеться у приблизно 50 гривень на місяць, а при настанні страхового випадку компанія готова виплатити до 50 тисяч гривень. Взяли довгостроковий кредит? Оформіть страховку від втрати робочого місця. У разі звільнення страхова частково або повністю погасить борг. Застрахуйте свій будинок і автомобіль – і тоді не доведеться шукати гроші на ремонт. Знову-таки, якщо ви схильні до марнотратства, то регулярні платежі на користь страхових компаній допоможуть себе дисциплінувати. 

  2. Віддавайте перевагу офіційному працевлаштуванню. Якщо страхування в приватних компаніях – справа добровільна, то працюючи за трудовим договором, ви застраховані і на рівні держави. Роботодавець платить єдиний соціальний внесок за кожного співробітника, а в разі втрати працездатності або робочого місця, співробітнику надається допомога від держави. Ті, хто не оформляв трудові взаємовідносини, на оплату лікарняних і виплати по безробіттю претендувати не можуть. Ще один плюс офіційного працевлаштування – великі компанії часто пропонують своїм співробітникам корпоративну медичну страховку, тобто можливість отримувати якісне лікування і не платити за це. 

  3. Крім недержавного страхування, в Україні діє система недержавного пенсійного забезпечення. Щомісяця ви платите внесок до недержавного пенсійного фонду, а після досягнення певного віку, фонд платить пенсію вам. Послуги недержавних пенсійних фондів в Україні не надто популярні, але дуже актуальні. Особливо в світлі державних реформ, коли незрозуміло, чи зможе працюючий зараз громадянин отримувати пенсію від держави в майбутньому.

  4. Шлюбний договір. Якщо в парі один є годувальником, а інший забезпечує надійний тил і не має власних доходів, то шлюбний договір допоможе вберегтися від фінансового краху. Якщо ви повністю матеріально залежите від свого партнера, передбачте в договорі можливість компенсаційних виплат у разі розлучення. Навряд чи цього вистачить на безбідне життя, але однозначно – гроші зайвими не будуть. 

Як створити фінансову подушку: лайфхаки

Створення фінансової подушки безпеки – процес довгий і складний, особливо для тих, хто схильний до марнотратства та імпульсивних покупок. Де взяти гроші крім основної зарплати і що допоможе поповнити запас? 

  • Оптимізація витрат: Введіть категорію "непотрібні витрати", аналізуйте і економте, відкладаючи заощаджене.

  • Життя на одну зарплату: Відкладайте всі додаткові доходи для створення стабілізаційного фонду та оцінюйте адекватність вашої основної зарплати.


  • Використання часу: Замість серіалів і соцмереж, навчіться новому навику, який може принести додатковий дохід.


  • Кешбек та бонуси: Використовуйте кешбек та бонусні програми для економії та переводу в готівку.


  • Обдумані інвестиції: Інвестуйте з обережністю, уникаючи вкладень в сумнівні проекти, навіть якщо вони обіцяють високі доходи.


  • Інвестиції в цінні матеріали: Розглядайте ювелірні вироби і золоті злитки як альтернативу грошовим вкладам.


  • Податкові пільги: Отримуйте податкові знижки за великі особисті витрати, якщо ви офіційно працевлаштовані.


  • Кредитна карта: Використовуйте кредитну карту розумно, поповнюючи її на суму більшу, ніж потрібно, для зменшення нарахування відсотків та формування кредитної історії.

Щоб створити фінансову подушку безпеки потрібні терпіння і фінансова дисципліна. Навіть якщо ви вже почали цей процес і перебуваєте на правильному шляху. Адже так хочеться часом відмовитися від накопичення на міфічний «чорний день» і порадувати себе новеньким гаджетом або позачерговим відпочинком. Однак немає нічого приємнішого, ніж впевненість у щасливому завтра. 

FAQ

Яка повинна бути фінансова подушка?

Розмір фінансової подушки має покривати витрати сім'ї від 6 до 12 місяців.

Що таке подушка безпеки в сімейному бюджеті?

Це накопичені кошти для покриття непередбачених витрат або втрати доходу.

Як порахувати фінансову подушку?

Множте місячні витрати на 6-12, щоб визначити необхідний розмір подушки.

Що роблять подушки безпеки?

Забезпечують фінансову стабільність у випадку непередбачених фінансових ударів.

Ваша оцінка
Рейтинг: 5.00 з 5 (Голосів: 1)

Кредитні продукти

Smart/Trend/Temp

За продуктом «Смарт» компанією можуть надаватись знижки на загальні витрати за споживчим кредитом, виражені у процентах річних від загального розміру виданого кредиту. Такі знижки надаються споживачу шляхом надання Промокоду, який споживач має можливість використати до моменту укладення кредитного договору.

Цифрове значення знижки виражене в співвідношенні реальної річної процентної ставки (далі - РРПС), розрахованої згідно «Правил розрахунку небанківськими фінансовими установами України загальної вартості кредиту для споживача та реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит», затверджених Постановою Правління Національного банку України від 11.02.2021 № 16, за стандартних умов Істотних характеристик продукту «Смарт» та умов застосування Промокоду. Під стандартними умовами мається на увазі припущення застосування процентної ставки 357,7% відсотків річних, комісії за надання кредиту 6% від суми кредиту, дострокового погашення всієї суми кредиту на 30 (тридцятий) календарний день Дисконтного періоду (максимального строку Дисконтного періоду для 1-6 Рівня лояльності клієнта) та, відповідно, РРПС – 3893,56% річних.

Із порядком розрахунку знижок за такими Промокодами, що надаються Компанією, можна ознайомитись за посиланням:

https://site.moneyveo.ua/service/content/documents/bf9e1a6d-2826-4b15-9907-45b6cb5ed2e2

ВАЖЛИВО: знижка за Промокодом діє лише за умови дострокового погашення всієї суми кредиту протягом 6 (шести) календарних днів від дати закінчення Дисконтного періоду або за умови продовження Дисконтного періоду.

 

За продуктом «Тренд» кредитодавцем може бути надано Промокод, використання якого надасть можливість позичальнику отримати кредит із знижкою на розмір комісії за видачу кредиту.

Нижче наведені приклади розрахунку знижки на розмір комісії за видачу кредиту, що надається шляхом застосування Промокоду до моменту укладення кредитного договору.

Цифрове значення знижки виражене в співвідношенні розміру комісії за видачу кредиту (який у свою чергу виражений у співвідношенні до розміру чистої суми кредиту), яка застосовується за звичайних умов кредитування продукту «Тренд» та комісії за видачу кредиту за умови застосування Промокоду.

Під звичайними умовами кредитування продукту «Тренд» мається на увазі застосування комісії за видачу кредиту у розмірі від 10% до 30% від чистої суми кредиту (суми, що отримує споживач після вирахування комісії за видачу кредиту з суми кредиту) в залежності від строку кредитування – від 2 до 6 місяців (5% за кожен місяць строку користування кредитом, що узгоджений між сторонами у договорі).

Для прикладу:

При застосуванні Промокоду на знижку 50% на комісію за видачу кредиту, при отриманні кредиту продукту «Тренд» на строк 6 місяців, комісія за видачу кредиту буде складати 15% від чистої суми кредиту;

При застосуванні Промокоду на знижку 40% на комісію за видачу кредиту, при отриманні кредиту продукту «Тренд» на строк 6 місяців, комісія за видачу кредиту буде складати 18% від чистої суми кредиту.


ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МАНІВЕО ШВИДКА ФІНАНСОВА ДОПОМОГА» (далі – Кредитодавець) цим повідомленням інформує та попереджає споживачів фінансових послуг про можливі наслідки в разі користування споживчими кредитами Кредитодавця.


Перелік різновидів споживчих кредитів Кредитодавця:

1.          Кредитний продукт «СМАРТ».

2.         Кредитний продукт «ТРЕНД».

3.         Кредитний продукт «ТЕМП»


Сума (ліміт), на яку(ий) може бути наданий Кредит:

Для продукту «Тренд» - мінімальна сума кредиту згідно кредитного договору 2 200,00 грн, а максимальна – 45 500,00 грн. Оскільки при укладенні договору із суми кредиту утримується комісія за надання кредиту, то споживач отримує чисту суму кредиту в розмірі від 2 000 грн до 35 000 грн.

Для продукту «Смарт» - мінімальний розмір кредитного ліміту становить 500 грн, максимальний – 40 000 грн. Мінімальна сума, яка може бути отримана за першим траншем відповідно до електронного договору – 500 грн.

Для продукту «Темп» - мінімальний розмір кредитного ліміту становить 500 грн, максимальний – 27 000 грн. Мінімальна сума, яка може бути отримана за першим траншем відповідно до електронного договору – 500 грн.


Строк користування Кредитом:

Для продукту «Тренд» - мінімальний строк користування Кредитом становить 2 місяці, максимальний – 6 місяців.

Для продуктів «Смарт» та «Темп» - до 5 років (до 1827 днів). Надається Дисконтний період кредитування для нових клієнтів від 3 до 20 днів та для постійних – до 65 днів згідно Рівня лояльності (з можливістю продовження Дисконтного періоду за умови виконання дій, передбачених договором).


Періодичність погашення Кредиту

Для продукту «Тренд» - один раз на місяць згідно графіку платежів.

Для продуктів «Смарт» та «Темп» - проценти за користування кредитом сплачуються не пізніше останнього дня дисконтного періоду. Кредит та комісія за надання кредиту (за наявності) - після спливу строку кредитування.


Інформація про додаткові та/або супутні послуги, уключаючи послуги кредитних посередників та третіх осіб:

Для продукту «Тренд» - надається супутня послуга з надання кредиту, за яку утримується обов’язкова разова комісія, та яка полягає в наданні фінансових послуг дистанційними каналами зв’язку в цілодобовому режимі та вважається наданою після надання споживачу чистої суми кредиту. Обов'язкова разова комісія за оформлення кредиту залежить від обраного строку кредитування з розрахунку 5% від чистої суми кредиту за кожен місяць (тобто, якщо споживач оформляє кредит на 2 місяці, одноразова комісія становитиме 10% від суми, яку споживач отримає на картку).

Для продуктів «Смарт» та «Темп» - у Кредитодавця відсутні додаткові та/або супутні послуги, уключаючи послуги кредитних посередників та третіх осіб.


Порядок дій споживача у випадку несанкціонованого доступу або зміни його інформації в системах дистанційного обслуговування Кредитодавця

У випадку несанкціонованого доступу або зміни інформації споживача в системах дистанційного обслуговування Кредитодавця, споживач повинен негайно звернутись до Кредитодавця одним з наступних способів:

  • шляхом направлення листа за адресою: 01015, м. Київ, вулиця Лейпцизька, будинок 15-Б, поверх перший;
  • шляхом направлення електронного листа на e-mail: support@moneyveo.ua або support@freecredit.com.ua;
  • зв’язавшись за номером телефону: 0 800 21 9393 або 0 800 21 5300 (безкоштовно з будь - яких телефонів по Україні, сервіс працює цілодобово).


Порядок та процедура захисту персональних даних споживачів:

Кредитодавець здійснює обробку персональних даних споживача відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» з метою укладення та виконання правочину (електронного договору), стороною якого є споживач чи для здійснення заходів, що передують укладенню правочину на вимогу споживача.

Реєструючись в інформаційно-телекомунікаційній системі Кредитодавця та проставляючи відповідну відмітку, споживач підтверджує те, що ознайомлений з «Повідомленням про обробку персональних даних клієнтів товариства з обмеженою відповідальністю «МАНІВЕО ШВИДКА ФІНАНСОВА ДОПОМОГА», розміщеним за посиланням https://moneyveo.ua/ru/confidentiality/#confidentiality або https://freecredit.com.ua/uk/confidentiality/#confidentiality та згоден на передачу і отримання інформації до та з БКІ, а також від операторів мобільного зв'язку» (далі – Повідомлення), а також підтверджує, що ознайомлений з метою обробки персональних даних, зазначених у вказаному Повідомленні, правами, наданими йому як суб’єкту персональних даних згідно зі ст. 8 Закону України «Про захист персональних даних», та використання його персональних даних Кредитодавцем.

Споживач може добровільно надати Кредитодавцю згоду на обробку своїх персональних даних з метою отримання рекламно-інформаційних матеріалів або з іншою зазначеною метою.


Умови дострокового розірвання договору про надання споживчого кредиту, а також спосіб такого розірвання договору, строки та умови повернення коштів:

У разі затримання споживачем сплати частини Кредиту та/або процентів за користування Кредитом щонайменше на один місяць Кредитодавець має право вимагати повернення споживчого кредиту, строк виплати якого ще не настав, в повному обсязі, шляхом повідомлення споживача про дострокове припинення договору. При цьому договір вважається розірваним з моменту відправлення відповідного повідомлення.
Споживач має право протягом 14 (чотирнадцяти) календарних днів з дня укладення Договору відмовитися від Договору, розірвати чи припинити Договір, без пояснення причин, у тому числі в разі отримання ним грошових коштів. У такому випадку Позичальник зобов'язаний повернути суму отриманого Кредиту та нарахованих процентів за користування Кредитом відповідно до кількості днів користування. Про намір відмовитися від Договору, розірвати чи припинити Договір, Позичальник повідомляє Кредитодавця у письмовій формі (у паперовому або електронному вигляді з накладенням електронних підписів, електронних цифрових підписів, інших аналогів власноручних підписів у порядку, визначеному законодавством). Протягом 7 (семи) календарних днів з дати подання письмового повідомлення про відмову від Договору, розірвання чи припинення Договору про споживчий кредит, Позичальник зобов’язаний повернути Кредитодавцю грошові кошти, одержані згідно з цим Договором, та сплатити проценти за період з дня одержання коштів до дня їх повернення за ставкою, встановленою Договором про споживчий кредит. Наслідком таких дій (після виконання Позичальником зобов’язання повернути суму отриманого Кредиту та нарахованих процентів за користування Кредитом відповідно до кількості днів користування) є припинення зобов’язань Сторін за Договором.


Інформація про право споживача після припинення дії договору звернутися до фінансової установи із запитом на інформацію (довідку), що стосується виконання сторонами своїх зобов’язань.

Споживач має право після припинення дії Договору, включно у зв’язку із завершенням строку його дії, розірванням або виконанням договору, звернутися до Кредитодавця із запитом на інформацію (довідку), що стосується виконання сторонами своїх зобов’язань, установлених Договором, включаючи інформацію (довідку) про відсутність заборгованості та виконання зобов’язань споживача за Договором у повному обсязі. Така інформація (довідка) надається Кредитодавцем у формі паперового або електронного документа (за вибором споживача) протягом п’яти робочих днів із дня отримання Кредитодавцем такого запиту. Така інформація (довідка) надається тільки за запитом, що оформлений у відповідності до вимог законодавства щодо захисту таємниці фінансової послуги.


Повідомлення про передачу інформації до Кредитного реєстру Національного банку України.

Повідомляємо про те, що відповідно до Закону України від 14 грудня 2021 року № 1953-IX «Про фінансові послуги та фінансові компанії» (далі – Закон) компанія з 01 липня 2024 року зобов’язана подавати інформацію стосовно боржників до Кредитного реєстру Національного банку України у порядку, визначеному Національним банком України.

Відповідно до Положення про Кредитний реєстр Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України 04 травня 2018 року № 50 (у редакції постанови Правління Національного банку України 25 грудня 2023 року № 180), до Кредитного реєстру подається інформація про боржників, загальна сума зобов’язань яких (сукупний борг) перед компанією дорівнює 50 тисяч гривень і більше.

Обсяг інформації, що подається компанією до Кредитного реєстру, визначений ч. 3 та ч. 4 ст. 27 Закону.

Боржник має право отримати на безоплатній основі в компанії інформацію про те, яку інформацію стосовно інших пов’язаних з цим боржником осіб було подано компанією до Кредитного реєстру.

Боржник та інші особи, інформація стосовно яких міститься у Кредитному реєстрі, мають право доступу до даних про себе та до відомостей щодо запитів на отримання таких даних стосовно них у порядку, визначеному законодавством про захист персональних даних та нормативно-правовими актами Національного банку України. Національний банк України зобов’язаний протягом п’яти робочих днів з дня отримання заяви заявника безоплатно надати йому інформацію з Кредитного реєстру або повідомити про відсутність у Кредитному реєстрі інформації стосовно нього у визначеному нормативно-правовими актами Національного банку України порядку.

Боржники та інші особи, інформація стосовно яких міститься у Кредитному реєстрі, у разі незгоди з інформацією, що міститься стосовно них у Кредитному реєстрі, мають право звернутися до Національного банку України з заявою про виправлення чи видалення такої інформації.


Наслідки для споживача в разі користування Кредитом:

За користування Кредитом споживач виплачує Кредитодавцю проценти в розмірі, визначеному в електронному договорі та комісії (за наявності). Сума кредиту, процентів за користування кредитом, неустойки (за наявності) та інших платежів, передбачених електронним договором, підлягають безготівковому перерахуванню на поточний рахунок Кредитодавця у строки та розмірах, що встановлені договором та чинним законодавством України.

Для продуктів СМАРТ та ТЕМП

У зв'язку з наданням кредиту у формі кредитної лінії та на підставі п. 10 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про споживче кредитування» графік платежів до договору не надається, однак договір містить положення, якими визначаються розміри та строки платежів з погашення кредиту.

Користування споживачем сумою наданого кредиту після закінчення Дисконтного періоду кредитування має наступні наслідки:

•         витрати споживача за користування Кредитом зростають внаслідок нарахування процентів за користування Кредитом після закінчення Дисконтного періоду кредитування за процентною ставкою, що вказана в договорі;

•         витрати споживача за Дисконтний період кредитування можуть зрости внаслідок застосування правил розрахунку грошових зобов’язань споживача по сплаті процентів за користування Кредитом відповідно до розміру Базової процентної ставки і скасування правил нарахування процентів відповідно до розміру Дисконтної та Індивідуальної процентних ставок.

Для продукту ТРЕНД

Договір містить графік платежів. Графік платежів містить розрахунок всіх платежів за договором (в тому числі суми Кредиту, процентів за користування кредитом та комісії).

Комісія за надання кредиту утримується з суми кредиту шляхом зарахування однорідних грошових вимог. При чому споживач отримує лише суму за вирахуванням утриманого платежу в рахунок комісії за надання кредиту. Проценти за користування кредитом нараховуються на суму кредиту, яка зазначена в кредитному договорі, а не на чисту суму кредиту яку отримав споживач.

 

Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов'язків згідно електронного договору, уключаючи прострочення виконання зобов'язань зі сплати платежів, а також розмір неустойки, процентної ставки, інших платежів, які застосовуються чи стягуються при невиконанні зобов'язання за договором:

Для продукту СМАРТ та ТЕМП

За порушення будь-якого з платежів передбачених Договором на 14 (чотирнадцять) і більше календарних днів, Кредитодавець має право нарахувати, а Позичальник зобов’язаний сплатити на користь Кредитодавця неустойку у вигляді штрафу в розмірі 5000% від суми невиконаного або неналежно виконаного грошового зобов'язання, але не більше половини суми Кредиту, яка була в користуванні Позичальника на дату в яку платіж мав бути сплачений.

Обмеження максимальної суми штрафу відбувається в наступному порядку:

- у разі порушення строку оплати будь-якого з платежів на 14 (чотирнадцять) і більше календарних днів, загальний розмір штрафу не може перевищувати 25 % від суми Кредиту, яка була в користуванні Позичальника на дату в яку платіж мав бути сплачений;

- у разі порушення строку оплати будь-якого з платежів на 21 (двадцять один) і більше календарних днів, загальний розмір штрафу не може перевищувати 50 % від суми Кредиту, яка була в користуванні Позичальника на дату в яку платіж мав бути сплачений.

Для продукту ТРЕНД

У разі невиконання споживачем зобов’язань згідно електронного договору, уключаючи прострочення виконання зобов’язань зі сплати платежів, визначених графіком платежів, з наступного календарного дня споживач повинен виплатити Кредитодавцю штраф у розмірі 35% від суми простроченого платежу (частини суми Кредиту, визначеної графіком платежів, та нарахованих процентів), за кожен факт такого прострочення.

 

Вплив порушення виконання зобов’язання щодо повернення Кредиту на кредитну історію споживача:

Порушення виконання зобов’язання щодо повернення Кредиту може вплинути на кредитну історію споживача, а також ускладнити отримання споживчого кредиту надалі.

 

Інформація щодо вимог придбання будь-яких товарів чи послуг від Кредитодавця або спорідненої чи пов'язаної з ним особи як обов'язкову умову надання Кредиту:

Кредитодавцю забороняється вимагати від споживача придбання будь-яких товарів чи послуг від Кредитодавця або спорідненої чи пов'язаної з ним особи як обов'язкову умову надання Кредиту.

 

Інформація щодо прав споживача розглянути альтернативні різновиди споживчих кредитів та фінансових установ:

Для прийняття усвідомленого рішення щодо отримання Кредиту на запропонованих умовах споживач має право розглянути альтернативні різновиди споживчих кредитів та фінансових установ.

 

Можливість Кредитодавця за власною ініціативою вносити зміни до укладених зі споживачем електронних договорів:

Кредитодавець може вносити зміни до укладених зі споживачем договорів лише за згодою споживача.

Збільшення розміру процентних ставок за договором та інших платежів в односторонньому порядку Кредитодавцем без згоди споживача не допускається.

 

Можливість споживача відмовитися від отримання рекламних матеріалів засобами дистанційних каналів комунікації:

Споживач може відмовитися від отримання рекламних матеріалів в особистому кабінеті у вкладці «особисті дані» шляхом натиснення на відповідний елемент інтерфейсу або безпосередньо звернутись до Кредитодавця одним із таких способів:

•         шляхом направлення листа за адресою: 01015, м. Київ, вулиця Лейпцизька, будинок 15 Б, поверх перший;

•         шляхом направлення електронного листа на e-mail: support@moneyveo.ua або support@freecredit.com.ua;

•         зв’язавшись за номером телефону: 0 800 21 9393 або 0 800 21 5300 (безкоштовно з будь-яких телефонів по Україні, сервіс працює цілодобово).

 

Інформація про можливі додаткові витрати на сплату споживачем платежів за користування Кредитом:

Можливі витрати на сплату споживачем платежів за користування Кредитом залежать від обраного споживачем способу сплати у зв'язку із можливою наявністю комісій надавачів платіжних послуг за здійснення погашення заборгованості по кредиту.

 

Ініціювання споживачем продовження (лонгації, пролонгації) строку погашення споживчого кредиту (строку виконання грошового зобов'язання)/строку кредитування/строку дії договору про споживчий кредит:

Споживач не має права ініціювати продовження (лонгації, пролонгації) строку погашення споживчого кредиту (строку виконання грошового зобов'язання)/строку кредитування/строку дії договору про споживчий кредит.