Як заробляти на криптовалюті
0 800 21 9393 укр
рoс

Криптовалюта: що це і як на ній заробити

22 квіт. 2019 р. Статті

left_Види криптовалютКриптовалюта з'явилася в 2009 році і через деякий час стала значною загрозою світовій економіці. Це електронні гроші, які придбали реальну цінність: за них можна купувати товари, послуги. Уже в 2011 році про криптовалюту написали в журналі Forbes; на ній реально заробити достатньо, щоб забезпечити собі безбідну старість. 

Види криптовалюти

У 2009 році група невідомих вчених з Токіо, що іменували себе Сатоши Накамото, створили першу в світі криптовалюту та дали їй назву біткоїни. З кожним роком ціна віртуальної валюти збільшувалася і на 2017 рік вартість за 1 одиницю перевалила за $20 000. В Україні поняття криптовалюта стало відомим для більшості людей після того, як НБУ поставив на порядок денний питання про легалізацію та узаконення цифрової монети.

Електронна віртуальна валюта генерується за рахунок криптографічних алгоритмів, звертається на децентралізованих платформах, які працюють за технологією блокчейн. У мережі зберігається зашифрований код, який неможливо розгадати, підробити, незаконно привласнити. Основна відмінність валюти від електронних грошей – у неї немає матеріальних аналогів. Під час створення криптовалют задається їхня кількість – емісії нових не відбувається. У випадку з біткоїнами – їх буде всього 21 мільйон.

Основні криптовалюти на 2019 рік

Після створення і успіху біткоїнів стали з'являтися інші криптовалюти – альткоїни. Серед тисяч різних цифрових монет можна виділити ТОП-7 найкращих за обсягом капіталізації на ринку:

Назва Особливості
Перша і найпопулярніша – Bitcoin. З усіх криптовалют вона займає 36% ринку. У неї відкрита програмна оболонка для використання коду будь-яким користувачем, щоб створювати свою децентралізовану валюту.
Ethereum   Створена в 2015 році для реалізації альткоїнів за технікою ERC20. Ефіріум – популярна інноваційна криптовалюта з використанням «розумних» контрактів.
Litecoin   Друга розроблена криптовалюта, створена в 2011 році Чарлі Лі. Заснована на коді bitcoin з рядом відмінностей: комісії менше, транзакції відбуваються швидше. Обмеження по випуску – 84 млн одиниць.
Ripple Багатофункціональна платформа, яка об'єднує між собою банки, обмінні сервіси, блокчейни і платіжні системи. Використовуючи Ripple, користувач економить на міжвалютних обмінах, швидко і легко робить взаєморозрахунки в фіатних, цифрових валютах за курсом криптовалюти.
BitcoinCash (BCH)   Створена влітку 2017 року на основі блокчейна біткоїна в ході поділу ланцюга. Поділ називають поняттям форк, під час якого цифрова валюта падає і злітає разом з біткоїном.
EOS Розроблено для бізнес-додатків на основі Ethereum. Платформа швидко обробляє, проводить транзакції, має широкі можливості для розширення функцій, опцій.
Cardano(ADA) Блокчейн нового покоління, в ході якого розробники планують реалізувати механізми подолання проблем, з якими стикаються користувачі під час роботи з існуючими блокчейнами децентралізованої валюти.

За рейтингом цих та інших криптовалют можна спостерігати в таблиці на біржі онлайн і на офіційних сайтах децентралізованих валют.

Як заробити на криптовалюті в 2019

Заробляти на криптовалюта може кожен, не виходячи з дому. Але для цього необхідне спеціальне обладнання, розуміння принципу роботи системи блокчейн і робота на спеціальних формах, сайтах.

Заробити криптовалюту можна на біржі, інших онлайн-ресурсах або з необхідним ПЗ у вигляді програми-гаманець. Через неї користувач працює з технологією блокчейн, створює транзакції, відправляє і отримує переклади. Щоб працювати з гаманцем, потрібні два ключа-шифри:

  • індивідуальний секретний у вигляді комбінації з букв і цифр – потрібен для підпису свого переказу;
  • публічний для отримання коштів від користувачів – це адреса, на яку кожен може відправити переказ.

Після оформлення заявки на переказ або отримання коштів, транзакція відправляється в мережу і транслюється. Після всіх підтверджень операції кошти перераховуються на зазначену публічну адресу.

left_Перспективи криптовалютПоняття і можливості біткоїна

Біткоїн – це децентралізована валюта, що має функції фіатних коштів. В 2019 використовується для:

  1. Інвестування, обміну.
  2. Заощадження, накопичення.
  3. Розрахунків.

Біткоїну не страшна інфляція, його неможливо підробити. Курс монети формується за рахунок попиту і пропозиції на біржах. На криптовалюті можна добре заробити – для цього трейдери, інвестори стежать за курсом: коли той знижується – потрібно купувати монети, при зростанні – продавати. З переваг першої цифрової валюти варто виділити:

  • анонімність – транзакції неможливо відстежити і поширити;
  • немає одного емісійного контролюючого центру;
  • код відкритий для всіх, у кого є відповідне апаратне і програмне оснащення – біткоїни, фактично, може добувати кожен.

Придбати біткоїни можна в обмінних пунктах, на біржах, у власників. Віртуальні монети стали повноцінною валютою – багато інтернет-магазинів приймають їх в якості оплати товару. Є банкомати, де віртуальну валюту обмінюють на фіатні – реальні гроші. 

Особливості роботи

Під час роботи з криптовалютами в Україні та інших країнах світу необхідно враховувати такі принципи:

  • блокчейні немає даних про те, хто власник того чи іншого гаманця;
  • власник засобів може не хвилюватися про те, що його зламають – завдяки криптографічним методам криптовалюту неможливо перерахувати шляхом злому гаманця;
  • всі створені транзакції неможливо відмінити;
  • немає прив'язки до країни, місця і часу – користувачі працюють в мережі децентралізовано.

Способи заробітку на криптовалютах

Заробити на криптовалюті в Україні можна, не виходячи з дому. Для цього існує ряд методів.

З фінансовими вкладеннями

  • Торгівля віртуальними монетами – обмін на справжні гроші різної валюти за хорошим курсом: у разі зниження вартості – купити криптовалюту, у разі зростання – продати. Для таких маніпуляцій підходять біржі криптовалют і онлайн-сервіси для обміну.
  • Інвестиції в Довірче Управління – самостійна торгівля за рахунок майданчика-брокера eToro за принципом роботи успішних трейдерів.
  • Майнінг-ферми. Для заробітку криптовалют необхідно складне потужне обладнання, здатне генерувати складні криптографічні завдання. Підтвердити транзакції про переведення монет на свій рахунок програма може після того, як отриманий певний успішний результат.
  • Хмарний Майнінг. Користувач, який бажає заробити на криптовалюті, бере в оренду певну кількість обчислювальних потужностей у вигляді обладнання та необхідного програмного забезпечення. Таку послугу пропонують деякі сервіси на своїх умовах.

Без фінансових вкладень

  • Біткоїни-крани – безкоштовний спосіб заробити кілька монет. Для цього користувач заходить на певний сайт, розгадує капчи, дивиться рекламу, виконує інші нескладні завдання.
  • Зароблені монети можна вивести в певний час за умови накопичення мінімальної суми. До таких платформ відноситься freebitcoin та інші аналогічні крани. Тут є можливість заробити, залучаючи нових користувачів-рефералів.
  • Граючи в ігри, можна заробити не один біткоїн, серед таких – додаток Сhopcoin.
  • Альтернативний спосіб заробітку на криптовалюті без вкладень на стадії розробки і впровадження – розвиток проекту за рахунок ICO-програми. Працює з новими криптовалютами. Для заробітку необхідно взяти кілька монет на ранньому етапі розміщення з бонусами і продати пізніше за збільшеним в рази курсом. Ці маніпуляції проводяться за допомогою програми Airdrop. Власники майданчиків платять за залучення нових клієнтів віртуальною валютою.

Перспектива і ризик

Завдяки особливому принципу роботи криптовалюта має свої "за" і "проти". З ризиків інвестування в віртуальну валюту виділяють 3 основних:

  • криптовалюта стрімко зростає в ціні, що може спровокувати знецінення валюти одного разу;
  • мережа Bitcoin може бути перевантажена, що спровокує проблеми зі платоспроможністю криптовалюти. Техніки досі не знайшли способи масштабування системи. Ідеального софту поки що не винайшли;
  • протистояння влади багатьох країн. Існують держави, де не рекомендується займатися криптовалютою, в інших вона зовсім заборонена і знаходиться під загрозою обмеження можливостей інвестування. Є країни, де створили альтернативу – аналогічну валюту, яка підпорядковується центральному державному банку. В Україні криптовалюту очікує аналогічна ситуація, але поки що це не затверджено.

Всім новачкам в децентралізованому бізнесі варто бути уважними і не погоджуватися на підозрілі операції. Це безпечний заробіток, однак, як і всюди, де є великі гроші, – тут є шахраї. Щоб не втратити інвестицій та примножити їх, варто самостійно зберігати заощадження.

left_Як заробляти криптовалютиПереваги та перспективи криптовалют в 3 основних факторах:

  1. Транзакції, операції, що здійснюються через блокчейн, не обкладаються податками.
  2. Біткоїн вже відомий на весь світ і довіра інвесторів, бізнесменів до нього зростає, незабаром він може стати стабільною одиницею для здійснення платежів.
  3. Все більше місць, де користувач може обміняти віртуальні монети на реальні гроші. Такі пункти обміну є вже і в Україні.

З появою пунктів обміну, де можна поміняти віртуальні монети на реальні гроші, з'явилася загроза падіння світової економіки. Щоб заробляти на криптовалютах, можна бути ким завгодно – цей заробіток абсолютно анонімний і не оподатковується.

 

Оцініть сторінку
Рейтинг: 0.00 з 5 (Голосів: 0)

Кредитні продукти

Smart/Trend/Temp

За продуктом «Смарт» компанією можуть надаватись знижки на загальні витрати за споживчим кредитом, виражені у процентах річних від загального розміру виданого кредиту. Такі знижки надаються споживачу шляхом надання Промокоду, який споживач має можливість використати до моменту укладення кредитного договору.

Цифрове значення знижки виражене в співвідношенні реальної річної процентної ставки (далі - РРПС), розрахованої згідно «Правил розрахунку небанківськими фінансовими установами України загальної вартості кредиту для споживача та реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит», затверджених Постановою Правління Національного банку України від 11.02.2021 № 16, за стандартних умов Істотних характеристик продукту «Смарт» та умов застосування Промокоду. Під стандартними умовами мається на увазі припущення застосування процентної ставки 357,7% відсотків річних, комісії за надання кредиту 6% від суми кредиту, дострокового погашення всієї суми кредиту на 30 (тридцятий) календарний день Дисконтного періоду (максимального строку Дисконтного періоду для 1-6 Рівня лояльності клієнта) та, відповідно, РРПС – 3893,56% річних.

Із порядком розрахунку знижок за такими Промокодами, що надаються Компанією, можна ознайомитись за посиланням:

https://site.moneyveo.ua/service/content/documents/bf9e1a6d-2826-4b15-9907-45b6cb5ed2e2

ВАЖЛИВО: знижка за Промокодом діє лише за умови дострокового погашення всієї суми кредиту протягом 6 (шести) календарних днів від дати закінчення Дисконтного періоду або за умови продовження Дисконтного періоду.

 

За продуктом «Тренд» кредитодавцем може бути надано Промокод, використання якого надасть можливість позичальнику отримати кредит із знижкою на розмір комісії за видачу кредиту.

Нижче наведені приклади розрахунку знижки на розмір комісії за видачу кредиту, що надається шляхом застосування Промокоду до моменту укладення кредитного договору.

Цифрове значення знижки виражене в співвідношенні розміру комісії за видачу кредиту (який у свою чергу виражений у співвідношенні до розміру чистої суми кредиту), яка застосовується за звичайних умов кредитування продукту «Тренд» та комісії за видачу кредиту за умови застосування Промокоду.

Під звичайними умовами кредитування продукту «Тренд» мається на увазі застосування комісії за видачу кредиту у розмірі від 10% до 30% від чистої суми кредиту (суми, що отримує споживач після вирахування комісії за видачу кредиту з суми кредиту) в залежності від строку кредитування – від 2 до 6 місяців (5% за кожен місяць строку користування кредитом, що узгоджений між сторонами у договорі).

Для прикладу:

При застосуванні Промокоду на знижку 50% на комісію за видачу кредиту, при отриманні кредиту продукту «Тренд» на строк 6 місяців, комісія за видачу кредиту буде складати 15% від чистої суми кредиту;

При застосуванні Промокоду на знижку 40% на комісію за видачу кредиту, при отриманні кредиту продукту «Тренд» на строк 6 місяців, комісія за видачу кредиту буде складати 18% від чистої суми кредиту.


ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МАНІВЕО ШВИДКА ФІНАНСОВА ДОПОМОГА» (далі – Кредитодавець) цим повідомленням інформує та попереджає споживачів фінансових послуг про можливі наслідки в разі користування споживчими кредитами Кредитодавця.


Перелік різновидів споживчих кредитів Кредитодавця:

1.          Кредитний продукт «СМАРТ».

2.         Кредитний продукт «ТРЕНД».

3.         Кредитний продукт «ТЕМП»


Сума (ліміт), на яку(ий) може бути наданий Кредит:

Для продукту «Тренд» - мінімальна сума кредиту згідно кредитного договору 2 200,00 грн, а максимальна – 45 500,00 грн. Оскільки при укладенні договору із суми кредиту утримується комісія за надання кредиту, то споживач отримує чисту суму кредиту в розмірі від 2 000 грн до 35 000 грн.

Для продукту «Смарт» - мінімальний розмір кредитного ліміту становить 500 грн, максимальний – 40 000 грн. Мінімальна сума, яка може бути отримана за першим траншем відповідно до електронного договору – 500 грн.

Для продукту «Темп» - мінімальний розмір кредитного ліміту становить 500 грн, максимальний – 27 000 грн. Мінімальна сума, яка може бути отримана за першим траншем відповідно до електронного договору – 500 грн.


Строк користування Кредитом:

Для продукту «Тренд» - мінімальний строк користування Кредитом становить 2 місяці, максимальний – 6 місяців.

Для продуктів «Смарт» та «Темп» - до 5 років (до 1827 днів). Надається Дисконтний період кредитування для нових клієнтів від 3 до 20 днів та для постійних – до 65 днів згідно Рівня лояльності (з можливістю продовження Дисконтного періоду за умови виконання дій, передбачених договором).


Періодичність погашення Кредиту

Для продукту «Тренд» - один раз на місяць згідно графіку платежів.

Для продуктів «Смарт» та «Темп» - проценти за користування кредитом сплачуються не пізніше останнього дня дисконтного періоду. Кредит та комісія за надання кредиту (за наявності) - після спливу строку кредитування.


Інформація про додаткові та/або супутні послуги, уключаючи послуги кредитних посередників та третіх осіб:

Для продукту «Тренд» - надається супутня послуга з надання кредиту, за яку утримується обов’язкова разова комісія, та яка полягає в наданні фінансових послуг дистанційними каналами зв’язку в цілодобовому режимі та вважається наданою після надання споживачу чистої суми кредиту. Обов'язкова разова комісія за оформлення кредиту залежить від обраного строку кредитування з розрахунку 5% від чистої суми кредиту за кожен місяць (тобто, якщо споживач оформляє кредит на 2 місяці, одноразова комісія становитиме 10% від суми, яку споживач отримає на картку).

Для продуктів «Смарт» та «Темп» - у Кредитодавця відсутні додаткові та/або супутні послуги, уключаючи послуги кредитних посередників та третіх осіб.


Порядок дій споживача у випадку несанкціонованого доступу або зміни його інформації в системах дистанційного обслуговування Кредитодавця

У випадку несанкціонованого доступу або зміни інформації споживача в системах дистанційного обслуговування Кредитодавця, споживач повинен негайно звернутись до Кредитодавця одним з наступних способів:

  • шляхом направлення листа за адресою: 01015, м. Київ, вулиця Лейпцизька, будинок 15-Б, поверх перший;
  • шляхом направлення електронного листа на e-mail: support@moneyveo.ua або support@freecredit.com.ua;
  • зв’язавшись за номером телефону: 0 800 21 9393 або 0 800 21 5300 (безкоштовно з будь - яких телефонів по Україні, сервіс працює цілодобово).


Порядок та процедура захисту персональних даних споживачів:

Кредитодавець здійснює обробку персональних даних споживача відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» з метою укладення та виконання правочину (електронного договору), стороною якого є споживач чи для здійснення заходів, що передують укладенню правочину на вимогу споживача.

Реєструючись в інформаційно-телекомунікаційній системі Кредитодавця та проставляючи відповідну відмітку, споживач підтверджує те, що ознайомлений з «Повідомленням про обробку персональних даних клієнтів товариства з обмеженою відповідальністю «МАНІВЕО ШВИДКА ФІНАНСОВА ДОПОМОГА», розміщеним за посиланням https://moneyveo.ua/ru/confidentiality/#confidentiality або https://freecredit.com.ua/uk/confidentiality/#confidentiality та згоден на передачу і отримання інформації до та з БКІ, а також від операторів мобільного зв'язку» (далі – Повідомлення), а також підтверджує, що ознайомлений з метою обробки персональних даних, зазначених у вказаному Повідомленні, правами, наданими йому як суб’єкту персональних даних згідно зі ст. 8 Закону України «Про захист персональних даних», та використання його персональних даних Кредитодавцем.

Споживач може добровільно надати Кредитодавцю згоду на обробку своїх персональних даних з метою отримання рекламно-інформаційних матеріалів або з іншою зазначеною метою.


Умови дострокового розірвання договору про надання споживчого кредиту, а також спосіб такого розірвання договору, строки та умови повернення коштів:

У разі затримання споживачем сплати частини Кредиту та/або процентів за користування Кредитом щонайменше на один місяць Кредитодавець має право вимагати повернення споживчого кредиту, строк виплати якого ще не настав, в повному обсязі, шляхом повідомлення споживача про дострокове припинення договору. При цьому договір вважається розірваним з моменту відправлення відповідного повідомлення.
Споживач має право протягом 14 (чотирнадцяти) календарних днів з дня укладення Договору відмовитися від Договору, розірвати чи припинити Договір, без пояснення причин, у тому числі в разі отримання ним грошових коштів. У такому випадку Позичальник зобов'язаний повернути суму отриманого Кредиту та нарахованих процентів за користування Кредитом відповідно до кількості днів користування. Про намір відмовитися від Договору, розірвати чи припинити Договір, Позичальник повідомляє Кредитодавця у письмовій формі (у паперовому або електронному вигляді з накладенням електронних підписів, електронних цифрових підписів, інших аналогів власноручних підписів у порядку, визначеному законодавством). Протягом 7 (семи) календарних днів з дати подання письмового повідомлення про відмову від Договору, розірвання чи припинення Договору про споживчий кредит, Позичальник зобов’язаний повернути Кредитодавцю грошові кошти, одержані згідно з цим Договором, та сплатити проценти за період з дня одержання коштів до дня їх повернення за ставкою, встановленою Договором про споживчий кредит. Наслідком таких дій (після виконання Позичальником зобов’язання повернути суму отриманого Кредиту та нарахованих процентів за користування Кредитом відповідно до кількості днів користування) є припинення зобов’язань Сторін за Договором.


Інформація про право споживача після припинення дії договору звернутися до фінансової установи із запитом на інформацію (довідку), що стосується виконання сторонами своїх зобов’язань.

Споживач має право після припинення дії Договору, включно у зв’язку із завершенням строку його дії, розірванням або виконанням договору, звернутися до Кредитодавця із запитом на інформацію (довідку), що стосується виконання сторонами своїх зобов’язань, установлених Договором, включаючи інформацію (довідку) про відсутність заборгованості та виконання зобов’язань споживача за Договором у повному обсязі. Така інформація (довідка) надається Кредитодавцем у формі паперового або електронного документа (за вибором споживача) протягом п’яти робочих днів із дня отримання Кредитодавцем такого запиту. Така інформація (довідка) надається тільки за запитом, що оформлений у відповідності до вимог законодавства щодо захисту таємниці фінансової послуги.


Повідомлення про передачу інформації до Кредитного реєстру Національного банку України.

Повідомляємо про те, що відповідно до Закону України від 14 грудня 2021 року № 1953-IX «Про фінансові послуги та фінансові компанії» (далі – Закон) компанія з 01 липня 2024 року зобов’язана подавати інформацію стосовно боржників до Кредитного реєстру Національного банку України у порядку, визначеному Національним банком України.

Відповідно до Положення про Кредитний реєстр Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України 04 травня 2018 року № 50 (у редакції постанови Правління Національного банку України 25 грудня 2023 року № 180), до Кредитного реєстру подається інформація про боржників, загальна сума зобов’язань яких (сукупний борг) перед компанією дорівнює 50 тисяч гривень і більше.

Обсяг інформації, що подається компанією до Кредитного реєстру, визначений ч. 3 та ч. 4 ст. 27 Закону.

Боржник має право отримати на безоплатній основі в компанії інформацію про те, яку інформацію стосовно інших пов’язаних з цим боржником осіб було подано компанією до Кредитного реєстру.

Боржник та інші особи, інформація стосовно яких міститься у Кредитному реєстрі, мають право доступу до даних про себе та до відомостей щодо запитів на отримання таких даних стосовно них у порядку, визначеному законодавством про захист персональних даних та нормативно-правовими актами Національного банку України. Національний банк України зобов’язаний протягом п’яти робочих днів з дня отримання заяви заявника безоплатно надати йому інформацію з Кредитного реєстру або повідомити про відсутність у Кредитному реєстрі інформації стосовно нього у визначеному нормативно-правовими актами Національного банку України порядку.

Боржники та інші особи, інформація стосовно яких міститься у Кредитному реєстрі, у разі незгоди з інформацією, що міститься стосовно них у Кредитному реєстрі, мають право звернутися до Національного банку України з заявою про виправлення чи видалення такої інформації.


Наслідки для споживача в разі користування Кредитом:

За користування Кредитом споживач виплачує Кредитодавцю проценти в розмірі, визначеному в електронному договорі та комісії (за наявності). Сума кредиту, процентів за користування кредитом, неустойки (за наявності) та інших платежів, передбачених електронним договором, підлягають безготівковому перерахуванню на поточний рахунок Кредитодавця у строки та розмірах, що встановлені договором та чинним законодавством України.

Для продуктів СМАРТ та ТЕМП

У зв'язку з наданням кредиту у формі кредитної лінії та на підставі п. 10 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про споживче кредитування» графік платежів до договору не надається, однак договір містить положення, якими визначаються розміри та строки платежів з погашення кредиту.

Користування споживачем сумою наданого кредиту після закінчення Дисконтного періоду кредитування має наступні наслідки:

•         витрати споживача за користування Кредитом зростають внаслідок нарахування процентів за користування Кредитом після закінчення Дисконтного періоду кредитування за процентною ставкою, що вказана в договорі;

•         витрати споживача за Дисконтний період кредитування можуть зрости внаслідок застосування правил розрахунку грошових зобов’язань споживача по сплаті процентів за користування Кредитом відповідно до розміру Базової процентної ставки і скасування правил нарахування процентів відповідно до розміру Дисконтної та Індивідуальної процентних ставок.

Для продукту ТРЕНД

Договір містить графік платежів. Графік платежів містить розрахунок всіх платежів за договором (в тому числі суми Кредиту, процентів за користування кредитом та комісії).

Комісія за надання кредиту утримується з суми кредиту шляхом зарахування однорідних грошових вимог. При чому споживач отримує лише суму за вирахуванням утриманого платежу в рахунок комісії за надання кредиту. Проценти за користування кредитом нараховуються на суму кредиту, яка зазначена в кредитному договорі, а не на чисту суму кредиту яку отримав споживач.

 

Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов'язків згідно електронного договору, уключаючи прострочення виконання зобов'язань зі сплати платежів, а також розмір неустойки, процентної ставки, інших платежів, які застосовуються чи стягуються при невиконанні зобов'язання за договором:

Для продукту СМАРТ та ТЕМП

За порушення будь-якого з платежів передбачених Договором на 14 (чотирнадцять) і більше календарних днів, Кредитодавець має право нарахувати, а Позичальник зобов’язаний сплатити на користь Кредитодавця неустойку у вигляді штрафу в розмірі 5000% від суми невиконаного або неналежно виконаного грошового зобов'язання, але не більше половини суми Кредиту, яка була в користуванні Позичальника на дату в яку платіж мав бути сплачений.

Обмеження максимальної суми штрафу відбувається в наступному порядку:

- у разі порушення строку оплати будь-якого з платежів на 14 (чотирнадцять) і більше календарних днів, загальний розмір штрафу не може перевищувати 25 % від суми Кредиту, яка була в користуванні Позичальника на дату в яку платіж мав бути сплачений;

- у разі порушення строку оплати будь-якого з платежів на 21 (двадцять один) і більше календарних днів, загальний розмір штрафу не може перевищувати 50 % від суми Кредиту, яка була в користуванні Позичальника на дату в яку платіж мав бути сплачений.

Для продукту ТРЕНД

У разі невиконання споживачем зобов’язань згідно електронного договору, уключаючи прострочення виконання зобов’язань зі сплати платежів, визначених графіком платежів, з наступного календарного дня споживач повинен виплатити Кредитодавцю штраф у розмірі 35% від суми простроченого платежу (частини суми Кредиту, визначеної графіком платежів, та нарахованих процентів), за кожен факт такого прострочення.

 

Вплив порушення виконання зобов’язання щодо повернення Кредиту на кредитну історію споживача:

Порушення виконання зобов’язання щодо повернення Кредиту може вплинути на кредитну історію споживача, а також ускладнити отримання споживчого кредиту надалі.

 

Інформація щодо вимог придбання будь-яких товарів чи послуг від Кредитодавця або спорідненої чи пов'язаної з ним особи як обов'язкову умову надання Кредиту:

Кредитодавцю забороняється вимагати від споживача придбання будь-яких товарів чи послуг від Кредитодавця або спорідненої чи пов'язаної з ним особи як обов'язкову умову надання Кредиту.

 

Інформація щодо прав споживача розглянути альтернативні різновиди споживчих кредитів та фінансових установ:

Для прийняття усвідомленого рішення щодо отримання Кредиту на запропонованих умовах споживач має право розглянути альтернативні різновиди споживчих кредитів та фінансових установ.

 

Можливість Кредитодавця за власною ініціативою вносити зміни до укладених зі споживачем електронних договорів:

Кредитодавець може вносити зміни до укладених зі споживачем договорів лише за згодою споживача.

Збільшення розміру процентних ставок за договором та інших платежів в односторонньому порядку Кредитодавцем без згоди споживача не допускається.

 

Можливість споживача відмовитися від отримання рекламних матеріалів засобами дистанційних каналів комунікації:

Споживач може відмовитися від отримання рекламних матеріалів в особистому кабінеті у вкладці «особисті дані» шляхом натиснення на відповідний елемент інтерфейсу або безпосередньо звернутись до Кредитодавця одним із таких способів:

•         шляхом направлення листа за адресою: 01015, м. Київ, вулиця Лейпцизька, будинок 15 Б, поверх перший;

•         шляхом направлення електронного листа на e-mail: support@moneyveo.ua або support@freecredit.com.ua;

•         зв’язавшись за номером телефону: 0 800 21 9393 або 0 800 21 5300 (безкоштовно з будь-яких телефонів по Україні, сервіс працює цілодобово).

 

Інформація про можливі додаткові витрати на сплату споживачем платежів за користування Кредитом:

Можливі витрати на сплату споживачем платежів за користування Кредитом залежать від обраного споживачем способу сплати у зв'язку із можливою наявністю комісій надавачів платіжних послуг за здійснення погашення заборгованості по кредиту.

 

Ініціювання споживачем продовження (лонгації, пролонгації) строку погашення споживчого кредиту (строку виконання грошового зобов'язання)/строку кредитування/строку дії договору про споживчий кредит:

Споживач не має права ініціювати продовження (лонгації, пролонгації) строку погашення споживчого кредиту (строку виконання грошового зобов'язання)/строку кредитування/строку дії договору про споживчий кредит.